8 TOP dôvodov prečo mať domáce fitko

 

8 TOP dôvodov prečo mať domáce fitko

Prečo sa vôbec zaoberať myšlienkou vytvorenia si domáceho fitka, keď je dnes otvorených toľko fitness centier, ktoré sa predháňajú vo výhodnosti svojich členstiev a skupinových cvičení? Stojí to vôbec za tie peniaze a energiu vynaloženú do výberu vhodných produktov pre váš „home gym“?

Planet-Fitness-club

Nechaj nás hádať:

1.       Často si unavený z toho otravného počtu ľudí, ktorý zazerá na tvoj stroj, zatiaľ čo na ňom cvičíš a striehne, kedy už konečne prestaneš zaberať stroj kvôli tak nízkej záťaži?

2.       Si unavený z neustálych otázok typu, „Ahoj, cvičíš tu? Môžem sa pridať?“

3.       Stavajú sa ti chlpy na celom tele keď spočítaš koľko času a peňazí ťa stojí cesta do fitka a fitko samotné?

4.       Večer zaspávaš s myšlienkou, či si si zbalil do tašky aj uterák? Lebo v opačnom prípade ti prevádzkar fitka opäť uštedrí niekoľko vražedných pohľadov?

5.       Máš chuť vyskočiť z električky za jazdy, keď si uvedomíš, že si si zabudla slúchadlá a celý čas vo fitku budeš musieť počúvať ten generický odpad, ktorý snáď hrá nejaký veľmi nevydarený DJ?

6.       Skôr než prídeš do fitka, ťa dorazia zápchy a celá chuť na cvičenie je fuč?

7.       Dookola sa musíš deliť o stroj s tým hyper vymakaným týpkom, pre ktorého je však dezodorant latinský pojem?

Máme pre teba dobré správy!

Tvoje útrapy už vôbec nemusia trvať dlho, pretože existuje spôsob, ako sa ich zbaviť. Volá sa „domáce fitko“. Predpokladáme, že si o ňom už čo to počul, ba čo viac, isto si o ňom aj premýšľal. Veď v opačnom prípade, prečo inak by si si teraz čítal tento článok?

 nordictrack-commercial-2950-treadmill-in-action

Poďme si teda ujasniť, prečo je domáce fitko takou malou nevyhnutnosťou pre tvoj ďalší život bez ujmy na (psychickom či fyzickom) zdraví. Spomenieme v prvom rade týchto 8 dôvodov:

 1. ČAS, ktorý musíš vynaložiť na cvičenie vo fitness centre

Žijeme v dobe zaneprázdnenej. Musíme si starostlivo voliť čomu budeme venovať svoj čas, vzhľadom na množstvo povinností, ktoré na nás každodenný život vrhá. Len si predstav jednoduchý život, v ktorom nemusíš:

 • Baliť tašku do fitka,
 • Šoférovať do fitka,
 • Čakať na stroj, na ktorom chceš cvičiť,
 • Sprchovať sa v sprche plnej cudzích ľudí

No a tu to zďaleka nekončí. Ani sa totiž nenazdáš a kopec vecí nad, ktorými bežne ani nepremýšľaš ti zaberú dosť veľa času. Predstav si napríklad túto situáciu: Vyjdeš z auta či autobusu, prejdeš cestu až do fitka. Keď vojdeš, prinajlepšom si iba načítaš kartu a ideš dnu, v tom horšom prípade musíš čakať na ľudí, ktorí čakajú na vstup pred tebou. Keď už si sa konečne dostal do fitka, skontroluješ tých sto skriniek, aby si si tam našiel aspoň jedno teplučké miesto pre tvoje drahocenné veci. Začneš sa vybaľovať a vyjdeš z toho naozaj šťastne, ak sa ti medzičasom nezačne prihovárať týpek s vlastnou analýzou aktuálnej predvolebnej situácie. Konečne teda odchádzaš zo šatne na miesto činu a ideš cvičiť. Podobný ceremoniál ťa čaká aj pri odchode z fitka a to sme ešte nespomenuli čakanie na stroje. Už sa bojíš aj zrátať koľko času ťa to výjde týždenne ak cvičíš aspoň 3 – 4 krát, že? No a sme doma...

2. Flexibilita

Koľko krát sa ti stalo, že si zrušil fitko, pretože ti niečo do toho prišlo? Chcel si ísť ráno, ale vbehol do toho urgentný meeting. Po práci sa ti už ale nechce lebo posilka bude mega plná a ty vyfľusnutý z celého dňa, prípadne musíš skočiť po deti do školy.  Na nič však? S domácim fitkom by sa ti toto ale nestalo. Tvoje fitko je totiž otvorené vo dne v noci a jediný exkluzívny návštevník si ty.

3. Tvoje fitko, Tvoje pravidlá?

Nebúchaj s tými činkami. Žiadne magnézium ani kriedu! Zákaz povzdychov. Čistý uterák na zakrytie stroja proti potu. Hovorí ti to niečo? Verejné fitká majú množstvo pravidiel, niektoré písané, iné nepísané, no vždy platí, že pri ich nedodržaní na teba budú ostatní zazerať. S domácim fitkom ti nič takéto nehrozí. Máš voľnosť a slobodu cvičiť s čím chceš a vydávať pri tom pokojne aj zvuky ako stádo slonov.

 

Ako by to asi vyzeralo v tvojom vlastnom domácom fitku?

 • Počúvaš hudbu akú chceš
 • Máš oblečené čo chceš
 • Vzdycháš, spievaš, pištíš a kričíš koľko chceš
 • Necháš činky buchnúť o zem a robíš mŕtve ťahy ako normálna osoba
 • Urobíš si pokojne aj kriedový dážď
 • Robíš si takú malú „fitness party"

nordictrack-s22i-studio-cycle ergometer najlepsi na doma

4. Výber náradia a náčinia na cvičenie vo fitku, za ktoré platíš

Tak úprimne, koľko z náradia vo fitku skutočne využívaš? Komerčné fitness centrá sú nastavené tak, aby spĺňali požiadavky širokého množstva návštevníkov. Jasné, je pekné cvičiť v priestore, kde je mnoho nových a rôznorodých strojov a činiek, avšak na to aby si vyťažil zo svojho tréningu maximum to naozaj nepotrebuješ. V domácom fitku pracuješ len so strojmi a náradím, ktoré skutočne potrebuješ pre svoj progres a sú vždy nastavené podľa tvojich potrieb a požiadaviek.

5. Peniaze

Áno, áno, už sme to počuli. Za peniaze si šťastie nekúpiš, ale môžeš si za ne zariadiť parádne domáce fitko! Len si zrátajme bežné mesačné členstvo do fitness centra plus náklady na dopravu, prípadne aj parkovanie. Vynásobme to dvanástimi...To už je celkom „pekná“ suma. Ak náhodou cvičíte v rodine aspoň dvaja, to už radšej ani nepočítame, plus ďalšie a ďalšie roky výdavkov. Čo tak ušetrené peniaze radšej vložiť do personalizovaného fitka, kde budete cvičiť kedy chcete a ako chcete?

6. Sústredenie a duševná sila

Bežne sa vo fitku stretávame s desiatkami podnetov, ktoré nás môžu rozptyľovať a narúšať naše sústredenie. Od množstva ľudí obklopujúcich ťa, cez TV na stenách až po krásne baby v legínach, ktoré oko chlapa pohladia a ženy naopak rozčúlia. Ľahko sa stane, že sa v tomto chaose stratíme a nevenujeme svojmu tréningu maximálnu pozornosť. Domáce fitko všetky tieto faktory jednou ranou eliminuje.

 

7. Čistota

Aj keď nemusíš byť najväčší Monk, skús si predstaviť koľko spotených ľudí pred tebou držalo tie jednoručky alebo sa veselo rozvaľovalo s tým spoteným chrbtom na podložke, ktorú práve používaš. Každý by mal používať svoj vlastný uterák a v lepších fitness centrách sa tieto veci aj dosť často dezinfikujú, no medzi tým prejde nejaký čas, kedy sa tam tie baktérie jednoducho vyskytujú. O spoločných toaletách, umývadlách a sprchách sa nejdeme špeciálne zmieňovať.

FITPLUS fitness cvicenie doma je zabava

8. Je to zábava

Od prvotnej myšlienky zariadiť si fitko, cez kúpu prvého stroja až po rozkvitajúce domáce fitko. To všetko je skvelý progres k tvojmu zdravšiemu ja, ktorý vyčarí úsmev na tvári každý deň. Len si predstav, keď do tejto miestnosti zavoláš rodinu, babka sa ponaťahuje s tebou a bude žiariť radosťou, tatko opäť vyskúša aké je to cítiť sa ako Arnold už po jedinom tréningu. A tie závistlivé pohľady susedov? Ó áno.

Nemalým bonusom je aj ďalšia vec. Predpokladajme, že plánuješ aj rodinu, zdravé a športovo založené potomstvo. A keď budeš cvičiť vo vlastnom fiku, budú to vidieť každý deň a dostane sa im to "pod kožu". A to je na nezaplatenie.

Poď do toho! Čo je viac ako cvičiť v personalizovanom fitku, ktoré je len pár krokov na dosah od tvojej pohodlnej vane a postele?

Čo teraz, keď si sa rozhodol začať riešiť svoje domáce fitko? Poobzeraj sa po našom webe, pri každom produkte ti radi poradíme na čo a ako ho najlepšie využiť.

 

A ak si veľmi náročný, môžeš si profi zariadenia z fitka postaviť aj domov.

autor: Iveta Škrabáková