Jeseň je tu! Toto sú naj spôsoby ako počas nej schudnúť a vrátiť sa do formy

Svieža a chladná jeseň je ideálna na cvičenie, ktoré rozpumpuje srdce. Nízke teploty sú skvelým spôsobom, ako udržať bdelosť a nižšiu telesnú teplotu aj pri tých najnáročnejších cvičeniach!

Výzvy sú základom udržania si zdravia a jeseň je najlepší čas na testovanie! Takže sa zabaľte do svojho obľúbeného jesenného cvičebného oblečenia a pre zmenu trochu zabuchnite dvere za tradičným tréningom vo fitness centre. Je čas na čerstvý vzduch!

1.      Chôdza

Chôdza je jedným z najjednoduchších a najzábavnejších spôsobov, ako sa dostať do jesenného tréningu! Vydaj sa na prechádzku po svojom okolí alebo do jedného z tvojich obľúbených miestnych parkov a dopraj si extra kroky a pohyb. Navyše, na jeseň je tu množstvo zábavných aktivít, ktoré môžeš robiť na takejto prechádzke!

Zber jabĺk, kukuričné bludiská, zber orechov, gaštanov, tekvíc...urob zo svojej prechádzky jesennú extravaganciu! Ak nie si fanúšik zberov, na začiatok postačí ak sa na svoju obľúbenú kávičku vyberieš pekne pešky.

2.      Bicyklovanie

S chladnejším, sviežim vzduchom a listami pomaly sfarbujúcimi sa do žltej, oranžovej či červenej farby sa cyklistické trasy stávajú ešte krajšie. Čo i len hodinová jazda na bicykli ti dokáže spáliť slušné množstvo kalórií a posilniť tvoj imunitný systém. Keď začne ísť vonku naozaj do tuhého a nie si fanúšik vyštípaných líc, stále môžeš staviť na indoor cyklistiku. So zariadeniami ICG od Life Fitness tvoje cyklistické dobrodružstvá naberú nový rozmer aj v pohodlí domova.

3.      Turistika

Vyber sa na kopce! Ak si doteraz nebol fanúšikom turistiky, je čas dať tomu aspoň šancu. Odmenou ti budú krásne jesenné scenérie a úžasný pocit, že si to nakoniec predsa dal! Turistika je skvelým kardiom a keď si vyberieš náročnejšiu trasu, dokonca z nej môžeš mať aj svalovku.

Takže žiadne flákanie, ale naopak, kvalitný tréning, ktorý prispeje k tvojej štíhlej línii. No veď uznaj, taký výhľad z vrcholov kopcov sa bude skvele vynímať aj na tvojom „instafeede“ a navyše urobíš niečo pre svoje zdravie. Nezabudni si pribaliť nejaký športový nápoj, ideálne s l-karnitínom, ktorý povzbudí spaľovanie a kvalitný snack v podobe bielkovinovej tyčinky, ktorý na vrchole určite oceníš. V chladnejších dňoch určite poteší aj teplý čajík. Nezabudni si termo fľašu VPlab a nachystaj si ten svoj obľúbený.

4.      Beh

Behanie na bežeckom páse sa človeku dokáže veľmi rýchlo zunovať. Obzvlášť keď vidíš, ako je vonku krásne. Jeseň je ideálny čas na beh. Nie je vonku toľko alergénov z kvitnúcich rastlín, teploty sú stále príjemné a výhľady krásne. Na čo sa teda zbytočne zatvárať vo fitku? Vybehni von, daj si pár kilometrov a ak chceš, pokojne pridaj aj silové cviky. Kľuky, drepy, výpady, cviky s kettlebelom či gumami na cvičenie...to všetko zvládneš vonku na čerstvom vzduchu a spáliš množstvo kalórií.

5.      Outdoor skupinové športy

Daj dohromady skupinu – svoju rodinu alebo partiu priateľov – a začnite hrať futbal, basketbal alebo akúkoľvek inú aktivitu, ktorú máte radi! Športovanie s priateľmi a rodinou je skvelý spôsob, ako sa dostať von a zacvičiť si bez pocitu, že cvičíte. Hodinová hra dokáže rozprúdiť vaše srdce, precvičiť viacero svalových skupín a spáliť veľa kalórií! Či už vyhráte alebo prehráte, zažijete skvelý a zábavný tréning, na ktorý budete ešte dlho spomínať. Spoluhráčov môžeš pokojne motivovať aj niečim sladkým. Čo tak napríklad Weider Protein Cookie

6.      Trailový beh

Máš rád turistiku a beh? Skús ich skombinovať! Vydať sa na trailový beh je skvelý spôsob, ako si zacvičiť kardio a užiť si krásu trás. Navyše, s nerovným terénom a meniacou sa nadmorskou výškou môže trailový beh zlepšiť zdravie srdca a budovať svaly! Kardio a sila v jednom tréningu? Prečo by si to nevyužil?

A čo viac, trailový beh pomáha aj tvojej rovnováhe. Využi svoju ostražitosť a základy jógy a môžeš si so sebou zahrať malú hru s rovnováhou. Jednoducho tak, že sa budeš vyhýbať nerovnostiam na zemi, kameňom, vetvičkám a ostrým predmetom. Má to hneď dva benefity, ušetríš tak svoju obuv a o to viac si zamakáš.

Po dobrom traile nezabudni doplniť bielkoviny a sacharidy. Skvele sa hodia naprílad tyčinky od NamedSport či Weider.

7.      Skupinové cvičenia

Jeseň je zábavná a hravá, kým teplota nezačne rapídne klesať. Nájsť motiváciu cvičiť vonku môže byť oveľa ťažšie, keď sa ochladí a ty sa snažíš zosúladiť prácu, školu či dokonca už školu svojich detí plus mimoškolské aktivity a pravidelný tréning. Pri takomto rozvrhu sa cez týždeň niekedy len ťažko dá zacvičiť si počas dňa v krásnom jesennom počasí. Zostávajú nám len rána a večery.

Ak sa chceš vyhnúť chladu, na jeseň môžeš vyskúšať napríklad skupinové cvičenia. Tieto jednohodinové cvičenia sú navrhnuté tak, aby zvýšili tvoj srdcový tep a poskytli ti zároveň príležitosť stýkať sa s priateľmi na hodine, s ktorými sa vzájomne namotivujete na lepšie a trvácne výkony.

Pre tých, ktorí pri tréningu predsa len preferujú viac súkromia, je tu široká škála našich domácich fitness zariadenípomôcok na cvičenie. Vyber si tie svoje! Hor sa na aktívnu jeseň!

I.Š.