Guinnessov rekord v behu na bežeckom páse

 

Bežať na bežeckom páse po celý deň nemusí byť pre každého tá pravá šálka kávy, ale Suzi Swinehart si povedala, že prekoná Guinnessov rekord v behu na bežeckom páse po dobu dvanástich hodín.

Počas 12 hodín odbehla 118 km, čím prekonala pôvodný rekord, ktorý mal hodnotu 110 km o 8 km. Pri tomto behu jej pomohol svojou troškou aj bežecký pás Life Fitness T5 Track na ktorom sa dá behať bez obmedzenia.

 

 

Pre 43-ročnú ženu je beh viac ako len koníček. Je to vášeň. Krátke trasy nie sú vôbec pre Suzi Swineh. Preferuje skôr dlhšie trate, kde sa počet kilometrov zobrazuje v trojmiestnej podobe.

"Behávam 400-mílový pretek. Robím veľa ultra-maratónov, ale žiadne svetové rekordy, alebo niečo podobné", priznala sa Suzi. "Myslela som si, že tento beh bude pre mňa výborná výzva", povedal Swinehartová po odbehnutí. "Moje deti ma inšpirovali ísť do tohto behu".

 

Prekonanie svetového rekordu nahrávali dve kamery počas celého behu. Tie sú nevyhnutnosťou pri takomto druhu „zábavy“.

 

Rýchle prestávky sú povolené.

 

 

"Môžem vystúpiť z bežeckého pásu, ísť na záchod a vrátiť sa späť.  Bola som si vedomá, že rozhodne môžem prekonať rekord, ale bežať 12 hodín v kuse na jednom mieste je psychicky veľmi náročné. Pre prekonanie rekordu tak musíte byť aj mentálne veľmi silný. Opakovaním monotónneho pohybu veľmi trpia nohy, ale vďaka odpruženiu bežeckého pásu som na tom nebola tak, ako pri behu po betóne“. 

 

Bol tento článok pre vás zaujímavý? Povedzte o ňom svojim priateľom