20 tipov na vianočné aktivity, ktoré oceníš cez lockdown

Všetci sme už tak trochu unavení z neustálych opatrení, zákazov, príkazov a zatvárania prevádzok či fitiek. Obdobie Vianoc je napokon, ale aj tak čas, kedy by sme mali všetci trochu spomaliť, venovať sa sebe, svojim blízkym, oddýchnuť si a načerpať nové sily na ďalší rok plný výziev a zážitkov. Čo sa však stane, keď je voľna akosi priveľa? Poď sa s nami pozrieť na super tipy, s ktorými ti lockdown ubehne ako voda...

Lockdown a dlhšie trávenie času doma sa síce môže zdať obmedzujúce, avšak rozhodne nemusí byť nudné! Od učenia sa nového jazyka, cez on-line kurz varenia/pečenia, pozerania obľúbených filmov či čítania kníh až po vypestovanie vlastných voňavých domácich byliniek...to všetko a ešte viac môžeš vďaka dostatku času stráveného doma teraz konečne vyskúšať. 

Toto sú naše Top Tipy na aktivity počas lockdownu, v ktorých si každý nájde niečo svoje.

1. Méty na nový rok


Produktivita a úspech úzko súvisia s pokrokom a postupmi. Stanov si ciele na ďalší rok. Veľké dlhodobé ciele je nutné si rozdeliť na menšie „mikrociele“, ktoré je potrebné splniť na ceste za tvojim úspechom, resp. vysnívaným cieľom. Zamysli sa čo skutočne chceš a potrebuješ budúci rok dosiahnuť, popremýšľaj a urči si kroky, ktoré ťa k tomu postupne dovedú. Jednoducho si tak počas procesu (roka) môžeš prostredníctvom (ne)plnenia dielčích cieľov odkontrolovať, či si na správnej ceste alebo to chce ešte viac úsilia / korekcie plánu.

\t\"vianoce","contentType":"image/jpeg","data-remove-link":"/admin/blog/edit/341?articleEditControl-id=1176&do=articleEditControl-removePhoto","filename":"vianoce lockdown tipy cleanse and lean.jpg","filesize":79716,"height":400,"previewable":false,"url":"/admin/files/gallery/1/1/1176/vianoce+lockdown+tipy+cleanse+and+lean.jpg","width":400}" data-trix-content-type="image/jpeg" data-trix-attributes="{"presentation":"gallery"}" class="attachment attachment--content attachment--jpg"> vianoce lockdown tipy cleanse and lean.jpg
S očistou tela ti vynikajúcou pomôže osvedčený Max Muscle Cleanse&Lean

2. Domová „prehliadka“


Ak sa ti v období medzi Vianocami a Novým rokom naskytne akosi priveľa voľného času, neznamená to, že musíš celé dni posedávať na gauči. Fitká máme zatvorené a ak nie si fanúšikom cvičenia vonku môžeš si napríklad urobiť poriadnu generálku v skriniach, poličkách, šatníku, jednoducho všade tam, kde na to počas roka nie je čas. Vyhoď alebo ideálne daruj nepotrebné veci a uvoľni miesto pre nové veci v tvojom živote. V novom roku to určite oceníš.

3. Rozhýb kosti 


Akákoľvek aktivita počas sviatkov je viac ako vítaná, nekonečné prejedanie a minimálna aktivita môžu mať za následok totiž nielen priberanie na váhe, ale aj rad nežiaducich zdravotných problémov akými sú napríklad zápcha, hnačka, vysoký krvný tlak, nestabilná hladina cukru (výkyvy nálad) a mnoho iných. Dopraj si denne aspoň dlhšiu prechádzku, beh, hodinu jógy v pohodlí domova alebo iné cvičenie, ktoré máš rád/rada.
\t\"vianoce","contentType":"image/jpeg","data-remove-link":"/admin/blog/edit/341?articleEditControl-id=1178&do=articleEditControl-removePhoto","filename":"vianoce lockdown tipy life fitness row gx.jpg","filesize":68158,"height":400,"previewable":false,"url":"/admin/files/gallery/1/1/1178/vianoce+lockdown+tipy+life+fitness+row+gx.jpg","width":400}" data-trix-content-type="image/jpeg" data-trix-attributes="{"presentation":"gallery"}" class="attachment attachment--content attachment--jpg"> vianoce lockdown tipy life fitness row gx.jpg

Keď sa ti nechce odchádzať od vianočného programu môžeš si v pohodlí zaveslovať doma na  Life Fitness Row GX Trainer

4. Vzdelávaj sa


To, že školy sú zatvorené, alebo že už nie si študentom rozhodne nie je dôvod na to, aby si sa prestal/a vzdelávať. Človek sa učí celý život a je nesmierne obohacujúce skúšať nové veci. Prihlás sa na on-line jazykový kurz, kurz varenia, pečenia, prípravy cocktailov, fotografie či DIY alebo si proste prečítaj dobrú knihu. Fantázii sa medze nekladú, a nikdy nevieš, kedy a kde sa ti nadobudnuté schopnosti zídu. 

5. Zorganizuj si fotky


Aj keď je dnes digitálna doba, bola by škoda, keby všetky tie nádherné fotky a spomienky ostali iba niekde na disku, cloude alebo sa bezcieľne povaľovali vytlačené vo fotoalbume. Vytvor si svoju vlastnú dokonalú fotokoláž, na ktorú vždy, keď sa pozrieš budeš cítiť všetky tie pozitívne emócie, ako práve na fotkách. Personalizované koláže sú ideálnym doplnkom do domácnosti, ale aj ako darček pre blízkych. Pokiaľ sa necítiš na vytvorenie niečoho takéhoto sám/sama, na internete nájdeš mnoho návodov, ktoré ti prácu uľahčia.

6. Zaujímaj sa viac o svoje telo


Na vianočné dobroty sa nejeden z nás teší už aj mesiac vopred. Netreba však zabúdať, že naše telo je náš chrám. A nezdravé jedlo je ako pôžička. Skôr či neskôr zaň budeš musieť zaplatiť. Väčšinou si svoju daň vyberie na našom zdraví. Prehodnoť koncom roka svoje stravovacie návyky, spánkový režim, ale aj spôsob myslenia. Nastav si všetko tak, aby si sa v novom roku cítil/a čo najlepšie a nemusel/a podstupovať šialené diéty, očistné kúry, ale naopak privítal/a nový rok s množstvom radosti a energie.

Čo tak dopriať si sviatočnú masáž v pohodlí domova? Hravo ti poslúži TriggerPoint Grid Vibe Plus.

","previewable":false}" data-trix-content-type="undefined" data-trix-attributes="{"frozen":true}" class="attachment attachment--content">

7. Vytvor si vlastnú mapu


Rok 2020 veľmi cestovaniu neprial a pre milovníkov poznávania nových krajín bol určite dosť obmedzujúci. Vezmi mapu, vyznač si kam všade sa chceš v nasledujúcich mesiacoch / rokoch pozrieť a venuj chvíľu času na výber top highlightov (miest), ktoré musíš v danej krajine či meste určite vidieť. Keď príde na samotné cestovanie, ušetríš tak pred cestou kopec času s plánovaním tripu, ba dokonca ak si kúpiš vstupy na atrakcie v predstihu budeš ich mať určite aj za lepšie ceny.

8. Vytvor si vlastnú mini „záhradku“


Čerstvé bylinky sú nielen dokonalým zdrojom chutí pri varení, ale z mnohých vyrobíš napríklad aj čaj. O ich pozitívnych účinkoch sa nemusíme opäť zmieňovať, pretože je ich naozaj nespočetne a každá bylinka má svoj význam a využitie. Preštuduj si, ktoré by najviac pomohli tvojmu aktuálnemu zdravotnému stavu, alebo, ktoré jednoducho využiješ v kuchyni a môžeš sa pustiť do pestovania.

Tribulus či ashwagandhu doma nevypestuješ. Nájdeš ich ale našťastie u nás - Body Attack Tribulus Extreme.
\t\"vianoce","contentType":"image/jpeg","data-remove-link":"/admin/blog/edit/341?articleEditControl-id=1180&do=articleEditControl-removePhoto","filename":"vianoce lockdown tipy body attack tribulus.jpg","filesize":83469,"height":400,"previewable":false,"url":"/admin/files/gallery/1/1/1180/vianoce+lockdown+tipy+body+attack+tribulus.jpg","width":400}" data-trix-content-type="image/jpeg" data-trix-attributes="{"presentation":"gallery"}" class="attachment attachment--content attachment--jpg"> vianoce lockdown tipy body attack tribulus.jpg

9. Krajčírska chvíľka


Pamätáš si tú malú dierku na obľúbenom kabáte, ktorú si nikdy nemal/a čas zašiť? Aj zips na tých dokonalých šatách by už potreboval menšiu revíziu? Chce to len trošku zručnosti a kopec starších vecí, ktoré ležia v skriniach pre tvoju lenivosť môže byť znova využitých. Ak nemáš čo „reparovať“ blízki určite ocenia napríklad aj ručne ušité rúško s obľúbeným motívom. Šitie je dokonalý relax pre telo i myseľ. 

10. Nauč sa hrať na hudobný nástroj


Nemusíš mať zrovna miesto na nádherné piáno, variantou môže byť aj keyboard, flauta, harmonika...Objav v sebe kus umelca. V rôznych on-line bazároch určite nájdeš mnoho nevyužitých hudobných nástrojov, ktoré čakajú na nový domov.

11. Updatni si životopis a profesionálne účty 


Ďalšia z vecí, na ktorú počas roka nie je veľmi čas. Venuj chvíľu retrospektíve svojho profesionálneho roka a zapíš si všetky úspechy a úlohy, ktoré stoja za zmienku. Nikdy nevieš, kedy na tvoj profil natrafí niekto, kto ti môže ponúknuť prácu tvojich snov.

12. Začni blogovať 


Pokiaľ máš aspoň trochu zmyslu pre gramatiku, s blogovaním nemôžeš urobiť nikdy príliš veľký krok vedľa. Či už ho využiješ ako svoje on-line portfólio, na zdieľanie svojich myšlienok a vášní alebo na vzdelávanie ostatných, to je len na tebe. Internet je už dnes plný jednoduchých riešení pre založenie blogu, ako aj stoviek tutoriálov ako si ho vytvoriť.

Leniví na písanie? Môžete si blog teda aspoň prečítať - Mrkni na náš Blog Muscle&Fitness
 

13. Staň sa manažérom


V súčasnosti veľmi obľúbený pojem a povolanie – tzv. „happiness manager“, alebo aj manažér šťastia. V mnohých domácnostiach to cez sviatky na pár chvíľ môže vyzerať ako na bojovom poli. Buď to slniečko, ktoré stmelí rodinu a vymyslí super aktivity plné zábavy, na ktoré budete celý život s úsmevom spomínať.

Manažovanie sviatkov si žiada dávku energie a koncenrácie. Vždy sa môžeš spoľahnúť na Weider HZRD shot.

\t\"vianoce","contentType":"image/jpeg","data-remove-link":"/admin/blog/edit/341?articleEditControl-id=1181&do=articleEditControl-removePhoto","filename":"vianoce lockdown tipy hzrd shot weider.jpg","filesize":47020,"height":393,"previewable":false,"url":"/admin/files/gallery/1/1/1181/vianoce+lockdown+tipy+hzrd+shot+weider.jpg","width":400}" data-trix-content-type="image/jpeg" data-trix-attributes="{"presentation":"gallery"}" class="attachment attachment--content attachment--jpg"> vianoce lockdown tipy hzrd shot weider.jpg

14. Čistota pol života


Áno cez sviatky by sa malo oddychovať a nie upratovať. Ale čo ak si predsa len pri vianočnom upratovaní zabudla/zabudol na niekoľko drobností? Vyčistiť štetce na make-up, kufrík s náradím, malé priestory v okolí radiátorov, garníž, poriadok v garáži alebo dokonale vyleštený servis po babičke? Áno aj takéto šialenosti vedia niektorých potešiť v rámci voľného času. 

15. Namaľujte si rodinný obraz


Nepotrebuješ mať profesionálne maliarske plátno ani sadu štetcov, no pokiaľ ich ešte zoženieš bude to super! V opačnom prípade poslúži aj výkres, kartón, či stará plachta. Sadnite si všetci k jednému stojanu a každý vyjadrite svoje JA farbami na plátne. Nielen, že zažijete kopec srandy, ale možno z toho vzíde aj milá dekorácia do spoločného príbytku.

16. Vyber sa do múzea či ZOO


Zdá sa ti táto aktivita v čase lockdownu ako sci-fi? Vôbec nemusí. Množstvo múzeí, galérií a ZOO po celom svete už ponúka aj bezplatnú on-line prehliadku ich priestorov, od jednotlivých miestností až po samotné exponáty a zvieracie výbehy. Stačí si ich vyhľadať v google. Navyše mnoho organizácií môžeš podporiť finančnou čiastkou podľa vlastnej vôle, čo v čase Covid-19 určite všetci ocenia. Zároveň tak urobíš dobrý skutok...a vieš, že tie sa v čase Vianoc, počítajú dva krát.

K prehliadke ti určite padne vhod niečo chrumkavé pod zub. Weider Yippie Protein Cookie Bites
\t\"vianoce","contentType":"image/jpeg","data-remove-link":"/admin/blog/edit/341?articleEditControl-id=1184&do=articleEditControl-removePhoto","filename":"vianoce lockdown tipy weider yippie bites.jpg","filesize":82791,"height":400,"previewable":false,"url":"/admin/files/gallery/1/1/1184/vianoce+lockdown+tipy+weider+yippie+bites.jpg","width":400}" data-trix-content-type="image/jpeg" data-trix-attributes="{"presentation":"gallery"}" class="attachment attachment--content attachment--jpg"> vianoce lockdown tipy weider yippie bites.jpg

17. Urob si poriadok na pracovnom stole


Či už využiješ možnosť v pokoji si upratať svoj priestor v poloprázdnom office medzi sviatkami, alebo máš ten svoj doma, je to rozhodne dobrý nápad. Po dlhšom voľne sa ti za uprataný stôl bude k povinnostiam sadať o niečo príjemnejšie

18. Medituj, modli sa, ďakuj


Nemáme na mysli klasické opakovanie modlitieb z knižky v kostole, ale také to skutočné. Sadni si na podložku, odlož všetky myšlienky a venuj chvíľu iba svojmu vlastnému prežívaniu. Zavnímaj svoje dýchanie, svoje telo, ako sa práve cítiš? Poďakuj sebe (Bohu / vesmíru...) za všetko, za čo si vďačný/á a snaž sa tieto pozitívne pocity udržať čo najdlhšie. Tento „rituál“ je vhodné robiť denne, neklameme!

Dokonalé pohodlie pri tomto "rituále" ti zabezpečí Sveltus podložka na cvičenie Training.

\t\"vianoce","contentType":"image/jpeg","data-remove-link":"/admin/blog/edit/341?articleEditControl-id=1185&do=articleEditControl-removePhoto","filename":"vianoce lockdown tipy sveltus podlozka na cvicenie.jpg","filesize":66933,"height":457,"previewable":false,"url":"/admin/files/gallery/1/1/1185/vianoce+lockdown+tipy+sveltus+podlozka+na+cvicenie.jpg","width":400}" data-trix-content-type="image/jpeg" data-trix-attributes="{"presentation":"gallery"}" class="attachment attachment--content attachment--jpg"> vianoce lockdown tipy sveltus podlozka na cvicenie.jpg

19. Objav novinky súčasnej doby


Nie každý je zbehlý v najnovších trendoch na internete, sociálnych sieťach a podobne. V rámci sviatočného voľna (ale až po tom, čo si dáš aspoň 2 dni bez internetu) máš trochu času sa týmto veciam povenovať, aby si bol/a nabudúce v obraze, keď sa tvoji známi budú baviť napríklad o „TikToku“ či „boomerangoch“, ktoré sú doposiaľ pre teba len španielskou dedinou. 

20. Odpoj sa!


Sviatku sú časom pokoja, pohody a celkového spomalenia. Často si momenty neužijeme práve preto, lebo sa ich snažíme čo najlepšie zachytiť na mobilný
telefón, deň nám pokazia hneď z rána negatívne správy či naopak ultra dokonalé fotky postavičiek na sociálnych sieťach. Nevieme, kde nám hlava stojí, lebo neustále blikajú maily a vyzváňa telefón. Daj tomuto aspoň na deň, či dva počas sviatkov stopku. Uvidíš tú zmenu!

Mimochodom, videl/a si už všetky naše adventné prekvapenia? KLIKAJ SEM!

\t\"co","contentType":"image/jpeg","data-remove-link":"/admin/blog/edit/341?articleEditControl-id=1187&do=articleEditControl-removePhoto","filename":"co robit cez vianoce pocas lockdownu tipy 2.jpg","filesize":507302,"height":800,"previewable":false,"url":"/admin/files/gallery/1/1/1187/co+robit+cez+vianoce+pocas+lockdownu+tipy+2.jpg","width":1200}" data-trix-content-type="image/jpeg" data-trix-attributes="{"presentation":"gallery"}" class="attachment attachment--content attachment--jpg"> co robit cez vianoce pocas lockdownu tipy 2.jpg