Ako tejpovať koleno

 

Tento typ tejpovania sa používa sa pri problémoch s jabĺčkami, šľachami a nestabilite kolena alebo pri všeobecných zraneniach kolena. Zranenia kolien môžu byť spôsobené nadmerným preťažením, svalovým napätím či inými problémami s mäkkými tkanivami, ako je pretrhnutie kolenných väzov alebo kontrakcia kĺbov, prípadne vplyvom stresu.

 

Čo budete potrebovať:

 

Tejpovanie kolena Tejpovanie kolena Tejpovanie kolena Tejpovanie kolena

Návod na aplikáciu:

 1. Zložte prvú pásku na polovicu, priečne ju rozstrihnite a s nožnicami zaoblite konce, čím vzniknú dve kratšie pásky. Zaoblenie koncov pásky zabráni skorému zachyteniu alebo odlepeniu pásky.

 2. Zohnite koleno do 90 stupňového uhla.

 3. Natiahnutím pásky odstráňte ochrannú fóliu na jednej zo skrátených pások. Snažte sa nedotýkať lepiacej zložky.

 4. So 75% natiahnutím prilepte tento kus pod kolenné jabĺčko. Konce pásky prilepte bez natiahnutia.

 5. Vezmite druhú zo skrátených pások a naneste ju úplne rovnakým spôsobom, čiastočne cez a pod prvú pásku so 75% natiahnutím. Opäť platí, že ukotvenie koncov pásky je bez naťahovania.

 6. Zoberte celú pásku a obtiahnite ju okolo kolenného jabĺčka.

 7. Koniec pásky pripevnite na stehno nad kolenom.

 8. Odstráňte ochrannú fóliu a pásku prilepte smerom k okraju jabĺčka s 25% natiahnutím. Keď ste na úrovni konca jabĺčka, pásku prekrížte pod kolenom s 50% natiahnutím.

 9. Konce pásky prilepte bez natiahnutia.

 10. Natiahnutím pásky odstráňte ochrannú fóliu z poslednej pásky. S poslednou páskou zrkadlovo zopakujte postup aplikácie celej druhej pásky.

 11. Pásku prilepte smerom k okraju jabĺčka s 25% natiahnutím. Keď ste na úrovni konca jabĺčka, pásku prekrížte pod kolenom s 50% natiahnutím.

 12. Konce pásky prilepte bez natiahnutia. Poriadne šuchajte na aktiváciu lepiacej zložky.

 

Bol tento článok pre vás zaujímavý? Povedzte o ňom svojim priateľom