Aké bolo FIBO 2016

 

Najväčší svetový fitness veľtrh FIBO 2016 ani tento rok nezostal nič dlžný svojej povesti. Každý, kto vo fitness oblasti má čo povedať, sa tohto prestížneho veľtrhu zúčastňuje. Vo FIT PLUS sme radi, že aj tento rok sme pre vás objavili niečo nové. Máte sa na čo tešiť.

Dá sa povedať, že už od štvrtkového otvorenia veľtrhu pre odbornú verejnosť, praskali všetky vchody vo švíkoch. Oficiálne otvorenie bolo síce až o 9:00, no zástupy ľudí sa zhromažďovali pred bránami už od skorých ranných hodín.

  

 

Počas oficiálnych troch dní výstavy navštívilo desať výstavných hál spolu viac ako 150 000 fanúšikov fitness, bodybuildingu, crossfitu, zdravého životného štýlu a cvičenia ako takého, ktorí sa tak ako každý rok tlačili predovšetkým v halách 10.1 a 10.2, kde sa nachádzali stánky výrobcov výživových doplnkov.

 

Aj tento rok bolo vidieť, ktoré značky doplnkov sú na ústupe a ktoré naopak na vzostupe. Tradične najväčší vystavovatelia boli OLIMP a WEIDER.

  

Tentoraz sme nezaznamenali boom nových „najlepších“ značiek, ako tomu bolo vlani. Tak ako každý rok sa tu však medzi návštevníkmi a hviezdami kulturistiky respektíve fitness prechádzali aj rôzny „modeli a modelky“, ktorí svojimi polonahými a vypracovanými postavami rozbíjali davy fanúšikov. 

Ktosi spomínal niečo o aktuálnom trende a kam to smeruje, keď sa ktokoľvek môže považovať za hviezdu. Smeruje to podľa všetkého k masovosti a je jasné že návštevníci výstavy FIBO, ktorí sú vzorkou väčšinovej skupiny fitness spoločnosti, súčasný trend milujú.

 

 

Bolo nepríjemné sledovať obrovských chlapov, vážiacich takmer 200 kg, ktorý síce mali zástup fanúšikov pred sebou, avšak po 4 hodinách státia boli súci na infarkt. Dá sa povedať že klasický bodybulding je na ústupetrendom sú vyšportované postavy plážového typu.

  

Vďaka tomu, že spoločnosť FIT PLUS s.r.o. je výhradným distribútorom doplnkov výživy Weider, Olimp, Body Attack a mnohých ďalších dostali sme sa aj do zákulisia výstavy. V blízkej dobe vám tak prenesieme úplne nové produkty, ktoré naši zákazníci budú môcť otestovať opäť medzi prvými.

 

Nás ako distribútora  viacerých značiek však zaujímali okrem doplnkov výživy aj aktuálne trendy z oblasti techniky, strojov na cvičenie, bežeckých pásov atď. Treba povedať, že trend, ako už potvrdil aj minulý rok smeruje tam, kam celý vývoj všetkého a teda k technologickým prepojeniam, internetovým riešeniam a novinkám z oblasti donedávna pre fitness svet neznámym.

 

Na rozdiel od minulého roku sa napríklad v dvoch halách vystavovali iba zariadenia na monitoring cvičenia, formou rôznych oblečení, ktoré boli prepojené s počítačmi a senzormi, vďaka čomu klient vie precvičiť danú partiu bez toho aby musel čo i len  rozumieť akýmkoľvek biomechanickým záležitostiam ľudského tela.

 

Nové technológie, dokážu ľuďom ktorí nemajú žiadne skúsenosti s cvičením dokonale nahradiť osobného trénera, povedia vám čo jesť, kedy jesť, vyhodnotia vašu aktivitu atď.

 

Z hľadiska značiek ktoré zariaďujú fitness centrá treba povedať, že svetovou jednotkou naďalej ostáva Life Fitness, ktorá rozšírila svoje portfólio o nové aktivity a zároveň sa rozhodla kúpiť konkurenčnú značku Cybex. Aktuálne má spoločnosť Life Fitness najvyšší podiel na svetovom trhu a to 36% a sme hrdí na to, že sme výhradným distribútorom značky Life Fitness a Hammer Strength na Slovenku. Ak teda uvažujete nad zariadením alebo prerobením starého fitness centra, nechajte si vypracovať u nás ponuku a pridajte sa k najlepším na svete!

 

My sa už teraz tešíme na ďalší ročník výstavy FIBO 2017, ktorý bude opäť o rok v Kolíne.

 

Bol tento článok pre vás zaujímavý? Povedzte o ňom svojim priateľom