Stacker2 Essential Aminos 400g

Ochutené esenciálne aminokyseliny top kvality.

Variant:
Dostupnosť Na sklade
Možnosti doručenia
Kód: 110220301/STEA T
€37,50 –12 % €33
Stacker2 Essential Aminos 400g
Stacker2 Essential Aminos Blue Raspberry
Tip
€37,50 –12 %

Registrovaní zákazníci
nakupujú výhodnejšie

K nákupom tiež
ponúkame aj darčeky

Zastupujeme iba
špičkové a overené značky

Záručný a pozáručný servis s
vlastnými technikmi

Stacker2 Essential Aminos 400g

Ochutené, vysoko kvalitné voľné esenciálne aminokyseliny. Nový overený pomer 3:1:1. Ochrana svalovej hmoty znamená rýchlejší rast, silnejšie svalové vlákna, vyššie výkony.

Základné aminokyseliny

Uvedením Essential Aminos uvádza Stacker2 Europe na trh nový špičkový doplnok! Essential Aminos môže byť práve najlepším aminokyselinovým produktom v našom sortimente, čo sa týka zloženia, chuti a rozhodne aj ceny.

Niektoré aminokyseliny sú pre vás ako športovca životne dôležité. Ide o aminokyseliny, ktoré si vaše telo nedokáže samo vyrobiť. Nazývajú sa esenciálne aminokyseliny a je ich osem. Glutamín možno považovať za deviatu esenciálnu aminokyselinu pre športovcov, ktorí veľmi zaťažujú svoje svaly.

Essential Aminos obsahuje 11 gramov týchto esenciálnych aminokyselín v jednej dávke. Produkt obsahuje prevažne tie najdôležitejšie aminokyseliny pre vás ako športovca. Essential Aminos obsahuje nie menej ako 5,7 gramov glutamínu a 4,5 gramov BCAA v jednej dávke v ideálnom pomere 3:1:1. Množstvo leucínu je teda trikrát vyššie ako obsah valínu a izoleucínu.

Stacker2 Essential Aminos obsahuje

Všetky esenciálne aminokyseliny v optimálnej dávke
5,7 g glutamínu farmaceutickej kvality
4,5 g BCAA v jednej dávke
BCAA v ideálnom pomere 3:1:1.

Esenciálne aminokyseliny sú dôležité pre

  • zvýšenie kvality (hustoty) a množstva svalovej hmoty
  • obnovenie a zvýšenie sily a urýchlenie regenerácie
  • podporu novotvorby svalovej hmoty
  • ochranu svalovej hmoty pred poškodením namáhavým fyzickým výkonom
  • ochranu svalovej hmoty pred odbúravaním v priebehu diét a cvičebných programov na chudnutie
  • dostatok voľných vetvených aminokyselín pre tvrdý tréning
  • zvyšovanie absolútnej sily
  • spaľovanie tukov a redukciu nadváhy  

Prečo potrebujete aminokyseliny?

Ako možno viete, aminokyseliny sú stavebnými prvkami bielkovín. Aminokyseliny potrebujete na to, aby vaše svaly a metabolizmus fungovali na optimálnej úrovni. Človek potrebuje v priemere 1 gram bielkovín na kilogram telesnej hmotnosti. Ak však cvičíte intenzívne a chcete rýchlejšie zotaviť alebo ak chcete vypestovať poriadnu dávku svalovej hmoty, potom potrebujete 2 až 2,5 gramu bielkovín na kilogram telesnej hmotnosti. Proteínové doplnky dokážu zabezpečiť väčší dopyt organizmu po bielkovinách, ale vrcholoví športovci a profesionálni kulturisti potrebujú doplnok, ktorý sa v tele vstrebáva mimoriadne rýchlo a do svalov sa dostane v okamihu. Preto sa rozhodujú pre aminokyseliny. Aminokyseliny majú veľkú pridanú hodnotu najmä tesne pred tréningom alebo bezprostredne po ňom.

 

Význam glutamínu v esenciálnych aminokyselinách

Existuje osem esenciálnych aminokyselín, čo sú aminokyseliny, ktoré si telo nedokáže samo vyrobiť, a preto ich musíte prijímať potravou. Glutamín sa považuje za deviatu esenciálnu aminokyselinu pre športovcov. Je to preto, že minimálne 80 % vašich svalov sa skladá z glutamínu. Glutamín je taký dôležitý, že ak ho neprijímate v dostatočnom množstve, vaše telo jednoducho odbúra iné aminokyseliny, aby mohlo glutamín vyrobiť. Dokonca aj BCAA musia podľahnúť, keď je hladina glutamínu príliš nízka. A to je dôvod, prečo jedna porcia Essential Aminos obsahuje takmer 6 g čistého glutamínu. Všetko, čo ste čítali, a všetko, čo už viete o účinku aminokyselín v tele, nemá skutočný význam až do okamihu, keď majú vaše svaly dostatok glutamínu.

 

Leucín, anabolická aminokyselina v esenciálnych aminokyselinách

Leucín je najdôležitejšia aminokyselina s rozvetveným reťazcom (BCAA). Svalové bunky reagujú na leucín špeciálnym spôsobom. Čím viac leucínu svalová bunka nájde, tým intenzívnejšie sa spustí anabolická signálna molekula IRS-1. Konkrétne to znamená, že čím viac leucínu je vo svalovej bunke, tým viac čistej svalovej hmoty sa buduje. Leucín je veľmi diskutovanou zložkou; dokáže zvýšiť syntézu svalových bielkovín o nie menej ako 70 %.

 

BCAA v Essential Aminos zabraňujú katabolizmu

BCAA boli vedcami testované s ohľadom na výkon silových športovcov a vytrvalostných športovcov viac ako 10 rokov. Výsledky výskumu nesporne dokazujú, že BCAA chránia svaly, majú funkciu budovania svalov a dokážu dodať dodatočnú energiu. Najnovší výskum ukazuje, že suplementácia BCAA narúša produkciu katabolických proteínov, ako sú atrogin-1 a MuRF1. To naznačuje, že svalová bunka zažíva menší stres, čo je ešte zreteľnejšie vidieť na meraniach stresového hormónu kreatinínkinázy niekoľko hodín po tréningu. V týchto štúdiách sa zistilo výrazne menej stresového hormónu u športovcov, ktorí okrem dodržiavania správnej stravy používali aj BCAA.

 

Ďalšie esenciálne aminokyseliny v esenciálnych aminokyselinách

Keď sme si vysvetlili funkcie najdôležitejších esenciálnych aminokyselín, zostáva nám ešte päť. Hoci týchto päť esenciálnych aminokyselín nezohráva kľúčovú úlohu v procese regenerácie alebo budovania svalov, nemali by ste podceňovať ani ich funkciu.

Lyzín zohráva dôležitú úlohu pri premene tukov na energiu. Spolu s leucínom lyzín zlepšuje metabolizmus. Treonín podporuje trávenie a podporuje výstavbu elastínu a bielkovín. Po tréningu sa svalové tkanivo natiahne a elastín zabezpečuje, aby sa tkanivo vrátilo do pôvodného stavu. Metionín je aminokyselina, ktorá zabezpečuje dobrý metabolizmus, čo následne umožňuje lepšie a rýchlejšie vstrebávanie ostatných živín. Fenylalanín sa podieľa na tvorbe neurotransmiterov v mozgu; pozitívne ovplyvňuje vašu náladu. A v neposlednom rade tryptofán. Tryptofán je stavebnou zložkou mnohých bielkovín a mozog ho spolu s vitamínmi a minerálmi využíva na tvorbu serotonínu. Serotonín je dôležitý antistresový hormón a rovnako ako BCAA bojuje proti katabolizmu.

Essential Aminos si teraz môžete zakúpiť v balení po 400 g a je k dispozícii v lahodných príchutiach pomaranč, tropické ovocie a modrá malina.

UPOZORNENIE

Neprekračuj odporúčanú dennú dávku. Dbaj na dostatočný príjem tekutín. Výrobok nie je plnohodnotná náhrada pestrej vyváženej stravy. Nevhodný pre deti do 15 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Skladujt pri teplote 10-25 °C, mimo dosahu detí, chráni pred mrazom, vlhkosťou a priamym slnečným žiarením. Výrobca, dovozcovia a distribútori nezodpovedajú za škody spôsobené nevhodným užívaním alebo skladovaním.

Dodatočné parametre

Kategória: BCAA
Bezlaktózový: Áno
Bezlepkový: Áno
Forma produktu: Prášok
Počet dávok: 25
Vegan: Áno
Značka: Stacker2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Americká farmaceutická firma NVE Pharmaceuticals, distribujúca doplnky výživy do viac než 50 krajín sveta, vo viac než v 250.000 predajných miestach. Snáď najznámejšou jej značkou je práve Stacker2. Je sponzorom NASCAR Racing tímu, športovcov a iných oblastí, tiež spolupracuje s hudobným priemyslom.

Stacker2 je jednou z popredných európskych značiek športovej výživy.

Stacker2 sa osvedčil kvalitou produktov medzi proteínmi, kreatínmi, aminokyselinami a najmä spaľovačmi tukov, ktoré sú silne stimulačné. Výhodou kúpy je aj priaznivá cena produktov s väčšinou väčším balením dávok ako je to u americkej konkurencie. Naším najtestovanejším a zatiaľ najobľúbenejším ich produktom je Rush.

Doplnky výživy Stacker2 získali v posledných rokoch rôzne ocenenia. Napríklad pred niekoľkými rokmi sme boli v Dánsku v rámci verejnej ankety CDON vyhlásení za "Značku roka". Vo Fínsku bol Ultra Mass vyhlásený za "Prípravok na zvýšenie telesnej hmotnosti roka" v ankete Fitness Tukku. Jeden z najväčších európskych internetových obchodov so športovou výživou, niekoľkokrát nominoval výrobok na chudnutie Black Burn ako "Najlepší spaľovač tukov" a v roku 2012 Black Burn v tejto kategórii jednoznačne zvíťazil.

Čo je od Stacker2 najlepšie?

Nie sú to však len spotrebitelia, ktorí ocenili našu značku ocenením; aj sprostredkovateľský obchod viackrát nominoval našu značku a výrobky. V rokoch 2013 až 2021 sme získali celkovo 27 európskych nominácií, pričom najvýznamnejším úspechom boli nominácie na "Prelomovú značku roka" v roku 2013, "Spaľovač tukov roka" v roku 2014 (Stacker 4, na výstave FIBO Power), "Energetický/vytrvalostný produkt roka" v roku 2021 a v kategórii "Testo Booster roka" prvé miesto pre náš produkt Testo-4HD v roku 2015 (na výstave FIBO Power) a opäť v roku 2022 (na výstave NaskorSports).

Stacker2 quality iso

Najsilnejšie Stacker2 spaľovače tukov a pre-workouty

Medzi ženami zasa vedie spaľovač tukov Stacker4 a Black Burn. So Stackerom sme spokojní, po užití viacerých doplnkov, skoro všetkých, sme evidovali vždy účinok rovný očakávania, niekedy aj lepší. Ich predtréningové stimulanty a spaľovače tukov patria medzi svetovú špičku, rovnako 100% Whey protein a Isolate, z ktorého budete hustejší a plnší ako ste čakali.

Doplnky výživy Stacker2 sa predávajú predovšetkým v Európe, ale s distribúciou v takmer 50 krajinách zaznamenávame rastúcu popularitu aj mimo EÚ. Chceme najlepší výrobok za primeranú cenu. Či už chcete byť atraktívnejší alebo silnejší: naším heslom je, že by ste sa nikdy nemali uspokojiť s menším množstvom. Tvrdo trénujete a dbáte na svoju stravu. Doplnky stravy, ktoré užívate, musia skutočne ponúkať pridanú hodnotu. Doplnky vám pomáhajú napredovať a približovať sa k vašim cieľom. Latku sme nastavili vysoko. Každý nami vyvinutý výrobok zaručuje kvalitu, účinnosť a spoľahlivosť.