Olimp MCT oil, 400 ml

MCT olej je zmes mastných kyselín v prírodnej forme, ktorých zdrojom je olej z jedlých palmových jadier
Dostupnosť Na sklade
Možnosti doručenia
Kód: 1059301
€37 –37 % €23,30
Olimp MCT oil, 400 ml
Olimp MCT oil, 400 ml
Akcia
€37 –37 %

Registrovaní zákazníci
nakupujú výhodnejšie

K nákupom tiež
ponúkame aj darčeky

Zastupujeme iba
špičkové a overené značky

Záručný a pozáručný servis s
vlastnými technikmi

Olimp MCT oil , 400 ml

Olej z jedlých palmových jadier (NIE "palmový olej") - MCT (medium chain tryglicerides = mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom) olej je zmes mastných kyselín, rastlinného pôvodu, v prírodnej forme, ktorých zdrojom je palmový jadrový olej. Kokosový olej neobsahuje, naviac vďaka svojej schopnosti stimulovať vylučovanie hormónov štítnou žľazou pomáha odbúravať cholesterol v tele .

Olej z palmových jadier má vysoký obsah MCT rovnako ako kokosový olej, ktorý sa bežne používa ako zdroj MCT oleja. Nemal by sa však zamieňať s palmovým olejom, ktorý pochádza z ovocnej drene. Olej z palmových jadier sa vyrába iba z jedlých semien palmového ovocia, nie zo samotného ovocia. Aj keď je z tej istej rastliny, má palmový olej veľmi odlišné zloženie ako olej z palmových jadier a má vysoký obsah polynenasýtených tukov, ktoré nie sú dobré pre hladinu cholesterolu.

Príslušné hormóny konvertujú cholesterol na dôležitý sterol – progesteron. Ten spomaľuje prejavy starnutia. Tieto tuky sú metabolizované v pečeni premenou na energiu, bez akejkoľvek tendencie ukladania do zásob, absorbované do krvi tak rýchlo ako glukóza s 2x menšou spotrebou kyslíka ako ostatné tuky. Veľmi rýchle vstrebávanie a premena MCT olejov na energiu pomáha pri ochrane svalového glykogénu počas športového výkonu. Má priaznivý vplyv na znižovanie tukových zásob v organizme, t. j. znižovanie hmotnosti, na vstrebávanie dôležitých minerálov a vitamínov, zlepšenie elasticity ciev a väzív.Ak dodržiavate ketogénnu diétu , ktorá má veľmi nízky obsah sacharidov, ale vysoký obsah tukov, užívanie MCT oleja vám môže pomôcť zostať v stave spaľovania tukov, ktorý sa nazýva ketóza 

Kyselina kaprylová je vysoko účinná proti kvasinkám a plesniam v organizme. Kyselina kaprónová sa používa pri liečbe chorôb črevného systému aj srdcových chorôb a problémov so žlčníkom. Kyselina laurová má najsilnejší anti-virálny efekt. Tieto mastné kyseliny majú schopnosť narušiť membrány vírusov, baktérií, kvasiniek a plesní. Tie potom ľahko zneškodnia biele krvinky.

Zaujímavosti:

  • MCT olej môže zlepšiť funkciu mozgu, čo by mohlo byť prospešné pre ľudí s epilepsiou, Alzheimerovou chorobou a autizmom.
  • Ďalšie štúdie zistili, že zmesi na báze oleja MCT môžu mať pozitívny vplyv aj na rizikové faktory srdcových chorôb.
  • MCT olej sa ľahko vstrebáva a transportuje do celého tela. Môže sa použiť ako okamžitý zdroj energie. 

Pri dávkovaní počas alebo po jedle vydrží ľudský organizmus dlhšie bez pocitu hladu. Balenie: 400 ml v plastovej fľaši = 26 dávok

DÁVKOVANIE

MCT Olej 1-2 lyžice dvakrát denne s jedlom po dobu prvých dvoch dní, potom postupne zvyšovať dávky za 3 dni až do optimálneho dávkovania: 1-3 polievkové lyžice 2 x denne. Spotreba viac než 100 g denne môže spôsobiť tráviace ťažkosti, dlhodobá spotreba zvyšuje spotrebu zásob L-karnitínu v organizme (pomáha metabolizovať tuk).

ZLOŽENIE

99% čistý olej z jedlých palmových jadier s obsahom mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom.

UPOZORNENIE

Neprekračuj odporúčanú dennú dávku. Dbaj na dostatočný príjem tekutín. Výrobok nie je plnohodnotná náhrada pestrej vyváženej stravy. Nevhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladuj pri teplote do 25 °C, mimo dosahu detí, chráň pred mrazom, vlhkom a priamym slnečným žiarením. Výrobca, dovozca a distribútor nezodpovedajú za škody spôsobené nevhodným užívaním alebo skladovaním.

Dodatočné parametre

Kategória: Omega 3
Hmotnosť: 0.4 kg
Forma produktu: Tekutý koncentrát
Značka: Olimp
Doplňujúce info: 99% čistý olej z palmových jadier s obsahom mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom
Dávkovanie: 1 - 2 lyžice dvakrát denne s jedlom po dobu prvých dvoch dní, potom postupne zvyšovať dávky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Najdynamickejšia stredoeurópska spoločnosť v oblasti športovej doplnkovej výživy. Spoločnosť OLIMP Laboratories vznikla v roku 1990 a dnes patrí k najvýznamnejším výrobcom doplnkov výživy v Európe. Centrála firmy je v meste Debica (južné Poľsko), vlastné pobočky pôsobia v najväčších európskych krajinách.

Doplnky výživy OLIMP sa úspešne predávajú v 39 krajinách sveta. Na slovenský trh uviedla značku OLIMP spoločnosť FIT PLUS až v roku 2010 a doteraz je jej výhradným dovozcom. OLIMP v súčasnosti vyrába široký sortiment diétnych potravín a doplnkov výživy v rôznych formách – práškové koncentráty, tablety, kapsle a hotové funkčné nápoje. Rozvoj spoločnosti postupne vyprofiloval tri smery výroby a distribúcie – zdravie (OLIMP Labs®), šport (OLIMP Sport Nutrition®) a nápoje (OLIMP Go For It®).  Doplnky výživy OLIMP Sport Nutrition užíva a propaguje rad úspešných športovcov, napríklad i 5-násobný najsilnejší muž sveta Mariusz  Pudzianowski. Od Olimpu vám prinášame rad doplnkov výživy, najlepšie skúsenosti máme práve s mega kapsulami, ktoré uviedli na trh ako jední z prvých. Olimp Bcaa sa tešia veľkej obľube, rovnako ako džúsový kreatín - Creatine Xplode. 

  • 16 rokov vlastného výskumu a vývoja
  • permanentná spolupráca so špičkovými vedecko-výskumnými centrami doma i vo svete
  • výroba založená na prvotriednych surovinách
  • vlastná výroba – záruka kvality na všetky produkty Olimp
  • výroba v súlade s požiadavkami najprísnejších noriem kvality   
  • TIP FIT PLUS: najlepšie kapsulové výrobky (mega-kapsle za super-cenu!)