Urob si zdravšieho Mikuláša! Tieto fit maškrty potešia všetkých

Pomaly sa nám blížia najkrajšie sviatky roku, ale ešte než prídu Vianoce, na okno klope Mikuláš. Všetci to isto dobre poznáme – nádielka na okne pri vyčistených topánočkách býva v prípade našej poslušnosti vyskladaná zo všelijakých čokolád, cukríkov a iných dobrôt, ktoré obľubujeme.

Práve zo spomínaného detstva si napríklad isto mnohí z nás pamätajú i na to, že ak sme ako deti neboli poslušní, mohli sme dostať nádielku aj v podobe cibule, zemiakov alebo uhlia. Tie vyššie spomínané sladkosti však v prípade zdravo žijúceho človeka nemusia byť úplne pohodlným darčekom – minimálne ak sa snažíš udržať si svoj kalorický príjem v rovnováhe.

Ako si teda urobiť Mikuláša vo “fit verzii”? Pripravili sme pre teba zopár postrehov a nápadov na to, ako urobiť sebe alebo tvojej blízkej osobe s fitness zápalom radosť v podobe sladkých dobrôt, ale stále v hraniciach toho, čo mu jeho/jej stravovacie návyky povoľujú!

Ide o kalórie – alebo nie?

Možno sa pýtaš, že ale predsa tamtá, či oná proteínová tyčinka má rovnakú kalorickú hodnotu, ako nejaký známy keksík. Na túto podobnosť skutočne naraziť môžeš, ale pri tomto porovnávaní treba myslieť ešte na niečo. Tým dôležitým faktorom je to, že pokiaľ prijmeš 300 kalórií z keksíka či obyčajných sušienok, ktoré sú len tradičný rafinovaný cukor a tuky, tvoje telo z toho nezíska nič okrem tých zbytočných kalórií.

Pokiaľ si však vezmeš proteínovú tyčinku, ktorá má taktiež 300 kalórií, benefitov pre svoje telo máš odrazu ďaleko viac. Nielenže si doplníš potrebné bielkoviny, ale zároveň sa výrobcovia fitness produktov snažia často myslieť i na to, aby i suroviny, z ktorých sa daný produkt vyrába, boli na inej úrovni, než obyčajné lacné sladkosti. Často dokonca obsahujú pridané vitamíny. Takáto náhrada teda tvojmu telu prospieva minimálne hneď na dvoch frontoch súčasne.

Zdravý Mikuláš

Nemusíš byť žiadny odborník/odborníčka na fitness doplnky stravy – skúsime ti poradiť úplný základ toho, čím rozhodne svoju blízku osobu nesklameš. Môžeme začať zľahka – napríklad takými proteínovými tyčinkami sa určite nič pokaziť nedá.

Výber si samozrejme pokojne uprav podľa chuťových preferencií toho, pre koho tento fit Mikulášsky balíček skladáš. Príchutí a značiek máme v našom e-shope mnoho, máš teda rozhodne z čoho vyberať!

Niečo pre vegánov

Možno zápasíš aj s ďalším problémom – čo vybrať dobré, zdravé, ale zároveň aj vegánske? Táto úloha sa ti môže zdať neprekonateľná, ale na FitPluse máme pre teba riešenie aj v tomto smere! Máme totiž na sklade množstvo výrobkov, ktoré neobsahujú žiadne zložky zvieracích surovín – sú teda menšia záťaž nielen na ľudské trávenie, ale taktiež samozrejme aj pre našu Zem.

Poriadne fitness nápoje

Aby to všetko išlo “ľahšie dolu krkom”, môžeš ten svoj Mikulášsky balíček vylepšiť aj nejakým tým nápojom. Z nášho širokého výberu sa môžeš inšpirovať napríklad isotonickými nápojmi, dopĺňačmi energie, BCAA-čkami alebo pokojne aj predpripravenými proteínovými nápojmi.

Zdravá nádielka po viacerých stránkach

Zima je už v plnom prúde a pandemické obdobie taktiež nie je zrovna výhra. Ak teda chceš to maškrtenie ešte čímsi zdravým vylepšiť, dobrou voľbou budú určite vitamíny. Pozitívom je fakt, že máme vitamíny aj v naozaj príjemnej forme – vo forme želé cukríkov, ktoré skvelo chutia a zároveň nimi dopĺňaš aj potrebné hladiny denných príjmov jednotlivých vitamínov ako vitamín E, vitamín C, vitamín D, B12 a kopu ďalších.

Všetko za skvelé ceny

Ak sme ťa oslovili, ale možno by sa ti viac pozdávali nejaké tie zvýhodnené balíčky, žiadny problém! V našom e-shope stále nájdeš prebiehajúce akcie na rôzne balíčky vo zvýhodnených cenách, v ktorých sa dozaista nájde čosi vhodné aj na Mikulášsku nádielku!

Pre celkový prehľad nielen doplnkov výživy, ale aj širokého výberu pomôcok na cvičenie a oblečenia navštív priamo náš e-shop kliknutím SEM.