7 kardio cvičení, ktorým podľahli mnohé celebrity a pomáhajú im udržať sa vo forme

Pri otázkach ako najrýchlejšie a najefektívnejšie schudnúť sa rady odborníkov často stretávajú v jednej a tej istej odpovedi - zaradiť kardio. Okrem spálenia až stoviek kalórií a teda straty hmotnosti, dokáže cvičenie kardia človeka nabiť dobrou náladou. Rôznorodosť kardia chytila mnohých fanúšikov po celom svete. Poď sa s nami pozrieť na sedem z najobľúbenejších kardio cvičení, ktoré nemôžu chýbať ani v celebritnej fitness rutine a pomáhajú známym osobnostiam začať svoj deň.

Skákanie cez švihadlo

Pokiaľ si švihadlo držal v rukách naposledy na strednej škole na hodine telesnej výchovy, určite sa po tomto bode chytíš za čelo. Skákanie cez švihadloSveltus švihadlo, totiž nie len že pracuje na spaľovaní veľkého množstva tukov, ale rovnako tiež napomáha k trénovaniu vytrvalosti.

Vďaka svojej veľkosti je ľahko spratné a pripravené s tebou vyraziť na každé dobrodružstvo. Ak stále považuješ skákanie za „starú školu“, radi ťa z tohto omylu vyvedieme. Aj Kim Kardashian je známa tým, že sa spolieha na toto základné cvičenie, aby sa dostala a udržala vo svojej forme. Tým ukázala, že skákanie cez švihadlo je stále skvelá vec, plnohodnotná pre svoj účel.

Cyklistika - stacionárny bicykel

Zatiaľ, čo beh na bežeckom páse je považovaný za jeden z najobľúbenejších spôsobov na spaľovanie kalórií, ďalšieho skvelého kandidáta predstavuje cyklistika. Či už je jej cieľom pobyt v prírode alebo preferuješ viac aktivitu na stacionárnom bicykli pred obľúbenou televíznou reláciou, výsledky sú jednoznačné.

Bicyklovanie tiež predstavuje ideálny spôsob, ako sa zbaviť nahromadeného stresu a napätia. Tušíš, ktorá celebrita sa neustále chváli svojou vášňou k indoorovej cyklistike? Kate Hudson na ňom dokáže stráviť aj hodiny.

Eliptical - eliptický trenažér

Ak ťa opúšťa chuť zabehnúť si na bežeckom páse, je najlepší čas vymeniť ho za eliptický trenažér. Ten predstavuje skvelé cvičenie s menším dopadom, ktorý je o niečo príjemnejší pre kĺby, no i napriek tomu je schopný páliť veľké množstvo tuku. Na elipticale je perfektné, že si svoju úroveň tréningu môžeš meniť podľa toho ako sa v daný deň cítiš.

Si unavený a denný tréning si nechávaš ako posledný bod na zozname? Jednoducho zníž odpor a zvoľni tempo. Avšak, ak sa tvojím telom ženie energia, pre väčšiu výzvu odpor pridaj a poriadne sa zapoť.

Jennifer Aninston si už bez kvalitného tréningu nevie predstaviť deň. Svoje domáce kardio cvičenie nazýva „Trifecta“, ktoré sa skladá z 15 minút na bicykli, 15 minút na bežeckom páse a 15 minút na eliptickom trenažéri.

Tento kardio zázrak si môžeš vybrať aj z našej ponuky:

Tabata

Tabata je ďalším obrovským spaľovačom tukov a perfektným kandidátom k tvojej kondičnej rutine. Už niekoľko jej sérií ťa môže o krok priblížiť k dosiahnutiu svojich cieľov a zdravšiemu životnému štýlu.

Aj Jennifer Lopez je veľkou fanúšičkou cvičenia Tabaty, ktorá jej pomáha udržiavať sa v bezchybnej forme. Takže si na seba hoď pohodlné legíny s topom a s úsmevom poď do tohto cvičenia tiež.

HIIT

Nie je žiadnou novinkou, že k najlepším spôsobom spaľovania tukov patrí HIIT cvičenie. Science Focus, britský magazín o vede a technike, predstavil štúdiu – ľudia, ktorí cvičia v 20 sekundových intervaloch s 1 až 2 minútovými prestávkami, si zlepšia kondíciu oveľa viac, ako tí, ktorí si na cvičenie zvolia iný prístup.

V skutočnosti sa dá táto kondícia porovnať s ľuďmi venujúcimi sa hodinovému kardiu 3-krát do týždňa. Všetko, čo potrebuješ je 15 až 20 minút kardio-pulzného tréningu, po ktorom odídeš s nadšenou náladou a príjemnou únavou z dobre odvedenej práce.

Chôdza

Hoci na prvý pohľad neočakávaná zložka, ale v našom zozname nesmie chýbať. Chôdza je často prehliadaná, skvelá forma kardia, ktorá ti môže prispieť k zdravšiemu životnému štýlu. Vďaka nej môžeš spáliť 148 až 556 kalórií za hodinu, v závislosti od tvojej rýchlosti chôdze a hmotnosti.

Nezáleží ani na tom, aký druh formy si zvolíš. Môžeš vziať svojho štvornohého priateľa na prechádzku do parku alebo vyskočiť na bežecký pás. Bez ohľadu na to, ktorou cestou sa vyberieš, dôležitým je, aby si si svoj výber plne vychutnal a užil.

Jedny z najlepších, oceňovaných bežeckých pásov nájdeš u nás:

Tanec

Tanec predstavuje dokonalú rovnováhu zábavy a náročnosti, pričom dokáže priviesť rovnaké výsledky ako akýkoľvek iný kardio tréning. Nepretržitý pohyb na hodine Zumby, ti môže spáliť 300 až 900 kalórií. A ak sa ti podarí v priebehu týždňa skombinovať tanec so silovým tréningom, vytvoríš perfektnú kombináciu na zlepšenie kondície, posilnenie tela a spálenie o stovky viac kalórií.

Dôkazom, že tanec ako súčasť kardio tréningu nevyšiel z módy, sú jeho predstaviteľky. Vyššie spomínaná Jennfier Lopez a Madonna naň jednoducho nedajú dopustiť.

O tom, že kardio cvičenia držia v tabuľke o spaľovaní tukov popredné miesta, niet pochýb. Avšak je dôležité nezaseknúť sa v monotónnosti bežných tréningov – nenútiť sa každý deň do aktivity na bežeckom páse a pracovať s rozmanitosťou, ktorú nám život ponúka.