Objav svoj maximálny výkon s MAX MUSCLE

Cyklistika západným Slovenskom: Na týchto trasách navštívte aj hrady

  • Inšpirácia

S príchodom letných lúčov vymieňame stacionárny bicykel za cyklistiku v prírode. Pozrite si tie najlepšie cyklotrasy a vyberte sa na výlet s dávkou energie a výživou ako profesionálny cyklista. V sérii 3 článkov (západ, stred, východ) ti ponúkneme tipy na zaujímavé cyklotrasy a odhalíme, čo by mal obsahovať ruksak každého cyklistu.

Cyklistika západným Slovenskom: Na týchto trasách navštívte aj hrady

Devínska cesta pre každého cyklistu

Trasa začína na Dlhých Dieloch, vedie cez Dúbravskú Hlavicu, Devínsku Kobylu až po Devínsku Novú Ves. Ide o stredne náročnú trasu, ktorú zvládnu aj deti, takže privítať leto môžete práve niečím nenáročným. Na túto trasu sa treba vybrať horským bicyklom, pretože pôjdete po lesných cestách. A keďže ide o kratšiu trasu, zvyšný čas vám ostane na návštevu Devínskeho hradu a sútoku riek Moravy a Dunaja.

Z Modry do Trstína: Po asfaltke za pamiatkami

Horský bicykel odložte, pripravte sa na cestnú cyklistiku, prípadne oprášte multifunkčný crossový bike. O niečo dlhšia, ale jednoduchšia trasa, ktorú opäť zvládnu aj deti, bude začínať v Modre. Cyklotrasa vás prevedie cez Kráľovú, Častú, Doľany, Dolné a Horné Orešany, Smolenice až po Trstín. Pôjdete celý čas po asfaltovej ceste, kde môžete obdivovať slovenské dediny. A ani tento výlet nezabudnite spojiť s návštevou Hradu Červený kameň a Smolenickeho zámku.

Olimp Amino EAA Xplode Drink, 330 ml
Olimp Olimp Amino EAA Xplode Drink, 330 ml
2,00 €
Vypredané / Na objednávku
Weider L-Carnitine Water, 500 ml
WEIDER Weider L-Carnitine Water, 500 ml
1,60 €
Nie je možné objednať

Prejdite sa okruhom po hrebeni Malých Karpát

Pre odvážnejších cyklistov máme tip na 50 kilometrový okruh z Dobrej vody, ktorým prejdete cez Hornú a Dolnú Pustú Ves, Lančár, Dolný Lopašov a vrátite sa späť na Dobrú vodu. Trasa je stredne náročná a na lesnú cestu si zoberte radšej horský bicykel. Výhľady, ktoré sa naskytnú, potešia fotografov a milovníkov kultúrnych pamiatok. A určite neobídete ani Hrad Dobrá Voda.

 

Povinná výbava: Pribaľte si energiu

Viac ako vybrať dobrú trasu je dobre sa na ňu pripraviť. Do ruksaku si preto nezabudnite zbaliť dostatok tekutín. Sladené vody nahraďte prípravou iontového nápoja, ktorý vás podrží aj v náročnejších pasážach trasy. Priebežné dopĺňanie hladiny energie a udržanie síl zabezpečia aj ISO doplnky. S rezňom v bruchu by sa vám šliapalo ťažko, ale s doplnením energie sa môžete spoľahnúť na energetické tyčinky - vždy majte aspoň tri v batohu.

Named Sport Hydra Drink, 500 ml
NamedSport Named Sport Hydra Drink, 500 ml
2,00 €
Vypredané / Na objednávku
Named Sport Total Energy Fruit Bar, 35 g
NamedSport Named Sport Total Energy Fruit Bar, 35 g
1,80 €
Vypredané / Na objednávku
FIT PLUS Gym Bag
FIT PLUS FIT PLUS Gym Bag
6,00 €
Na predajni

Výživa po návrate dodá výletu benefity

Pozitívne účinky z výletu zintenzívnite starostlivosťou o svaly a kĺby. Kĺbovú výživu si môžete zamiešať s vodou, ale aj s jogurtom. Určite si ju dajte aj po návrate. Po niekoľkých kilometroch šliapania nezabudnite ani na starostlivosť o unavené svaly, ktorým pomôže magnézium. Po náročnom výkone si môžete dopriať aj mierne vyššiu dávku. Na trhu sú dostupné aj porciované jednodávkové vrecká, tie by mal mať každý cyklista v batohu a ak vás zastihne náhla svalová únava, magnézium poslúži ako prvá pomoc.

Olimp Chela-Mag B6 Forte Shot, 25ml
Olimp Olimp Chela-Mag B6 Forte Shot, 25ml
2,00 €
Vypredané / Na objednávku
Olimp Chela-Mag B6 Cramp Shot Sport Edition, orange, 25 ml x 20 ks
Olimp Olimp Chela-Mag B6 Cramp Shot Sport Edition, orange, 25 ml x 20 ks
19,00 €
30,00 €
Vypredané / Na objednávku

Ak nie ste príležitostný cyklista, v regeneračnom balíčku, ktorý rozbalíte po návrate z výletu, by ste mali mať aj ďalšie regeneračné pomôcky. Ľahko si ich vyskladáte z ponuky produktov TriggerPoint alebo Svetlus. Začnite príjemným masážnym valcom alebo masážnou guľou a regeneráciu doplníte kvalitnou bandážou, ktorá poslúži aj počas cyklistiky, ak vás trápia zdravotné problémy s kolenami.

Dôležitý je nielen výber dobrej cyklotrasy, ale aj príprava a povinná výbava pre telo, aby sme si z cyklistiky odniesli pozitívne účinky.

Ak už máte všetko zbalené, regeneračný balík pripravený, môžete sa vydať na cestu. Najlepšie trasy sa totiž ukrývajú aj na strednom a východnom Slovensku. O tých si povieme v nasledujúcich článkoch. 

Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Revolučný skupinový tréning prepájajúci hudbu, svetlá a senzory do interaktívnych a motivačných zážitkov.

Navštíviť

Súhlas so spracovaním cookies

Aby sme mohli zlepšovať naše webové stránky, musíme ukladať súbory cookie o našich návštevníkoch.
Zakázat všetky
Povoliť všetky