Ako si vyrobiť svoju vlastnú predtréningovku?

Nauč sa spolu s nami ako si doma vyrobiť svoj vlastný predtréningový doplnok. Dozvieš sa ako si vyrobiť pumpu, ktorá bude obsahovať všetky potrebné ingrediencie v správnych pomeroch na to, aby si v posilňovni mohol/mohla zapnúť svoj vytúžený beastmode!

Prečo si robiť vlastnú predtréningovku?

Možno sa pýtaš, prečo by sa vlastne oplatilo tráviť čas vyrábaním svojho vlastného predtréningového nakopávača, keď je trh doplnkami výživy preplnený tými najrôznejšími a kvalitnými značkami, ktoré sú rokmi overené. Výroba svojej vlastnej pumpy ti však môže priniesť pochopiteľne väčšiu kontrolu nad tým, čo vlastne užívaš a za zmienku stojí aj faktor nižších nákladov. Tie sú ale samozrejme v sprievode vyššieho množstva investovaného času.

Pokiaľ si človek, ktorý si dáva záležať na výbere surovín alebo na správnych množstvách pri prípravách receptov, táto metóda vlastnej výroby ti bude pravdepodobne veľmi sympatickou.

Je to lacnejšie?

Prvou vecou, nad ktorou sa oplatí rozmýšľať je to, odkiaľ vlastne vezmeš všetky potrebné ingrediencie. Jedna možnosť je jednoducho nabehnúť do prvého obchodu a kúpiť prvé, čo ti padnú do ruky. Ďalšia možnosť je, že s kúpou surovín budeš trochu tápať, pretože v bežnom obchode nemusia byť dostupné a v konečnom dôsledku ich nájdeš celkom predražené. Aj tak by ťa však tvoja vlastná predtréningovka mala výjsť na teoretickej úrovni o čosi lacnejšie, než tie predom hotové.

Z čoho si ju vyskladať?

Kreatín (5g)

Kreatín je jeden z najznámejších doplnkov na podporu výkonu. Pomáha dopĺňať svalom energiu.

Beta-alanín (3-5g)

Beta-alanín je aminokyselina, ktorá v krvi potláča vodík a kyselinu mliečnu, ktoré spôsobujú únavu.

Kofeín (3mg na kilogram hmotnosti)

Kofeín okrem známeho zvyšovania energie pomáha napríklad aj s výdržou, silou a aeróbnou kapacitou (kapacita tvojich pľúc).

Citrulín malát (6-8g)

Citrulín malát je aminokyselina, ktorá v tele pomáha zvýšiť hladinu arginínu, čo vo výsledku pomáha k lepšiemu prietoku krvi v tele.

Betaín (2,5g)

Látka, ktorá pomáha zvýšiť silu a výkon.

Soľ (50mg)

Možno prekvapivá prísada, no dokáže pomôcť so sťahovaním svalov a pomáha so “zavedením” aminokyselín do svalových buniek.

Všetky ingrediencie stačí zamiešať lyžickou v pohári s obyčajnou vodou. Užívať sa odporúča rovnako ako bežné predtréningovky – približne 30 minút pred začatím tréningu. Ak sa pýtaš, či je takáto výroba domácej predtréningovky bezpečnou, tak sa nemáš v princípe čoho báť. Neobsahuje totiž žiadne škodlivé látky a jej zloženie je vo veľa prípadoch často aj jednoduchšie, teda “čistejšie”, ako kupované doplnky s podobným účinkom.

Zhrnutie

Výroba tvojej vlastnej predtréningovky určite nepatrí medzi zvlášť zložité úkony. Stačí zohnať všetky kľúčové ingrediencie a miešať ich dohromady v odporúčaných množstvách. Vieš takto mať nad svojou predtréningovkou prakticky najväčšiu kontrolu.

Ale zároveň je načisto pochopiteľné, ak sa ti proste do takéhoto procesu nebude chcieť. V tom prípade samozrejme odporúčame obľúbené a overené kvalitné predtréningovky, ktorých široký výber vo vysokej a hlavne overenej kvalite nájdeš na našom e-shope.

Pre prehľad tých najlepších predtréningoviek KLIKNI SEM.