Domáce fitko – dobrá investícia či zbytočný výmysel?

full-shot-man-training-home

Rozmýšľal si niekedy o tom, aké by to bolo mať doma vlastnú posilku a nemusieť za tréningom chodiť ďaleko či pravidelne míňať nemalé množstvo peňazí na permanentky? Domáce fitko je čoraz populárnejšie aj preto, že jeho zriadenie ťa už dávno nemusí zruinovať. Tak ako ide do popredia efektívny tréning, pri ktorom nepotrebuješ desiatky strojov a tiež kvalita na úkor kvantity, je zriadenie domáceho fitka oveľa jednoduchšie. Stačí na to trochu priestoru, efektívny výber kvalitných strojov a náčinia ale hlavne chuť a čas!

Dobrá investícia?

Ak sa pýtaš, či sa oplatí investovať do zariadenia domácej posilky odpoveď je jednoduchá – záleží len na tebe. Takéto rozhodnutie so sebou nesie ako výhody tak aj nevýhody. Poďme sa na ne spolu pozrieť!

Výhody                                                        

-          Cvičenie v pohodlí domova

-          Súkromie pri cvičení

-          Platíš len za to, čo naozaj používaš

-          Vybavenie podľa vlastnej vôle

-          Všetko privezieme a namontujeme

-          Servis a záruka                         

Nevýhody 

-          Cena

-          Priestor

Samozrejme, že každému vyhovuje niečo iné. Podľa nášho názoru sa však vybavenie domáceho fitness centra naozaj vyplatí. Jediné, čo na to potrebuješ je dostatočný priestor a počiatočná investícia, ktorá však nemusí byť nutne obrovská. Keď si zariaďuješ svoje vlastné fitko pre seba, prípadne pre svoju rodinu, môžeš si vybrať presne na mieru stroje, ktoré používaš najradšej. Nepotrebuješ nutne pás keď neznášaš beh, alebo bicykel, ak preferuješ iný druh kardia. To isté platí aj o ostatnom vybavení. Ak sa venuješ najmä cvičeniu s vlastnou váhou, pilatesu a podobne, nemusíš kupovať lavičky a ťažké činky, postačia ti ľahšie jednoručky, expandery či TRX pásy. Naopak, ak preferuješ silový tréning, nemusíš kupovať karimatky a fitlopty. Ak si nevieš poradiť, naši odborníci z Life Fitness ti radi pomôžu, či už s výberom fitka na mieru pre teba, alebo ponúknutím už vytvorených zostáv presne pre tvoje potreby. A ako by mohlo také domáce fitko vyzerať? Poďme sa spolu pozrieť na pár možností!

Domáce fitko pre ženy

ICG Cyklotrenažér

Karimatka

Set jednoručiek

Expandery a gumy na cvičenie

TRX

Fitlopta

Cena: 1900 EUR

Vybavenie takéhoto minimalistického funkčného fitka ocení každá žena, ale aj muži, ktorí obľubujú funkčný tréning, jógu, pilates, ale napríklad aj crossfit. Efektívnu rozcvičku si dopraješ na bicykli a pomocou troch druhou jednoručiek, expanderov, TRX a fitlopty precvičíš celé telo s minimálnymi nákladmi.

.
.
.
.

Fitko pre nadšenca silového tréningu

Posilňovacia veža

Stojan na činky

5 párov jednoručiek

Veľká činka s náhradnými kotúčmi

Lavička

Hrazda

Cena: 2200 EUR

Takéto domáce fitko ocení každý, kto je fanúšikom silového tréningu. Pomocou posilňovacej veže precvičíš najrôznejšie partie tela. Náhradné kotúče a jednoručky rôznych hmotností sú must have. V takejto zostave môžeš cvičiť aj na lavičke a tvoj chrbát a ruky účinne precvičí aj kvalitná hrazda.

.
.
.
.

Multifunkčné domáce fitko pre každého

Bežiaci pás

Hrazda

3 páry jednoručiek

Expander

Veslovací trenažér

Fitlopta & podložka

Valec

Trx

Veľká činka s náhradnými kotúčmi

Cena: 3000 EUR

Naša posledná varianta poskytuje všehochuť ako pre silový, tak aj pre funkčný tréning. Cena pri strednej triede prístrojov je síce njavyššia z našich ponúkaných alternatív, keď si však spočítaš, koľko ročne minieš za tréningy či vstupy do fitness centra uvidíš, že táto investícia sa ti vráti veľmi rýchlo!

.
.
.
.

Domáce fitko je pre tvoje zdravie, efektívny time managment, ale v konečnom dôsledku aj pre tvoju peňaženku výbornou investíciou. Ak však stále váhaš, navštív eshop fitplus.sk, alebo Life fitness, kde ti naši odborníci radi pomôžu nielen s výberom strojov, ale aj so všetkými ostatnými otázkami, ktoré ťa zaujímajú!