Weider Victory Maltodextrine, 1 kg

Zdroj komplexných sacharidov
Dostupnosť Na sklade
Možnosti doručenia
Kód: 1019920/157100
€13,90
Weider Victory Maltodextrine, 1 kg

Registrovaní zákazníci
nakupujú výhodnejšie

K nákupom tiež
ponúkame aj darčeky

Zastupujeme iba
špičkové a overené značky

Záručný a pozáručný servis s
vlastnými technikmi

100% čisty maltodextrín značky Weider

Spoločnosť FIT PLUS pre značku WEIDER získala v roku 2023 už ôsmykrát za sebou ocenenie SuperBrands.

Čistý maltodextrín je vyrobený výhradne z maltodextrínu (z hydrolýzy kukurice). Maltodextrín je sacharid vyrobený z glukózových reťazcov, hlavného energetického substrátu, ktorý prispieva k tvorbe svalových vlákien počas fyzického cvičenia. Je to veľmi obľúbený sacharid v športovom svete známy svojou rýchlosťou účinku.

Keď cvičíme, hladina glukózy v krvi klesá a dochádza k následnému rozkladu glykogénu na glukózu na pokrytie energetických potrieb v tomto čase. Aby sme tomu zabránili a udržali si primeranú hladinu glukózy a energie v krvi počas dlhodobých cvičení, musíme jesť produkty s vysokým glykemickým indexom. Maltodextrín má vysokú glykemickú hladinu, ktorá umožňuje doplnenie týchto energetických potrieb a predovšetkým zabraňuje objaveniu sa únavy.

  • Zdroj uhľohydrátov: 100% maltodextrín
  • Nula tukov
  • Vegetárianky

Ďalšou výhodou maltodextrínu je jeho osmolarita. Osmolarita ovplyvňuje rýchlosť vyprázdňovania žalúdka, čo umožňuje prechod živín zo žalúdka do čreva, kde sú absorbované. Existuje obrovský vzťah medzi molekulovou hmotnosťou sacharidov a ich osmolaritou. 

KEDY užívať maltodextrín?

Ako odporúčanie, maltodextrín generuje veľmi zaujímavé funkcie pred a počas fyzického výkonu, ale nesmieme zabúdať, že to závisí od cieľa športovca. Medzi hlavné dosiahnuté efekty vyzdvihujeme:

– Pred fyzickou aktivitou: používa sa na zvýšenie energie, ktorá bude vykonaná počas tréningu. Pomáh predovšetkým zvýšením výkonnosti a koncentrácie
– Počas fyzického cvičenia: používa sa na zlepšenie výkonu a oddialenie nástupu únavy, pomáha udržiavať primeranú hladinu glykogénu

Na druhej strane príjem maltodextrínu po fyzickom výkone napomáha obnove svalových glykogénových usadenín. Keďže ide o sacharid s vysokým glykemickým indexom, rýchlo sa vstrebáva, čo umožňuje rýchlu a efektívnu regeneráciu.

Výživové údaje

Na porciu (50 g)
Energia815 KJ / 192 kcal
Sacharidy48 g
- z toho cukry 2,8 g
Soľ0,16 g

Zloženie: 100% maltodextrín

Dodatočné parametre

Kategória: Rýchle sacharidy
Hmotnosť: 1 kg
Forma produktu: Prášok
Značka: Weider
Dávkovanie: Zmiešajte 50 g produktu (1 odmerka) s 250 ml vody.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Joe Weider Victory Endurance je špeciálna línia doplnkov výžiy od spoločnosti Weider, ktorá sa orientuje najmä na vytrvalostné aktivity. Jej portfólio doplnkov má svoje miesto a vyuźitie pred, počas aj po tréningu. Pred tréningom si môžete dať energetické tyčinky, gély, či minerály, počas výkonu môžete piť izotonické nápoje či rýchloúčinkujúce gély, a po výkone si môžete dať aminokyseliny na zlepšenie regenerácie. Okrem doplnkov pre vytrvalostných športovcov vyrába aj mnohé tradičné doplnky výživy vhodné pre každého, ako proteíny či BCAA. Vyrába sa v Španielsku a postupne si získava svojich priaznivcov v mnohých krajinách.