🛡️ Posilni svoju imunitu! Vyber si doplnky na imunitu TU.

Wings For Life World Run tretí krát v Bratislave

  • Novinky

Wings For Life World Run tretí krát v Bratislave

Už po tretíkrát zavíta jedinečný charitatívny beh Wings for Life World Run aj na Slovensko. Bratislava tak nebude chýbať medzi vybranými 34 miestami, ktoré budú šíriť jednotnú myšlienku behu: bežím pre tých, ktorí behať nemôžu. Sto percent štartovného z behu, putuje priamo na výskum poranenia miechy, ktorým sa nezisková nadácia Wings for Life zaoberá. Svojou prácou sa tak krok za krokom približuje k jasnému cieľu: aby tí, ktorí sú pripútaní na invalidný vozík, mohli zasa chodiť.

Tento spoločný krok počas dvoch ročníkov behu spravilo už viac ako 136-tisíc účastníkov po celom svete, čím sa na výskum vyzbieralo neuveriteľných 7,2 milióna eur. Súťažili maratónci, bežeckí nadšenci aj vozíčkari. Prekážkou nie je 13 časových zón, ani 155 rôznych národností či vek súťažiacich, ktorý sa u toho najstaršieho vyšplhal na obdivuhodných 95 rokov. Beh Wings for Life World Run je otvorený pre všetkých a tento rok sa do behu Wings for Life zapojí aj tím FIT PLUS. Spolu vybehneme v ten istý čas, všade na svete! A rovnako, ako minulý ročník, sa na preteky 2016 v Bratislave môžu prihlasovať aj hendikepovaní účastníci. Budeme teda opäť súťažiť bok po boku – tak, ako by to malo byť.

Wing for life

Svojím unikátnym konceptom je beh zaujímavý pre každého. Preteky majú pohyblivý cieľ – Catcher-car, ktoré vyjde zo štartu 30 minút po odštartovaní. Vo chvíli, keď auto pretekára dobehne, sa pre neho súťaž končí. Každý si tak odsúťaží len toľko, koľko zvládne: 500 metrov či 80 kilometrov. Bojuje sa o lokálny, ale aj o celkový titul v ženskej i mužskej kategórii. Svetové víťazstvo získa ten, kto spomedzi pretekárov na všetkých kontinentoch prejde najviac kilometrov. Výsledok sa súťažiaci dozvie až vtedy, keď ho na trati predbehne Catcher-car a preteky ukončí. V máji 2015 to celkový dvojnásobný víťaz, Rakúšan Lemawork Ketema, dotiahol až na takmer 80 kilometrov.

Ako sa bežalo v máji 2015 sleduj vo videu z tohto behu

V Bratislave sa do druhého ročníka behu zapojilo viac ako 2200 ľudí. Pred stíhacím autom odolával najdlhšie Rakúšan Phillip Aigner, ktorý zabehol 68,5 m. V ženskej kategórii sa stala lokálnou víťazkou svetového behu Romana Komárňanská, ktorá odbehla skvelých 42 kilometrov. ,,Pri 35 km som si uvedomila, že mám 2 zdravé nohy, tak to musím dať pre tých, ktorí nemôžu behať." Ambasádor na vozíku, Marián Ligda, to dobojoval až na 11 kilometer. „Je to sranda. Prekvapil a prekonal som aj sám seba.”

Ročník 2015 bol v Bratislave vypredaný, kedy si štartovné zakúpil maximálny možný počet súťažiacich - 2500. Registrácia na ročník 2016 je otvorená do 4.mája 2016  a spoločne sa, pre ušľachtilú myšlienku a pozitívne emócie, spojíme 8. mája. V našom hlavnom meste, ale aj po celom svete, v ten istý čas – pre tých, ktorí behať nemôžu.

Wings for Life

Tento rok sa bude súťažiť pre dobrú vec globálne 8. mája 2016 (Bratislava o 13:00 CET).

Tím FIT PLUS bude pri tom a vy môžete byť tiež súčasťou nášho tímu. Registrujte sa na oficiálnej stránke Wings for Life World Run, odfoťte sa s registračným certifikátom, ktorý vám príde na email a postnite túto fotku s hashtagom #FITPLUSWFL na váš facebook, alebo instagram profil. Každý kto tak spraví dostane od nás špeciálne prekvapenie. Vidíme sa na štarte!

Zapojte sa aj na Facebooku

Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Revolučný skupinový tréning prepájajúci hudbu, svetlá a senzory do interaktívnych a motivačných zážitkov.

Navštíviť

Súhlas so spracovaním cookies

Aby sme mohli zlepšovať naše webové stránky, musíme ukladať súbory cookie o našich návštevníkoch.
Zakázat všetky
Povoliť všetky