🖐 Kvalitné rukavice do fitka či na bicykel? Vyber si TU.

Harbinger Foam Core Belt – recenzia

  • Novinky

Harbinger je spoločnosť, ktorá vyrába množstvo produktov pre širokú škálu silových športovcov. Či už ste rekreačný vzpierač, alebo niekto, kto je o niečo elitnejší, je pravdepodobné, že Harbinger vyrába vybavenie, ktoré by mohlo vyhovovať vašim potrebám. V skutočnosti veľa silových športovcov aspoň raz vo svojej vzpieračskej kariére použilo pomôcky Harbinger, pretože ich podporné vybavenie sa nachádza v mnohých posilňovniach.

Harbinger Foam Core Belt – recenzia

Jednou z pomôcok, ktorou je spoločnosť Harbinger najznámejšia, sú opasky na cvičenie. Keď som dostal Harbinger Foam Core opasok, bol som nadšený, že uvidím, ako sa udrží v posilňovni. Ide o opasok na báze nylonu a látky s pridaným penovým jadrom pre väčšie pohodlie. Zaujímalo ma, či penové jadro obetuje stabilitu opasku, a tak som pri testoch použil variácie silových pohybov.

Zdvihy, ktoré som použil na testovanie tohto opasku, boli silový drep, drep vzad, mŕtvy ťah a predný drep.

Stabilita

Tento opasok má nylonový a látkový základ s pridaným penovým jadrom. Z hľadiska stability som si nebol istý, či tento opasok vydrží celkom dobre na to, že ide o nylonovú a látkovú základňu. Tieto štýly opaskov nie sú zvyčajne známe zvýšenou stabilitou kvôli ohybnosti ich materiálu. Ako už bolo povedané, boli aspekty stability tohto opasku, ktoré sa mi páčili, a iné, ktoré sa mi nepáčili. Páčila sa mi dodatočný šírka, ktorú tento opasok poskytuje. Nylonové opasky sú zvyčajne široké, takže dodatočná šírka pomohla zabezpečiť dodatočnú stabilitu trupu. To pomohlo minimalizovať nedostatočnú tuhosť pri udržiavaní určitých polôh.

IMG_9410-750x563.jpg

Páčil sa mi aj hrubý pásik na suchý zips. Problémom niektorých nylonových opaskov na suchý zips je niekedy malý pásik na suchý zips, ktorý potom spôsobuje, že sa horná a spodná časť opasku ohýba spolu s trupom. Mal som pocit, že dodatočná šírka opasku a šírka popruhu pôsobia synergicky a podporujú trup. Aj keď boli skvelým doplnkom opasku, nebol som veľkým fanúšikom penového jadra. Osobne mám rád opasok, ktorý je trochu tuhší, a myslel som si, že penové jadro uberá opasku na schopnosti skutočne podopierať trup. Penové jadro tiež nebolo najlepšie pri absorbovaní potu pri zdvíhaní bez trička, takže sa mi trochu kĺzalo po trupe, čo môže spôsobiť určitú nestabilitu.

Pokiaľ ide o samotné zdvihy, opasok fungoval celkom dobre na to, čím je. Tento štýlový opasok sa často používa pre svoju schopnosť poskytnúť stabilitu a zároveň zostať všestranný. Pokiaľ ide o dynamické pohyby, nikdy neobmedzoval moju pohyblivosť. To je hlavný aspekt penového jadra. Ak však hľadáte opasok na podporu maximálne zaťažených zdvihov, potom to nemusí byť najlepšia voľba.

Pohodlie

Tento opasok možno zaostáva v oblasti stability, ale rozhodne nie v oblasti pohodlia. Opasky na báze nylonu sa často považujú za pohodlnejšie ako kožené varianty. V prípade tohto opasku to platí aj naďalej a pridané penové jadro bolo príjemným prvkom. Už od prvého zdvihu som sa cítil pohodlne a nikdy nenastal moment, kedy by som si ho musel zafixovať.

Ďalším aspektom, ktorý sa mi páčil, bolo to, že penové jadro bolo šetrné k pokožke. Bolo mimoriadne pohodlné na holú kožu, čo je dobré pre tých, ktorí chcú univerzálny pohodlný opasok na funkčné fitness tréningy. Horné a dolné okraje sú tiež zaoblené, takže sú mäkké a nezarezávajú sa bolestivo do rebier alebo trupu. Jediný problém, ktorý by som pri tomto opasku mohol predvídať, je možnosť opotrebovania peny nadmerným používaním. Ak sa penové jadro tohto opasku znehodnotí, mohli by ste obetovať časť jeho pohodlia.

Materiál

Materiál použitý na tomto opasku je nylonový a látkový základ, pričom vnútorná strana je o niečo mäkšia ako vonkajšia časť. Tento opasok je zložený s plyšovou trikotovou podšívkou, ktorá má zachytávať teplo a udržiavať svaly v teple počas celého zdvihu. V porovnaní s inými nylonovými opaskami, ktoré som vyskúšal, sa mi tento opasok zdal byť na mäkšej strane. Penové jadro má určitú poddajnosť a polstrovanie môžete stlačiť bez toho, aby zanechalo trvalé odtlačky, čo naznačuje, že penové jadro je dobre skonštruované. Je tu slučka z nehrdzavejúcej ocele, ktorá je uzavretá dvojitým prešitým popruhom, takže popruh je pevný a nehýbe sa ako pri niektorých nylonových opaskoch.

Trvácnosť

Pri každom nákupe opasku na báze nylonu alebo látky je potrebné zvážiť jeho odolnosť. Ide o opasky, ktoré vám nemusia vydržať celý život, ako to dokážu niektoré kožené opasky. Pokiaľ ide o tento opasok, nevyskytli sa žiadne bezprostredné problémy s trvácnosťou, ale pri nadmernom používaní opasku som videl dva možné problémy.

Po prvé, suchý zips má svoju životnosť a časom stratí časť svojej pevnosti v dôsledku nadmerného používania popruhov. Tento konkrétny opasok má tri palce suchého zipsu, čo je dobré aj zlé z dvoch dôvodov. Je to dobré, pretože máte ďalší suchý zips, s ktorým môžete pracovať, ak jedna časť stratí svoju počiatočnú lepivosť. Na druhej strane, ak jedna časť stratí svoju schopnosť lepiť, potom dodatočná šírka môže stratiť svoju funkciu.

Po druhé, penové jadro nemusí vydržať tak dlho ako pri štandardnom nylonovom opasku. Páčilo sa mi, aký pocit mi dávalo penové jadro, ale obávam sa, že sa opotrebuje ľahšie ako štandardný nylon, ktorý má menšiu hĺbku svojho tvaru. Tiež by ma zaujímalo, ako nadmerné potenie ovplyvní spôsob, akým tento opasok objíma telo počas dlhšieho času.

Cena

Cena tohto opasku je celkom spravodlivá a začína na 19,90 €. Táto cena je v súlade s ostatnými nylonovými opaskami na trhu, ale je o niečo lepšia. Páči sa mi, že tento opasok má extra hrubý pásik na suchý zips a šírku, vďaka čomu sa mi cena za tento opasok páči ešte viac. Ak ste niekto, kto sa venuje posilňovaniu rekreačne a chce pohodlie namiesto tuhosti, potom je tento opasok vhodný. Majte na pamäti, že nevydrží večne, ale myslím, že cena je primeraná tomu, čo opasok ponúka.

Záverečné slovo

Na záver mojej recenzie na opasok Harbinger Foam Core Belt sa mi naozaj páčili aspekty, ako napríklad dodatočná hrúbka a popruh na suchý zips. Páčilo sa mi aj pohodlie, ktoré tento opasok ponúkal, najmä na holej koži. Ak ste však niekto, kto hľadá extrémne stabilný opasok, potom to nemusí byť vaša najlepšia voľba. Okrem toho má tento opasok životnosť, ale primeranú cenu, takže sa môžete rozhodnúť podľa toho, čo zvážite viac.

Celkovo si myslím, že tento opasok je dobrou voľbou pre liftérov, ktorí si cenia pohodlie pred väčšou stabilitou, ale stále chcú opasok, ktorý pomôže podporiť trup.

Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Revolučný skupinový tréning prepájajúci hudbu, svetlá a senzory do interaktívnych a motivačných zážitkov.

Navštíviť

Súhlas so spracovaním cookies

Aby sme mohli zlepšovať naše webové stránky, musíme ukladať súbory cookie o našich návštevníkoch.
Zakázat všetky
Povoliť všetky