Stuhnutosť svalov či bolesť chrbta? Máme pre teba pomôcky, ktoré pomôžu!

Bolesť chrbta, stuhnutosť svalstva či už na chrbte, alebo na iných častiach tela je v dnešnej dobe známy problém. Či už je dôvodom sedavé zamestnanie, nedostatok pohybu či nadváha, máme pre vás dobrú správu a tou je, že existujú pomôcky, ktoré pomôžu pri bolesti, ale sú aj perfektným prostriedkom ako skvalitniť strečing nielen pred tréningom.

Základnými zásadami, ktoré nenahradí žiadna pomôcka je dostatok pohybu, správne držanie tela a udržiavanie optimálnej hmotnosti. Každý lekár či fyzioterapeut vám však odporučí aj cvičenie zamerané na svalstvo chrbta. Okrem toho vám však môžu byť mimoriadne nápomocné aj pomôcky vo forme fitness valcov, gulí či masážnych pomôcok. Na takýto sortiment sa špecializuje značka TriggerPoint, vďaka ktorej sa stovky spokojných klientov cítia lepšie. Prinášame ti preto prehľad tých najlepších fitness masážnych pomôcok!

Bolesť chrbta – aké pomôcky sú účinné?

Bolesť chrbta môže byť neurologickým aj ortopedickým problémom, najčastejšie však chrbát bolí preto, lebo je stuhnutý a namáhaný. Dôvodom môže byť sedavé zamestnanie, nesprávne držanie tela – hrbenie sa. Pri regenerácii je ideálny masážny valec, alebo automasážna tyč. Tvar masážneho valca a štruktúra masážnej tyče je vytvorená tak, aby kopírovala anatomické línie a čo najviac pripomínali tvar ľudských prstov. Masážne valce sú ideálnym pomocníkom pri strečingu pred tréningom, ale aj na po tréningovú regeneráciu. TriggerPoint však posunul masážne valce na úplne novú úroveň a okrem bežných valcov ponúka aj upgrade v podobe GRID VIBE vibračného masážneho valca. Je nastavený na frekvenciu 33 Hz, ktorá je podľa výskumov pri masáži chrbta najvhodnejšia. Pri masážnej tyči STK Contour je vibrácia nahradená unikátnou konštrukciou koliesok, ktoré sú umiestnené tak, aby obtekali svaly a efektívne tak uľavili od bolesti.

Skús masážnu pištoľ!

Masážna pištoľ možno neznie úplne príjemne, ale ver že je použitie určite stojí za to. TriggerPoint ponúka masážnu pištoľ Impact Percussion Massage Gun, ktorá je vyvinutá na efektívne zahriatie svalov pred tréningom, ale pomôže aj pri regenerácii. Vďaka pulzom efektívne masíruje a uvoľňuje aj hlboké svalstvo. Pri pravidelnom používaní účinne uľavuje od stuhnutosti svalstva v dôsledku dlhodobého státia, sedenia či nesprávneho držania tela.

A čo na nohy?

Bolesti nôh sú tiež pomerne časté. Či už nohy bolia kvôli tomu, že sú namáhané, kvôli zníženému prietoku, alebo sú dôvodom podpätky, určite oceníš valček na chodidlá Nano LTE. Tvar valčeka je navrhnutý tak, aby systematicky premasíroval každú časť chodidla a aby zlepšil krvný prietok. Valček je vyrobený z penového materiálu a okrem úľavy od bolesti a opuchov ho môžeš použiť aj na príjemnú masáž počas akejkoľvek činnosti.

Čo na stuhnutú šiju?

Častým problémom je aj stuhnutá šija. Nemusí ísť vždy vyslovene o bolesť, ale môže ísť skôr o nepríjemné pocity, ťah, tlak atď. TriggerPoint AcuCurve Cane je tyč vybavená extra pevnou špičkou a dvojitou masážnou guľou, ktorá pomáha k uvoľneniu svalov krku, šije a chrbtice. Masážne pomôcky tohto charakteru sú skladné a jednoducho si ich môžeš vziať zo sebou do fitka či do práce.

Menšie svalové partie

Na menšie, alebo ťažšie dostupnejšie svalové partie sú výhodné penové pomôcky v tvare loptičiek, alebo malých valčekov. Loptičky sú výborné pri rozmasírovaní napríklad bokov a ramien. Valček pomôže pri bolestí predlaktí, zápästí či dlaní. Časté písanie na počítači, klikanie myškou či ťukanie do telefónu a tabletu môže spôsobovať bolesti a brnenie. Valčeky nielen pomôžu zlepšiť prietok krvi a potlačiť tak nepríjemné pocity a brnenie. Sú výborné aj ako prevencia napríklad tak, že pri písaní na počítači si zápästie podložíš masážnym valčekom od TriggerPoint.

Keďže v dnešnej hektickej dobe sa málo hýbeme a v práci pri počítači trávime dlhé hodiny, bolesť či stuhnutosť svalstva určite zažíva mnoho z nás. Pomôcky od TriggerPoint sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov a navrhované tak, aby spĺňali potreby každého športovca aj laika.

Je vedecky dokázané, že masáž je pri úľave od stuhnutia a bolesti svalstva mimoriadne prospešné. Vyskúšaj preto aj ty masážne pomôcky od TriggerPoint, ktoré nájdeš na našom eshope fitplus.sk, nielen ak ťa trápi bolesť chrbta. Vďaka masážnym valcom a loptičkám skvalitníš svoj strečing a užiješ si tréning na maximálnej úrovni!

Beáta Loffayová