Top 10 trendov v oblasti fitness pre rok 2017

 

Ste zvedaví na 10 najväčších trendov z oblasti? Tu sú!

ifit naramky fitplus_sk.jpg

1. Wearabbles - fitness náramky, smart náramky

Wearables (FIT trackery): zahŕňa všetky sledovače aktivity, inteligentné hodinky, monitory srdcovej frekvencie a zariadenia na sledovanie GPS súradníc. V tomto roku dosiahli najväčšiu popularitu. Ste aj vy jedným z tých, ktorí kontrolujú kroky na svojom displeji? Je to vynikajúci spôsob zavedenia pozitívneho zvyku urobiť X krokov denne.

 

 

 


Trening s vlastnou váhou body training
image:Muscle&Fitness.

2. Tréning s vlastnou váhou

Tréning s vlastnou váhou: Tréning využíva minimálne vybavenie, ktoré je cenovo najdostupnejšie. Bez obmedzenia len na tlaky a ťahy, tento trend umožňuje ľuďom dostať sa opäť do formy so "základmi"  fitness tréningu.
 
 
 
 
HIIT intervalovy trening fitplus.sk

3. HIIT - High intensity interval training

Intervalový tréning s vysokou intenzitou (HIIT): HIIT, ktorý zahŕňa krátke intenzívne aktivity, po ktorých nasleduje krátka prestávka pre zotavenie, tieto cvičebné programy sa zvyčajne vykonávajú za menej ako 30 minút a majú vysoký efekt pre zlepšenie kondície ako aj pre chudnutie.

 

 

 

osobny trener certifikovany fitplus muscle fitness
image:interactivehealthpartner

4. Certifikovaní fitness tréneri

Vzdelaní a skúsení profesionáli v oblasti fitness. Vzhľadom na veľký počet organizácií, ktoré ponúkajú certifikáty týkajúce sa zdravia a kondície, je dôležité, aby si spotrebitelia vyberali odborníkov certifikovaných prostredníctvom programov, ktoré sú dostatočne akreditované.

 

 

Silovy trening fitplus zelezo cinky
image:Muscle&Fitness.

5. Strength training - Silový tréning

Silový tréning. Silový tréning zostáva hlavným zameraním pre mnohé fitness centrá. Začlenenie silového tréningu je nevyhnutnou súčasťou kompletného programu cvičení pre všetky úrovne telesnej aktivity, a to pre obe pohlavia. (Ďalšími základnými prvkami sú aeróbne cvičenia a cvičenia podporujúce flexibilitu.)

 

 

life fitness skupinovy trening fitplus

6. Group training - Skupinový tréning

Skupinový tréning: Skupinoví inštruktori vedú a motivujú jednotlivcov prostredníctvom zámerne navrhnutých skupinových cvičebných programov. Skupinové cvičenia sú navrhnuté tak, aby boli motivujúce a účinné pre ľudí na rôznych úrovniach fitness zdatnosti, pričom inštruktori používajú techniky vedenia, ktoré pomáhajú jednotlivcom vo svojich kurzoch dosiahnuť vytýčené ciele v oblasti fitness.

 

 

 

Cvicenie je liek fitplus.sk

7. Exercise is medicine - Cvičenie je liek

Cvičenie je liek. Exercise is Medicine je globálna iniciatíva v oblasti zdravia, ktorá sa zameriava na povzbudenie všeobecných lekárov a iných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, aby zahŕňali fyzickú aktivitu pri navrhovaní liečebných plánov pre pacientov a odkázaní ich pacientov na profesionálov v oblasti cvičenia.

 

 

joga fitplus sk, joga podlozka, cvicenie
image:TheYogaLife

8. Yoga 

Joga. Na základe starodávnej tradície využíva joga sériu špecifických telesných postojov, ktoré sa zaoberajú zdravím a oddychom. Patria sem Power Yoga, Yogalates, Bikram, Ashtanga, Vinyasa, Kripalu, Anurara, Kundalini, Sivananda a ďalšie. Najviac obľúbená je u žien.

 

 

cvicenie pod dohladom osobneho trenera fitplus.sk
image:HuffPost.

9. Personal training - Osobný tréning

Osobné tréningy. Stále viac záujemcov o certifikáty trénera sa zaoberá kineziológiou, čo naznačuje, že sa pripravujú na kariéru v zdravotných oboroch, ako je osobný tréning klientov. Vzdelanie, odborná príprava a certifikované poverenie pre osobných trénerov sú čoraz dôležitejšie pre zdravotné a fitness zariadenia, ktoré ich zamestnávajú.

 

 

Cvičenie bežecky pás fitness fitplus.sk chudnutie

10. Weight Loss training - Chudnutie

Cvičenie so zameraním na chudnutie. Okrem vhodnej výživy je cvičenie kľúčovou súčasťou správneho programu na chudnutie. Profesionáli v oblasti zdravia a fitnes, ktorí poskytujú programy na chudnutie, stále častejšie zahŕňajú pravidelné cvičenie so súčasným obmedzením kalórií pre lepšiu redukciu hmotnosti svojich klientov.

 

Bol tento článok pre vás zaujímavý? Povedzte o ňom svojim priateľom