Objav svoj maximálny výkon s MAX MUSCLE

Ako si skvele zacvičiť (nielen) na dovolenke

  • Tréning

Väčšina z nás si už na luxus ponúkaný fitness centrami v podobe širokej variácie športových pomôcok, privykla. Problém nastáva vo chvíli, keď sa dostaneš mimo ich dosahu. Častým príkladom bývajú napríklad dovolenky. Ako to šikovne vyriešiť a dobre si zacvičiť aj mimo domova?

Ako si skvele zacvičiť (nielen) na dovolenke

Častým príkladom, kedy nemáš k dispozícii fitko alebo obľúbené skupinové tréningy bývajú dovolenky, kedy ubytovacie rezorty neposkytujú žiadne z týchto možností. V nasledujúcom článku ti predstavíme, prečo nemáš vešať hlavu a ako hravo si poradíš so svojou tréningovou rutinou aj sám, bez posilňovní.

Jóga na začiatok dňa

Pokiaľ si zvyknutý vstávať s krátkou meditáciou a rád k nej pridávaš pár minút jógy, neexistuje nič lepšie, ako si ju vychutnať na pláži s vychádzajúcim slnkom a šumom vĺn kĺzajúcich po pobreží. O priaznivých účinkoch jógy si sa dozvedel v jednom z posledných článkov. To, ako popri nej na človeka pôsobí relaxačná atmosféra dovolenky, otvára novú samostatnú kapitolu. Preto si určite nezabudni zabaliť svoju podložku na cvičenie a s cvikom - Pozdrav slnku - vyraz do každého nového dňa.

Beh ako zdroj energie

V prípade, že k tvojim najobľúbenejším športovým aktivitám patrí beh, máš vyhrané. Vďaka tomu, že beh je známy svojou takmer najnižšou potrebou mať k jeho výkonu akékoľvek športové náčinie, je možné pripraviť sa naň s akoukoľvek dopravou.

couple-running-beach.jpg

   

Stačí, keď si k plavkám pribalíš aj tenisky, správne pohodlné šortky a fyzická aktivita je na svete. Okrem toho, že nevyjdeš zo svojho pravidelného domáceho rytmu, sa vďaka exotickému neznámemu prostrediu nabiješ novou energiou, ktorá dodá tvojmu telu silu a príjemný pocit z nasledujúceho leňošenia.

Nebbia dámske boxerské šortky NEON ENERGY 519
NEBBIA Nebbia dámske boxerské šortky NEON ENERGY 519
35,00 €
Vypredané / Na objednávku
NEBBIA Dámske mini šortky SEAQUAL 772
NEBBIA NEBBIA Dámske mini šortky SEAQUAL 772
38,00 €
Vypredané / Na objednávku
Nebbia Pánske Šortky Legday Hero 179 light grey
NEBBIA Nebbia Pánske Šortky Legday Hero 179 light grey
48,00 €
Vypredané / Na objednávku

Profesionálne posilňovanie z pohodlia apartmánu

Mnohé cviky si ľahko dokážeš nahradiť za použitia správnych pomôcok aj z izby svojho ubytovania. Pred samotným tréningom je však dôležité zahriať sa a pripraviť svaly na záťaž. Jednou z možnosti ako na to, je vyššie spomínaný beh alebo skákanie cez švihadlo. Do batožiny napríklad ľahko zmestíš odporové gumy, závesný systém, spomínané švihadlo

couple-stretching-legs-beach.jpg

    

Cvičenie s odporovou gumou

K jedným z najobľúbenejších „po domácky” vykonávaných cvikov patrí cvičenie s odporovými gumami - Sveltus Aerobic Latex Band,  ktoré sú perfektnou voľbou na vykonávanie dynamického a zahrievacieho tréningu. Ich primárnou úlohou je zvýšenie obtiažnosti tvojho bežného cvičenia. Výhodou je opäť ich ľahká hmotnosť, ktorá v kufri s batožinou nezaberie takmer žiadne miesto. Rovnako využiješ aj Sveltus Elastiband alebo Sveltus Elastiring.

Skúsiť môžeš aj týchto pár vybraných cvikov:

1. Drep s výskokom

Postav sa s nohami od seba, zhruba na šírku ramien, pričom chodidlá by mali spolu s prstami smerovať dopredu. Potom, čo si umiestniš odporovú gumu na stehná, tesne nad kolenami, urob drep a vyskoč. Už po 15-tich opakovaniach cviku zameraného na sedacie svaly a stehná, sa začneš cítiť ako v dobre známom prostredí fitness centra.

2. Bočný plank so zdvíhaním nohy

Na začiatku zaujmi polohu bočného planku. Zatiaľ, čo pravá noha je zohnutá a ľavá vystretá, pravé koleno, pravý lakeť a ľavé chodidlo sa dotýkajú podložky, či zeme. Odporovaciu gumu máš umiestnenú na kolenách. Zodvihni ľavú nohu voči odporu gumy a uvoľni vrátením späť do predchádzajúcej polohy. Po opäť 15-tich opakovaniach, vymeň strany.

3. Zdvíhanie nohy vo vysokom planku

Začínaš v polohe vysokého planku, pričom obe chodidlá a ruky sa ti dotýkajú zeme. Odporovú gumu si tentoraz zachyť na členkoch a zdvíhaj ľavú nohu proti sile odporovej gumy. Dôležité je držať telo v jednej línií a nevytáčať ho. Po dokončení 10-tich opakovaní, nohy vystriedaj.

Cvičenie so závesným systémom

Spolu s odporovou gumou kráča ruka v ruke i závesný systém - Sveltus Suspender, ktorý sa stal za posledné roky obľúbenou súčasťou domáceho tréningu. Vhodný je rovnako pre začiatočníkov, či pokročilých, ženy alebo mužov.

young-sportive-man-training-with-trx-near-sea-morning.jpg

    

Vyskúšať môžeš aj jeho tieto možnosti:

1.TRX LOW ROW - Priťahovanie na chrbát

Závesný systém je upevnený vyše hlavy. Postav sa na podložku, rozkroč nohy na šírku ramien a pevne uchyť jeho rúčky. Nezabudni, že oba popruhy musia byť napnuté, ruky vystreté a chrbát rovný. Pomalým vyrovnaným pohybom sa začni priťahovať smerom hore tak, aby si lakte držal stále pevne pri tele. Rovnako vyrovnane sa spusti naspäť do predošlej polohy a pre požadovaný efekt opakuj 10-krát.

young-sportive-people-training-with-trx-near-sea-morning.jpg

   

2. TRX HIGH ROW - Veslovanie

Na začiatku zaujmeš rovnaký postoj ako z minulého cvičenia. Stojíš vyrovnane, s uchopenými rúčkami a napnutými popruhmi. Tentoraz však namiesto toho, aby si držal lakte tesne pri tele, ich nasmeruj od neho vyššie. Priťahuj sa smerom hore a opakovane spúšťaj späť do štartovacej polohy. Sériu ukonči 10-timi opakovaniami.

3. TRX SQUAT - Drepy

Zas a znova zaujmeš predošlý postoj. Avšak namiesto priťahovania sa, zohneš kolená a klesneš do drepu. Istú dávku pozornosti venuj tomu, aby sa ti nezdvíhali päty od podložky, čo býva častou chybou i medzi pokročilými. Rukami sa stále pridržiavaj rúčok a pomaly sa vráť späť na vystreté nohy. Sériu ukonči 10-tym zdvihom.

Na cesty sa ti budú určite hodiť aj dobroty, ktoré zvládnu aj silné letné horúčavy.

Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Revolučný skupinový tréning prepájajúci hudbu, svetlá a senzory do interaktívnych a motivačných zážitkov.

Navštíviť

Súhlas so spracovaním cookies

Aby sme mohli zlepšovať naše webové stránky, musíme ukladať súbory cookie o našich návštevníkoch.
Zakázat všetky
Povoliť všetky