Nové rady a tipy ako na štíhle brucho už do leta!

Kto by netúžil po štíhlej, vyformovanej a zdravej postave a plochom brušku obzvlášť keď sa blíži plavková sezóna? Samozrejme, že bez dodržiavania základných princípov chudnutia to nepôjde. My ti dnes však prinášame aj ďalšie efektívne tipy ako do klasického zdravá strava + pohyb pridať pomôcky, ktoré ti pomôžu mať do leta ploché bruško!

Chudneme!

Už nespočetne krát sme spomenuli, že nie je možné chudnúť selektívne – napríklad len z brucha. Ak chceš schudnúť, neexistuje iné riešenie ako nastaviť svoj režim tak, aby bol tvoj kalorický príjem nižší ako výdaj. Každá z nás má iný typ postavy a tak si nenavyberáme, ktorej schudne najprv zadok, ktorej stehná a ktorej brucho. Ak patríš k tým šťastlivcom, ktorým brucho odchádza ako prvé a výsledky je teda vidieť skôr gratulujeme, ak si však opačný typ nemusíš zúfať, existuje riešenie aj pre teba. V kalorickom deficite a s dostatkom pohybu schudne naozaj každý. Na to, ako si nastaviť jedálniček vieš prísť pomocou rôznych tabuliek a výpočtov bazálneho metabolizmu (BMR) a celkového denného energetického výdaja (TDEE). Cez online dostupné kalkulačky si teda vieš jednoducho vypočítať, koľko kalórii denne môžeš prijať, aby si chudla, treba však mať na mysli, že radikálnejším znížením si vôbec nepomôžeš. Schudneš síce rýchlejšie, ale tvoje telo ti takéto „nepekné“ zaobchádzanie zaručene vráti únavou, JOJO efektom, alebo aj zdravotnými ťažkosťami. Ak si netrúfaš sama, neváhaj kontaktovať odborníka v oblasti výživy, ktorý ti rád poradí a vysvetlí ako to s tou stravou teda je!

Kalórie

Ak sa ti zdá, že zdravo ješ a dostatočne sa hýbeš a stále nechudneš, niekde musí byť problém. Pomôckou, ktorá je vhodná pre každého začiatočníka, ktorý nevie ako na to sú kalorické tabuľky. Pomocou zapisovania a váženie jedla si rýchlo spravíš prehľad o tom, koľko a čoho môžeš jesť na to, aby si schudla.

Cvičenie

Bez cvičenia sa k chudému brušku nedostaneš. Teda samozrejme k chudému možno áno, určite však k nie pevnému a vyformovanému. Zaraď preto k pravidelnému kardiu a tréningom zameraným na celé telo aj cviky špeciálne na brucho. Zameraj sa na CORE – hlboké brušné svaly, napríklad planky, bočné planky, či rôzne izometrické cvičenia, o ktorých sme už na našom blogu písali. Okrem toho budú efektívne aj klasické brušáky, skracovačky, sklápačky, bicykel, star crunches, či všetky ostatné cviky na brucho, ktoré preferuješ!

Náhrada stravy

Sami si uvedomujeme, že takýto režim, neustále sledovanie, váženie a varenie doma je niekedy na porazenie. Obzvlášť tak v lete, kedy by sme náš čas oveľa radšej využili vonku s kamarátmi, na pláži, alebo čímkoľvek iným ako varením. Pre tento prípad na našom eshope nájdeš mnoho doplnkov, ktoré poslúžia ako zdravá náhrada stravy a na prípravu ti moc času naozaj nezaberú. My odporúčame Weider Rice Pudding! Ak chceš siahnuť po zdravšej variante bežne používaných jedál, z nášho sortimentu je veľmi obľúbená ovsená či ryžová múka Weider Gourmet  Flour  – vhodná na prípravu raňajok. Ak obľubuješ skôr slané, v našej ponuke nájdeš aj nízkokalorické omáčky, napríklad Curry či Caesar!

Sladenie

Ak aj ty patríš k fanúšikom sladkého či koláčov môžeš veselo používať niektoré z našich obľúbených dobrôt a sladidiel s nízkym obsahom kalórii. My odporúčame napríklad Weider Slim čokoládový sirup, či akákoľvek iná tvoja obľúbená príchuť. Ak rada sladíš bez kalórii navyše určite oceníš Body Attack Flav Drops kvapky, ktoré osladia tvoj obľúbený dezert či dokonca aj kávu!

Zdravšie snacky

Práve mlsanie je často skrytým dôvodom, prečo sa nedarí schudnúť. Skús preto vymeniť klasické sladkosti za ovocie či zeleninu. Ak predsa len túžiš po sladkej dobrote, siahni radšej po proteínových tyčinkách, alebo našich zdravých sladkostiach vďaka ktorým hravo doplníš chýbajúce bielkoviny! My v redakcii FITPLUS odporúčame lahodné Weider Joe’s Core Bars v rôznych príchutiach, Weider 32% Protein Bar či sladkú sušienku Weider Protein Cookie. Ponuka je široká, stačí sa len pozrieť a vybrať si čokoľvek na čo máš chuť!

Bez skratiek

Aj keď existuje veľa pomôcok, pravdou zostáva, že na ceste k efektívnemu a hlavne udržateľnému chudnutiu neexistujú žiadne skratky. Áno, môžeš sa nastaviť na radikálny režim z hladovkou, alebo skúšať nezmyselné diéty, ale v konečnom dôsledku si váhu neudržíš a ešte svojmu telu aj uškodíš. Chudnutie nie je chvíľková záležitosť a najlepšie urobíš ak si dáš čas a reálne ciele, nebudeš na seba moc prísna a dopraješ si okrem režimu aj oddych, relax a sem tam aj nejaké jedlo, ktoré do chudnutia vôbec nezapadá. Ak sa nastavíš tak, že nový životný štýl bude pre teba radosť a nie trápenie, chudnutie – aj to z brucha pôjde rýchlejšie a výsledky ti zostanú ešte veľmi dlho. Na záver by sme len dodali, že to najdôležitejšie je zdravie a so zdravým životným štýlom sa dostavia aj výsledky! Byť fit sa oplatí!