Masážnym valcom nielen proti stresu!

Obrázok článku

Masážny valec je obľúbená pomôcka, ktorú využije naozaj každý a ani omylom nie je určená len pre vášnivých športovcov. Vďaka tejto univerzálnej pomôcke si dokážeš zabezpečiť kvalitný strečing, ale aj uľaviť od bolesti a stresu! Na našom e-shope teraz kúpiš vysoko kvalitné valce značky TriggerPoint s až 10 ročnou zárukou, vďaka ktorým uvoľníš každý jeden sval!

Čaro valcovania

Čaro valcovania spočíva hlavne vo všestrannosti. Valec je obľúbenou pomôckou na zahriatie svalov pred tréningom, ale vďaka pestrosti cvikov vie pomôcť aj pri bolestiach chrbtice. Valec je navyše kompaktná a ľahká pomôcka, ktorú si môžeš vziať do fitka, ale môžeš ho využívať aj doma, na výlete, alebo kdekoľvek sa ti to najviac hodí. Ak si navyše vyberieš kvalitný valec poslúži ti celé roky a stane sa tvojím najlepším fitness parťákom!

Valce od TriggerPoint

U nás vo FIT PLUS sme sa rozhodli pripraviť pre teba špeciálnu akciu, počas ktorej dostaneš na všetky valce od značky TriggerPoint až  10 ročnú záruku! A prečo sme sa tak rozhodli? Valce značky TriggerPoint považujeme za najlepšie na svete a máme s nimi dlhoročné skúsenosti. Ich nosnosť je až do 200 kg a sú preto vhodné úplne pre každého. Navyše sú valce od TriggerPoint vyvinuté na základe spolupráce fyzioterapeutov, športovcov a medicínskej komunity, vďaka čomu prinášajú benefity pre tvoje zdravie. Ponuka je široká a môžeš si vybrať od obľúbeného valca The Grid 1.0 s pevným jadrom a penovým zvrškom, ktorý vďaka svojmu tvarovaniu podporuje regeneráciu tkanív, ktorý dnes navyše kúpiš aj vo zvýhodnenej cene spolu s podložkou Mobility Mat. V našej ponuke nájdeš aj valec TriggerPoint Grid Travel v zmenšenej verzií ako stvorený na všetky cesty či valec Rush Roller s jedinečným dizajnom, ktorý prekrvuje aj najmenšie svalové partie.

 

Benefity valcovania

Valcovanie má mnoho benefitov – uľavuje pri bolesti, redukuje zápalový proces pri hojení svalových zranení, pomáha pri rekonvalescencií po zraneniach, slúži aj ako prevencia pred zraneniami vďaka naťahovaniu svalstva a udržiavania tonusu. Valcovanie navyše zlepšuje prekrvenie, zlepšuje elasticitu a výdrž svalstva. Má dokonca vplyv aj na krajší vzhľad pokožky, redukuje celulitídu a účinne pomáha uľaviť od stresu!

8 obľúbených cvikov s penovým valcom

S našim návodom si môžeš vyskúšať 8 cvikov, pomocou ktorých precvičíš a ponaťahuješ celé telo a všetky partie. Poďme sa na ne spolu pozrieť!

1. Predné stehná

Premasírovanie predných stehien oceníš ak pracuješ v sedavom zamestnaní, ale aj ako naštartovanie pred každým tréningom.

- Ulož sa pohodlne na predlaktia (ako pri planku) a umiestni valec pod svoje stehná

- Spevni vrchnú časť tela a pomocou nôh sa posúvaj po valci dopredu a dozadu. Podľa potreby sa môžeš na valec viac či menej pritlačiť, ak si začiatočník, reguluj si intenzitu, aby si predišiel bolesti hneď po porvom pokuse s valcom

- Valcuj sa 30 sekúnd

00201_GRID_1.0_Foam_Roller_11

2. Flexory bokov

Premasírovanie flexorov bokov je vhodné ako súčasť každého strečingu.

- Ulož sa rovnako do pozície ako pri planku tak, ako pri predchádzajúcom cviku

- Opakuj to isté ako pri precvičení predných stehien s tým rozdielom, že teraz valec posunieš viac k bokom

- Valcuj sa 30 sekúnd

3. Lýtka

Lýtka môžeš premasírovať kedykoľvek pred prechádzkou, ale tento cvik oceníš po každom náročnom dni.

- Sadni si na podložku s vystretými nohami a umiestni si valec pod lýtka. Ak je to pre teba náročné, umiestni valec iba pod jednu nohu a druhú pokrč

- Dvihni sa na rukách a opri tak celú váhu o valec

- Posúvaj sa dopredu a dozadu a valcuj 30 sekúnd

4. Hamstringy

Hamstringy patria medzi veľké svaly, ktorých prevalcovaním kvalitne začneš každý tréning

- Sadni si rovnako ako pri masírovaní lýtok

- Umiestni valec pod hamstringy a „sadni“ si naň. Jednu nohu pokrč a tou vystretou sa posúvaj po valci dopredu a dozadu

- Valcuj sa 30 sekúnd

 

5. IT Band (ileotibiálny trakt)

Ileotibiálny trakt, jeho slabosť a bolesť poznajú hlavne bežci, ktorý jeho premasírovanie určite ocenia.

- Ľahni si na bok a podlož si valec pod boky stehien (IT trakt)

- Zdvihni sa na predlaktí a posúvaj sa celou plochou bočného stehna po valci

- Valcuj sa 30 sekúnd

6. Horný chrbát

Bolesť chrbta trápi starých, mladých, ženy, mužov, športovcov aj ľudí bez pohybu. Premasírovanie chrbtice si obľúbi skutočne každý a stane sa tvojou dennou rutinou a úľavou od stresu.

- Ľahni si na chrbát a pokrč nohy v kolenách

- Umiestni si valec pod chrbát približne na úrovni lopatiek

- Posúvaj sa po valci od lopatiek až po krčnú chrbticu a reguluj si intenzitu podľa toho, ako ti to je príjemné

- Valcuj sa 30 sekúnd

00200_GRID_1.0_Foam_Roller_09

7. Dolný chrbát

Bolesť krížov vie riadne potrápiť nejdeného športovca aj nešportovca. Týmto cvikom uľavíš boľavým krížom aj driekovej chrbtici.

- Ľahni si na chrbát a pokrč nohy v kolenách

- Umiestni si valec pod chrbát približne na úrovni krížov

- Posúvaj sa po valci od krížov po driek a reguluj si intenzitu podľa toho, ako ti to je príjemné

- Valcuj sa 30 sekúnd

8. Ramená

Rozmasírovanie ramien je perfektným štartom prd tréningom hornej časti tela, ale oceníš ho aj po tréningu či na úľavu od svalovice.

- Ľahni sa na bok s pokrčenými nohami a valec si ulož pod rameno

- Pomaly sa zdvihni a posúvaj sa po ramene hore a dole

- Môžeš rameno aj otáčať pre maximálny efekt, aby si premasíroval ramená poriadne z každej strany

- Valcuj sa 30 sekúnd

 

Referencie:

A Meta-Analysis of the Effects of Foam Rolling on Performance and Recovery - PubMed (nih.gov)

Acute Effects of Foam Rolling, Static Stretching, and Dynamic Stretching During Warm-ups on Muscular Flexibility and Strength in Young Adults - PubMed (nih.gov)

The Training Effects of Foam Rolling on Core Strength Endurance, Balance, Muscle Performance and Range of Motion: A Randomized Controlled Trial - PubMed (nih.gov)

Foam rolling for delayed-onset muscle soreness and recovery of dynamic performance measures - PubMed (nih.gov)

Effects of foam rolling on performance and recovery: A systematic review of the literature to guide practitioners on the use of foam rolling - PubMed (nih.gov)