Najlepšie cviky pre ženy

 

Vstup do posilňovne môže byť pre mnohé z nás odstrašujúca záležitosť, hlavne keď neviete ako začať. Začiatky sú vždy ťažké a určite vám nepomôže ani fakt, že posilňovne sú často plné ľudí, ktorí pri dvíhaní činiek vydávajú hlasné zvuky, alebo nekontrolovane hádžu činky na zem.

fitness model

Naberanie svalov má však niekoľko výhod. Napríklad spálite viac kalórií aj v pokoji a zároveň každodenná činnosť zabezpečí správne fungovanie mozgu. Čo teda fitness tréneri odporúčajú zaradiť do tréningového plánu každej ženy?

 

Mŕtvy ťah je možno najlepším cvikom na zvýšenie celkovej sily. Premýšľate nad tým, čo môže byť funkčnejšie ako dvíhanie ťažkých bremien zo zeme? Pohyb pri ktorom zapájate viac svalov (napríklad mŕtvy ťah) je účinnejší ako izolované cviky na jednu svalovú partiu. Mŕtvy ťah okrem toho, že vám pomôže vypracovať boky, zadoknohy vám tiež pomôže spáliť viac zbytočných kalórií.

Mrtvy tah

Ďalším výborným cvikom pre zvýšenie silynaštartovanie metabolizmu je drep. Mnoho žien si myslí, že drepovaním sa posilňujú iba nohy. Naopak, drep je výborným cvikom pre posilnenie celého telatiež jadra tela „core“.

Drepy

Ak máte obavy o zaťaženie chrbtice počas cvičenia drepov, existujú rôzne variácie tohto cvičenia, ktoré zaťažujú chrbát v menšej miere. Ide napríklad o drepy s činkou vpredu, alebo drep s jednoručnou činkou alebo Kettlebellom, tzv. Goblet squat.

Drepy

Ale pozor! Pri drepovaní v posilňovni na vás určite budú smerovať všetky pohľady. Zo začiatku to môže byť pre vás nepríjemné, ale hneď ako budete vidieť prvé výsledky na svojom tele, budete drepy milovať.

Vykovaním mostíkov so závažím bude váš zadok silnejší a pokrok uvidíte aj na iných telesných partiách. Zároveň zvýšite silu pri vykonávaní iných „vzpieračských“ cvikoch. Vďaka izolácii veľkého zadného svalu bude tento sval okrúhlejší a vy ho budete môcť volať svojim zadočkom.

 

Mostiky s cinkou

Ak chcete mať krásne, vysekané ramená a ruky, kým pracujete na zvyšku vášho tela, tak potom skúste robiť tlak nad hlavou s činkou. Okrem ramien pracujete aj na stabilnom strede tela a na stabilizačných svaloch. Začnite tento cvik najprv s jednoručnými činkami a postupne prejdite k olympijskej oske a kotúčom.

Tlak nad hlavou

Napokon si na záver skúste „kettlebell swing“ ide o cvičenie s kettlebellom, ktoré vás 100% na záver odrovná. Týmto cvikom nie len posilňujete ramená, ale zároveň robíte aj kardio. Pre začiatočníkov je tento cvik výborný pretože ním posilňujete aj vnútorné svaly, svaly chrbtapletenec ramena.

Kettlebell swing

Cvik vykonávajte 20-30 sekúnd a rovnaký čas si dajte odpočinok. Opakujte niekoľko krát za sebou. Ak vyskúšate tieto cvičenia, dajte nám vedieť ako sa vám páčili.

 

Bol tento článok pre vás zaujímavý? Povedzte o ňom svojim priateľom