Cyklistika západným Slovenskom: Na týchto trasách navštívte aj hrady

S príchodom letných lúčov vymieňame stacionárny bicykel za cyklistiku v prírode. Pozrite si tie najlepšie cyklotrasy a vyberte sa na výlet s dávkou energie a výživou ako profesionálny cyklista. V sérii 3 článkov (západ, stred, východ) ti ponúkneme tipy na zaujímavé cyklotrasy a odhalíme, čo by mal obsahovať ruksak každého cyklistu.

 

Povinná výbava: Pribaľte si energiu

Viac ako vybrať dobrú trasu je dobre sa na ňu pripraviť. Do ruksaku si preto nezabudnite zbaliť dostatok tekutín. Sladené vody nahraďte prípravou iontového nápoja, ktorý vás podrží aj v náročnejších pasážach trasy. Priebežné dopĺňanie hladiny energie a udržanie síl zabezpečia aj ISO doplnky. S rezňom v bruchu by sa vám šliapalo ťažko, ale s doplnením energie sa môžete spoľahnúť na energetické tyčinky - vždy majte aspoň tri v batohu.

Výživa po návrate dodá výletu benefity

Pozitívne účinky z výletu zintenzívnite starostlivosťou o svaly a kĺby. Kĺbovú výživu si môžete zamiešať s vodou, ale aj s jogurtom. Určite si ju dajte aj po návrate. Po niekoľkých kilometroch šliapania nezabudnite ani na starostlivosť o unavené svaly, ktorým pomôže magnézium. Po náročnom výkone si môžete dopriať aj mierne vyššiu dávku. Na trhu sú dostupné aj porciované jednodávkové vrecká, tie by mal mať každý cyklista v batohu a ak vás zastihne náhla svalová únava, magnézium poslúži ako prvá pomoc.

Ak nie ste príležitostný cyklista, v regeneračnom balíčku, ktorý rozbalíte po návrate z výletu, by ste mali mať aj ďalšie regeneračné pomôcky. Ľahko si ich vyskladáte z ponuky produktov TriggerPoint alebo Svetlus. Začnite príjemným masážnym valcom alebo masážnou guľou a regeneráciu doplníte kvalitnou bandážou, ktorá poslúži aj počas cyklistiky, ak vás trápia zdravotné problémy s kolenami.

Dôležitý je nielen výber dobrej cyklotrasy, ale aj príprava a povinná výbava pre telo, aby sme si z cyklistiky odniesli pozitívne účinky.

Ak už máte všetko zbalené, regeneračný balík pripravený, môžete sa vydať na cestu. Najlepšie trasy sa totiž ukrývajú aj na strednom a východnom Slovensku. O tých si povieme v nasledujúcich článkoch.