Ďeň matiek – 10 tipov na darček pre tvoju mamu

Každý rok na druhú májovú nedeľu pripadne dôležitý a špeciálny sviatok – Deň matiek! Naše mamy sú bezpochyby jednými z najdôležitejších žien v našich životoch a zaslúžia si preto našu špeciálnu pozornosť počas celého roku, obzvlášť však v tento deň.

Skús tento rok pouvažovať čo tvoju mamu skutočne poteší a neodbi tento deň klasickou čokoládou. To čo poteší každú matku, je tvoja 100%ná pozornosť. Priprav jej pekný deň, vezmi ju von a venuj sa jej. Predsa len naše maminy sa o nás starali a starajú podstatnú časť nášho života. Skús teda v tento deň vymeniť role - postaraj sa ty o ňu a ukáž jej ako veľmi ti na nej záleží. Ak stále nevieš ako na to, máme pre teba 10 tipov ako tvoju mamu potešiť a zároveň podporiť aj jej zdravie!

1. Aby pohyb nebolel

Či už tvoja mama je, alebo nie je fanúšičkou aktívneho športu, tento tip na darček určite ocení. S vekom sa znižuje prirodzená tvorba kolagénu, ktorý je potrebný pre zdravé kĺby, chrupavky a šľachy. Daruj teda svojej mame kolagén, aby si mohla užívať život bez bolesti kĺbov. My ti odporúčame Weider Collagen, 300 g obohatený o vitamín C a kyselinu hyalurónovú, alebo VPLab Absolut Joint, 400 g komplex s kolagénom. Oboje poskytujú tú najvyššiu kvalitu pre podporu kĺbov tvojej mamy!

https://www.fitplus.sk/weider-collagen-300-g

https://www.fitplus.sk/vplab-absolute-joint-400-g

Cena: 15,50 – 18,70 EUR

2. Bielkoviny nad zlato

Len málokto zvládne cez deň zjesť potrebné množstvo bielkovín čo platí 2-násobne u žien, ktoré športujú. Daruj teda tvojej mame kvalitný proteín, v redakcii sme vybrali tie najpopulárnejšie proteíny medzi ženami tak, aby tvoju mamu zaručene potešili!

Špeciálny tip: priprav svojej mamine z nového proteínu napríklad palacinky, alebo lievance. Čas, ktorý venuješ príprave určite ocení dvojnásobne!

https://www.fitplus.sk/weider-vegan-protein-750-g

https://www.fitplus.sk/vplab-ultra-women-s-protein-500-g

https://www.fitplus.sk/weider-protein-80-plus-500-g

Cena: 25,50 – 29,90 EUR

3. Zdravé snacky

Ak je tvoja mama milovníčkou sladkého a medzi jedlami si rada dopraje sladké maličkosti, alebo ak máš obmedzený rozpočet, obdar ju zdravými snackmi v podobe proteínových tyčiniek. Dobroty, ktoré sme vybrali obsahujú vysoké množstvo bielkovín a svojej mame tak dopraješ zdravšie mlsanie!

https://www.fitplus.sk/weider-joes-core-bar-45-g

https://www.fitplus.sk/weider-32-protein-bar-60-g

Cena: 1,95 – 2,50 EUR

4. Multivitamíny pre ženy

Snáď najuniverzálnejším darčekom, ktorý využije úplne každá mama sú vitamíny a rôzne multivitamínové komplexy. VPLab Ultra Women Multivitamin obsahuje komplex určený špeciálne pre podporu zdravia a imunity každej ženy a tvoja mama takýto darček určite ocení.

https://www.fitplus.sk/vplab-ultra-women-s-multivitamin-90-kps

Cena: 19,00 EUR

5. Pre kvalitný spánok

Ak niekto vie či je únava sú to práve naše matky. Kvalitný spánok je základom pre zdravé telo aj myseľ. Ak tvoju mamu trápia ťažkosti zo zaspávaním či plytkým spánkom, daruj jej melatonín. Weider Melatonin Up Gummies podporujú kvalitnejší spánok vďaka čomu bude tvoja mama každý deň plná energie!

https://www.fitplus.sk/weider-melatonin-up-60-gummies

Cena: 9,90 EUR

6. Na domáci tréning

Perfektným tipom na darček je aj podložka na cvičenie. Jedná sa snáď o najuniverzálnejší dar zo všetkých. Či už tvoja mama obľubuje domáce cvičenie s vlastnou váhou, alebo si rada zacvičí jógu či pilates, táto podložka sa hodí skoro na všetko. Keď ju navyše kúpiš za zvýhodnenú cenu spolu s fit loptou, domáce fitko je na svete. Značka SKLZ ponúka kvalitné športové vybavenie a kombinácia SKLZ Trainer Ball Sport Performance + Trainer Mat sport Performance je navyše ilustrovaná s rôznymi cvikmi, vďaka čomu loptu aj podložku využije každá mama na 100%!

https://www.fitplus.sk/sklz-trainer-ball-sport-performance-trainer-mat-sport-performance

Cena: 59,30 EUR

7. Tréningové pomôcky

Obľúbenou pomôckou pri tréningu sú odporové gumy. Táto všestranná pomôcka je vhodná pre ženy každého veku a tvoja mama ju môže použiť aj ak je vo svete fitness úplná začiatočníčka. Môže ju použiť na zvýšenie pevnosti či stability a vojde sa do každej kabelky.

https://www.fitplus.sk/sklz-mini-bands-3-odpory

Cena: 19,90 EUR

8. Masáž

Na svete snáď neexistuje žena, pre ktorú by masáž nebola ideálnou predstavou relaxu. S kopou povinností či už v práci, alebo v rodine si však len máloktorá mama dokáže nájsť čas na pravidelnú masáž. Našim ďalším tipom je teda masážny valec, aby si tvoja mama mohla dopriať kvalitný strečing, ale hlavne relaxačnú masáž. Vďaka kvalitným valcom od značky TriggerPoint si každá mama dokáže jednoducho, ale efektívne premasírovať všetky svalové partie. Vybrali sme pre teba kvalitné vibračné valce od značky TriggerPoint, vďaka ktorým tvoja mama povýši domácu masáž na úplne novú úroveň!

https://www.fitplus.sk/triggerpoint-masazny-valec-nano-vibe

https://www.fitplus.sk/masazny-valec-triggerpoint-grid-vibe-j

Cena: 59,90 – 149,90 EUR

9. Permanentka do fitka

Či už by tvoja mama rada začala cvičiť, alebo už svoje obľúbené fitko má, permanentka na tréningy je vždy dobrým riešením, ktoré zaručene využije. Stačí už len vybrať dobré fitko či skúseného trénera a perfektný darček je na svete!

Cena: rôzne

10. Najlepší dar zo všetkých

Najlepší darček zo všetkých nenájdeš v žiadnom obchode ani e-shope. Najlepším darom je tvoja prítomnosť a pozornosť. Užite si spolu pekný deň a ak predsa len chceš, skombinuj tento darček s hociktorým vyššie uvedeným. Tvoja milovaná mama si tak deň matiek užije tak, ako nikdy!