Vitaj v našom e-shope / predajne FIT PLUS sú otvorené.

Weider Magnesium Caps, 120 kps

Weider Magnesium Caps, 120 kps

(14 hodnotení)
Predaj skončil

WEIDER Body Shaper Magnesium Caps 120 kps, pre svalovú prácu bez kŕčov. Horčík (magnézium) ako minerál, ktorý sa vyskytuje takmer vo všetkých bunkách tela, v kostre a svaloch je jedným z najpotrebnejších minerálov pre metabolické procesy v tele.

11,00 € s DPH
Hmotnosť 200 g
Info Ideálna doplnková denná dávka magnézia pre športujúcich
Počet dávok v balení 120 dávok
Dávkovanie 1 kapsula denne, najlepšie pred spaním, prípadne po záťaži, alebo v prípade svalových kŕčov.
Forma produktu Kapsule
WEIDER Body Shaper Magnesium Caps, 120 kps

Pre svalovú prácu bez kŕčov. Horčík (magnézium) ako minerál, ktorý sa vyskytuje takmer vo všetkých bunkách tela, v kostre a svaloch je jedným z najpotrebnejších minerálov pre metabolické procesy v tele. 

Kapsuly na prehĺtanie s obsahom magnézia. Obsah účinnej látky: 375mg (Obsahuje 71% oxidu horečnatého a citran horečnatý 14%).

Vitamín C je najznámejší antioxidačný vitamín a má detoxikačný účinok. Stres, výkonnostný šport a náročné pohybové aktivity zvyšujú potrebu magnézia. Nedostatok môže viesť k svalovým kŕčom a arytmiám, k svalovej slabosti i rôznym poruchám. Weider kapsule s horčíkom pomôžu predísť jeho nedostatku.

DÁVKOVANIE

1 kapsula denne, najlepšie pred spaním, prípadne po záťaži, alebo v prípade svalových kŕčov.

NUTRIČNÉ HODNOTY


 |  
 |   | na 100 g | 1 kapsula
| Energia | 92 kcal | 0,8 kcal
| Proteíny | 12 g | 0,1 g
| Sacharidy | <0,1 g | <0,1 g
| Tuky | 1,1 g | <0,01 g
| Minerály
 | Magnézium | 43.410 mg | 375 mg

Magnézium: Najvýkonnejší relaxačný minerál

(zdroj: h**p://www.huffingtonpost.com/dr-mark-hyman/magnesium-the-most-powerf)

"Nedostatok tejto kritickej živiny robí dvakrát pravdepodobnejší záver, že ľudia s jeho dlhodobým nedostatkom zomrú skôr ako ostatní ľudia, podľa štúdie uverejnenej v Journal of Medicine. Rovnako predstavuje dlhý zoznam symptómov a chorôb – ktorým sa ľahko predchádza a často ich možno vyliečiť pridaním tejto živiny. V skutočnosti, v mojej praxi je táto živina jedna z mojich tajných zbraní proti chorobe. Napriek tomu, až polovica Američanov trpí nedostatkom tejto živiny, a nevedia to."

Mark Hyman, MD

Tento kritický minerál je vlastne zodpovedný za viac ako 300 enzymatických reakcií a nachádza sa vo všetkých tkanivách - ale hlavne v kostiach, svaloch a mozgu. Musíš ho mať dostatok pre svoje bunky, aby sa energia pre mnoho rôznych chemických reakcií mohla spracovať, pre stabilizáciu membrán, a rovnako musí pomôcť svalom v každodennej regenerácii.

To je dôvod, prečo je zoznam neduhov, ktoré súvisia s nedostatkom megnézia, taký dlhý. V skutočnosti existuje viac než 3500 zdravotníckych príznakov spájaných s nedostatkom horčíka!

Aj tak je tento minerál väčšinou ignorovaný, pretože to nie je liek, aj keď je  v mnohých prípadoch jeho podávanie účinnejšie ako lieky. To je dôvod, prečo ho používame v nemocnici, v život ohrozujúcich a núdzových situáciách, ako sú febrilné kŕče a srdcové zlyhania.

5 zdravotných prínosov magnézia:

(zdroj: newsmax.com)

1. Horčík môže zvrátiť osteoporózu

  • Viac výskumov uskutočnených štúdií ukázalo, že dopĺňanie vápnika s horčíkom zlepšuje kostnú denzitu. Nedostatok horčíka mení metabolizmus vápnika a hormónov, ktoré regulujú vápnik, čo vedie k osteoporóze. Príjem odporúčaných hladín horčíka je dôležitý, pretože odvracia osteoporózu.

2.. Horčík zabraňuje rozvoju kardiovaskulárnych ochorení

  • Jedným z najvýznamnejších prínosov magnézia je to, že je spojený so znižovaním rizika ischemickej choroby srdca. Prieskumy ukázali, že dostatočný príjem horčíka môže znížiť riziko mozgovej mŕtvice. Jeho nedostatok zvyšuje riziko poruchy srdcového rytmu, čo zvyšuje riziko komplikácií po infarkte. Z tohto dôvodu môže byť náročné prijímať odporúčané množstvo horčíka v bežnej strave.

3. Horčík reguluje vysoký krvný tlak (hypertenzia)

  • Horčík zohráva kľúčovú rolu v regulácii prirodzeného krvného tlaku. Doplnky a potraviny s dostatkom magnézia a draslíka, sú trvale spojené so znížením krvného tlaku.

4. Horčík lieči cukrovku

  • Štúdie ukazujú, že jedinci s nedostatkom horčíka majú vyššie riziko vzniku cukrovky typu 2 a ťažkej diabetickej retinopatie. Horčík pomáha pri metabolizme sacharidov a ovplyvňuje uvoľňovanie a aktivitu inzulínu, čím sú dosiahnuté hladiny glukózy v krvi. Bolo preukázané, že na každých navýšených prijatých 100 miligramov horčíka denne, došlo k poklesu rizika vzniku diabetu 2. typu o 15 percent.

5. Dostatok magnézia pomáha od migrén, nespavostí a depresií

  • K početným výhodám horčíka voči zdraviu patria aj liečby migrén, nespavostí a príznakov depresií. Je tiež známe, že je používaný aj na závažné formy psychických porúch, vrátane záchvatov paniky, stresu a úzkosti. 

UPOZORNENIE

Neprekračuj odporúčanú dennú dávku. Dbaj na dostatočný príjem tekutín. Výrobok nie je plnohodnotná náhrada pestrej vyváženej stravy. Nevhodný pre deti do 15 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Skladuj pri teplote 10-25 °C, mimo dosahu detí, chráň pred mrazom, vlhkom a priamym slnečným žiarením. Výrobca, dovozca a distribútor nezodpovedajú za škody spôsobené nevhodným užívaním alebo skladovaním.

M

MartinVlčkovce, 04. 04. 2020

S

StanislavZalužice, 31. 01. 2020

Kapsule s prehĺtaním žiadny problém a ešte je lacnejšie ako v lekárni

B

BohušBratislava, 08. 05. 2019

L

LoncTurie, 05. 01. 2019

S

StanislavJesenske, 10. 06. 2018

P

PatrikSpišské Vlachy, 24. 01. 2018

Z

ZuzanaTrenčín, 17. 12. 2017

K

Katarína Petríková 10. 12. 2017

Vyborny produkt ... spokojnost

A

AlexanderVeľký Meder, 23. 06. 2017

Z

ZuzanaVrbové, 03. 02. 2017

V

VladimírBratislava, 26. 12. 2016

F

FrantišekNitra, 14. 03. 2016

škoda že nieje tento produkt v kombi s B6

M

MiroslavKošice, 28. 12. 2015

V

vilomichalovce, 26. 12. 2014

vyborne magnezium, len ťažšie davkovanie počas vykonu, tam preferujem ampulky

Hmotnosť 200 g
Info Ideálna doplnková denná dávka magnézia pre športujúcich
Počet dávok v balení 120 dávok
Dávkovanie 1 kapsula denne, najlepšie pred spaním, prípadne po záťaži, alebo v prípade svalových kŕčov.
Forma produktu Kapsule

Naposledy prezerané

WEIDER Weider Magnesium Caps, 120 kps
11,00 €
Predaj skončil

Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Každý rok motivujeme a vyhlasujeme súťaž Do formy s Muscle&Fitness

Navštíviť

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním / zobrazovaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies. Ďalšie informácie).

Rozumiem
{