🛡️ Posilni svoju imunitu! Vyber si doplnky na imunitu TU.

Fitness rukavice Harbinger

  • Novinky

V posilňovniach, ale už aj na crossfitovej scéne sa stali rukavice bežným doplnkom. Z počiatku sa jednalo čiastočne o výstrednosť, postupom času si ale rukavice na cvičenie získavajú stále viac priaznivcov. Opotrebovanie dlaní je u niektorých ľudí Workout Of Day (WOD) extrémne a preto je dobré ruky a dlane chrániť.

Fitness rukavice Harbinger

Pokiaľ ste ešte necvičili v rukaviciach, bude vám chvíľu trvať, než si na ten pocit zvyknete. Napríklad na hrazde musíte vyladiť silu úchopu, často nastáva tendencia k silnejšiemu úchopu, než je nutné. To je však otázka niekoľkých tréningov. Pri cvičení s činkou fitness rukavice tiež nelimitujú a to aj v prípadne, že používate hook grip (palec je pri úchope schovaný).

V rukách zostáva cit, aj keď sú rukavice kožené. Môžete s nimi, na rozdiel od mozolníkov, ktoré sa používajú napríklad pri cvičení na kruhoch, alebo hrazde, veľmi dobre šplhať, alebo vzpierať. Odpadá tiež potreba dávať rukavice dole medzi cvičeniami, čo šetrí čas. V porovnaní s tejpovacími páskami chránia celú dlaň. Tejpy sú napríklad pri šplhaní úplne nepostačujúce.   

Rozmyslite si riskovanie v podobe odtrhnutého mozoľu, ktorý môže ovplyvniť úchop v ďalšom pretekaní a trénovaní. Rukavice na cvičenie sú dnes už jednoducho bežnou súčasťou vybavenia pri dvíhaní železa a crossfite, pričom slúžia na ochranu rúk pri cvičení.

Firma Harbinger je svetovou jednotkou vo výrobe rukavíc na cvičenie a ďalších doplnkou, ktoré zlepšujú pocit z cvičenia, ako napríklad opasky na cvičenie, záťažové vesty, trhačky, švihadlá a iné. Dnes je už možné vybrať si rukavice z mnohých typov a farieb v závislosti od cvičenia, či dokonca pohlavia. Harbinger tiež predstavil špeciálne rukavice pre crossfit.

Rukavice HumanX X3 dobre padnú a sú jemné a príjemné na dotyk. Vďaka tomu, môžete prísť k pocitu, že nie sú odolné a že sa do nich neoplatí investovať, pretože sa zničia za pár tréningov. Všetko však záleží od správneho používania. Vďaka použitému materiálu rýchlo zabudnete, že máte niečo na rukách. Príjemným zistením je aj to, že sa v rukaviciach nepotíte a to ani pri dlhších tréningoch. Určite odporúčame vybrať si kvalitné rukavice na cvičenie. Vaše ruky sa vám poďakujú a vy budete mať dobrý pocit nie len z cvičenia. Ale pozor, fitness rukavice nie sú vhodné na prácu v záhrade, na stavbe, alebo na účely na ktoré neboli navrhnuté. 

Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Revolučný skupinový tréning prepájajúci hudbu, svetlá a senzory do interaktívnych a motivačných zážitkov.

Navštíviť

Súhlas so spracovaním cookies

Aby sme mohli zlepšovať naše webové stránky, musíme ukladať súbory cookie o našich návštevníkoch.
Zakázat všetky
Povoliť všetky