Ako prežiť stav karantény počas koronavírusu a ako potešiť seba či kamošov?

Zvyčajne ste skvelý tím a trávite spolu množstvo času plného zábavy. Fitko, prechádzky, kávička, kino...Čo ale robiť, keď teraz vonku vyčíňa nekompromisný koronavírus? Stretávať sa v týchto dňoch s priateľmi alebo aj rodinou často vonku je nebezpečné a trošku aj nezodpovedné. V rámci zabránenia šírenia nákazy, aby sme sa všetci opäť mohli plnohodnotne vrhnúť na náš zdravý život je treba ešte chvíľku ostať doma.

Ale ako mám vydržať tak dlho doma?

Je ťažké vydržať 24 hodín, 7 dní v týždni v tom istom priestore s rovnakými ľuďmi, prípadne dokonca sám. Vieme, že to nemáš v týchto dňoch ľahké, avšak existujú spôsoby ako sa efektívne s touto ponorkou popasovať. Či už si sám alebo máš na blízku rodinu určite oceníte niektoré z týchto tipov.

Ako efektívne využiť čas počas karantény koronavírusu:

1. Dajte si fitness výzvu 

Robte kľuky, drepy či výpady až protihráča vyradíte z hry a nebude ďalej môcť) za odmenu si víťaz môže dopriať lahodnú proteínovú tyčinku. Ak ste super parťáci, tak sa pokojne s ňou rozdeľte! Túto výzvu môžete aplikovať aj on-line, cez videohovor.

2. Naučte sa spolu niečo nové 

Nová jógová pozícia, spôsob skákania cez švihadlo či kľuky na jednej ruke? Fantázii sa medze nekladú. Zamakaj si a potom si dopraj niečo dobré pod zub.

 

3. Opráš kuchársku knihu

Roky opomínaná, kvôli nedostatku času a motivácie. Naučte sa spolu s členmi domácnosti uvariť obľúbené jedlo. Uvidíte, že neskôr na to budete s radosťou spomínať.

4. Foto motivácia 

Zalov v digitálnom alebo fyzickom foto archíve, nájdi fotografie, kde si pripadáš v najlepšej forme a naopak, kde v najhoršej...Popri nich určite nájdeš kopec chúlostivých a zábavných fotografií.

5. Virtuálna prehliadka 

Vieš o tom, že najzaujímavejšie destinácie sveta ako Disneyland či mnohé ZOO vysielajú naživo z ich priestorov? Pozvi kamoša objaviť nové veci online.

6. Hýb sa a objavuj 

Okrem toho, že bežíš a páliš kalórie si užívaš aj skvelý výhľad na metropoly ako Paríž, Madrid či Grand Canyon. Ako? Vďaka integrovanému programu iFit v našich kardio mašinách od značky NordicTrack.

7. Využi fitness aplikácie 

Je na čase prestať sa sťažovať, že nemôžeš ísť do fitka, takže si nainštalujte doma či s kamošmi rôzne tréningové aplikácie a motivujte sa navzájom pre tréning v domácom prostredí. Máš všetko čo naň potrebuješ? Podložku, činky, kettlebell?

8. Objav čaro meditácie 

Ak čas s rodinou presiahne istý objem, začínajú ti z toho pomaly rašiť vyrážky, že? Ideálny spôsob ako vypustiť „paru“ je meditácia. Aj keď to znie ako niečo na čo by si nikdy nepomyslel. Takže si vezmi kvalitnú podložku, zamkni dvere, a venuj chvíľu sebe a svojmu pokoju.

9. Rob to, na čo si vždy chcel mať čas (ale nebol)  

Čítanie kníh, naučiť sa stojku, on-line jazykový kurz, vzdelávanie sa ohľadom budúceho podnikania? Odpoveď poznáš sám.

10. Uši si rúško  

Internet je dnes už plný návodov ako na to. Zrecykluj čokoľvek zo 100 % - nej bavlny. Staré fitness tričká, utierky na riad, babkin obrus (ak ti to dovolí).  Nezabudni sa pred týmto výkonom náležite posilniť.