🛡️ Posilni svoju imunitu! Vyber si doplnky na imunitu TU.

Sveltus Elastiband čierny 90 cm, odpor 15 kg

Sveltus Elastiband čierny 90 cm, odpor 15 kg

Elastiband je ideálny na posilňovanie, naťahovanie, ale aj na rehabilitáciu.

VIP zákazníci nakupujú tento produkt za 18,00 €. Registruj sa a získaš VIP prístup .

20,00 € s DPH
Na sklade
 • Eshop
 • Bory Mall
 • City Arena
 • FIT PLUS Showroom
Hmotnosť 200 g
Odpor 15 kg

Guma na cvičenie: Elastiband (original patent)

Multi Elastiband® 15 kg je ideálny nielen na tónovanie a naťahovanie, ale aj na rehabilitáciu. Pomocou neho môžeš robiť celý rad rôznych cvičení. Používajú ho športovci najmä na zvýšenie svalovej sily po zranení alebo na zlepšenie držania tela. 

Elastiband je elastický (patentovaný) výrobok, ktorý umožňuje aktivovať silu hlavných svalových skupín: ruky, chrbát, zadok, hrudník, ramená, brušné svaly, stehná ... Dodáva sa s cvičebným plagátom. Možeš si ho pribaliť do tašky v čase cestovania... Ľahko použiteľný, pohodlný, trvanlivý, umývateľná guma, polyester, polyamid. 

Technické informácie:

 • Šírka (cm) ~ 4.00
 • Dĺžka (cm) ~ 90.00
 • Hmotnosť (kg) ~ 0,07
 • Farba čierna
 • Sila 15 kg

 Elastiband ® má celkom 8 slučiek.

Ako vybrať gumu na cvičenie (Gumový expandér, Powerband, Elastiband, Multiband, ...)?

 1. Gumy na cvičenie sú univerzálne pomôcky, ktoré slúžia na spevňovanie posturálneho svalstva celého tela. NIE JE TO POMÔCKA LEN PRE AKTÍVNYCH ŠPORTOVCOV. Je to obrovský pomocník pre ľudí, ktorí práve prechádzajú rehabilitáciou po ťažkom úraze a potrebujú dať svoje svaly dohromady, je to aj vhodná "hračka" pre deti, ktoré potrebujú posilniť svaly.
 2. Kategórie gúm: Expandéry a gumy na cvičenie môžeme deliť do kategórií:Gumy na posilňovanieDelia sa podľa šírky a odporu, ktorý pri cvičení vyvíjajú. Odpor je udávaný v maximálnom ťahu v kg.Dôležité je si pri tomto type uvedomiť, na čo presne plánuješ gumu na posilňovanie používať.Gumy s malým odporom sú ideálne pre začiatočníkov, ktorí práve začínajú a tiež pre ľudí, ktorí podstupujú rehabilitáciu, či tiež pre deti, ktoré začínajú cvičiť.Gumy so silným odporom sú zas vhodné pre tých, ktorí sa cvičeniu venujú už dlhšiu dobu a pracujú na budovaní veľkých svalových partií, medzi ktoré patria napríklad chrbát či svaly nôh.Gumy s úchopom sa používajú predovšetkým pri cvičení svalstva paží a to z veľmi praktického dôvodu. Úchop je stavaný tak, aby sa vám nezarezával do dlane a vďaka tomu vydržíte cvičiť dlhšie a tiež účinnejšie.
 3. Gumy na posilňovanie
 4. Delia sa podľa šírky a odporu, ktorý pri cvičení vyvíjajú. Odpor je udávaný v maximálnom ťahu v kg.
 5. Dôležité je si pri tomto type uvedomiť, na čo presne plánuješ gumu na posilňovanie používať.
 6. Gumy s malým odporom sú ideálne pre začiatočníkov, ktorí práve začínajú a tiež pre ľudí, ktorí podstupujú rehabilitáciu, či tiež pre deti, ktoré začínajú cvičiť.
 7. Gumy so silným odporom sú zas vhodné pre tých, ktorí sa cvičeniu venujú už dlhšiu dobu a pracujú na budovaní veľkých svalových partií, medzi ktoré patria napríklad chrbát či svaly nôh.
 8. Gumy s úchopom sa používajú predovšetkým pri cvičení svalstva paží a to z veľmi praktického dôvodu. Úchop je stavaný tak, aby sa vám nezarezával do dlane a vďaka tomu vydržíte cvičiť dlhšie a tiež účinnejšie.
 9. Čo zohľadňovať pri výbere gumy, či expandera na cvičenie?Pri výbere vhodného expandéra by si sa ako začiatočník mal zamerať na štyri hlavné kategórie:Skupina svalov, ktorú plánuješ posilňovaťOdpor expandéraDĺžka expandéraSpôsob uchopenia
 10. Pri výbere vhodného expandéra by si sa ako začiatočník mal zamerať na štyri hlavné kategórie:Skupina svalov, ktorú plánuješ posilňovaťOdpor expandéraDĺžka expandéraSpôsob uchopenia
 11. Skupina svalov, ktorú plánuješ posilňovať
 12. Odpor expandéra
 13. Dĺžka expandéra
 14. Spôsob uchopenia
 15. S gumovými EXPANDÉROM sa dá výborne cvičiť a aj dostať do formy.
 16. Vyberaj na základe potriebSkupina svalov, ktoré plánuješposilňovaťAk cvičíš jogu alebo pilates, zvoľ radšej gumy s menším odporomAk si pokročilý cvičenec a zvládaš rytmické cvičenia s gumou, zvoľ ťažší odporVýrobcovia premyslene menia farbu a rozvalcovanie gúm na cvičenie podľa ich zvyšujúceho sa odporu - vyberieš si ľahkoVšeobecne platí, že svetlejšia farba znamená nižší odpor. Pre presnejšie určenie je odpor gúm na cvičenie tiež udávaný aj v kilogramoch.Dĺžka expandéru sa spája tiež s cvikom, ktorý plánuješ pomocou expandéru vykonávať, či na ktoré partie sa budeš zameriavať. Po rokoch skúseností odporúčame radšej dlhší expander, ktorý je možné použiť variabilnejšie.
 17. Skupina svalov, ktoré plánuješposilňovať
 18. Ak cvičíš jogu alebo pilates, zvoľ radšej gumy s menším odporom
 19. Ak si pokročilý cvičenec a zvládaš rytmické cvičenia s gumou, zvoľ ťažší odpor
 20. Výrobcovia premyslene menia farbu a rozvalcovanie gúm na cvičenie podľa ich zvyšujúceho sa odporu - vyberieš si ľahko
 21. Všeobecne platí, že svetlejšia farba znamená nižší odpor. Pre presnejšie určenie je odpor gúm na cvičenie tiež udávaný aj v kilogramoch.
 22. Dĺžka expandéru sa spája tiež s cvikom, ktorý plánuješ pomocou expandéru vykonávať, či na ktoré partie sa budeš zameriavať. Po rokoch skúseností odporúčame radšej dlhší expander, ktorý je možné použiť variabilnejšie.

Tento produkt zatiaľ nikto nehodnotil.

Hmotnosť 200 g
Odpor 15 kg

Naposledy prezerané

Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Revolučný skupinový tréning prepájajúci hudbu, svetlá a senzory do interaktívnych a motivačných zážitkov.

Navštíviť

Súhlas so spracovaním cookies

Aby sme mohli zlepšovať naše webové stránky, musíme ukladať súbory cookie o našich návštevníkoch.
Zakázat všetky
Povoliť všetky