4 zaručené spôsoby ako si vylepšiť náladu aj deň

Január je štandardne náročný mesiac. Všetci sme koncom predošlého roka bilancovali, rozhodovali, prepočítavali. A teraz je čas ísť si tvrdo za svojimi predsavzatiami. To logicky nie je vždy jednoduchá cesta, no nevydávame sa na ňu zbytočne. Často musíme robiť aj veci, ktoré nám nie sú úplne po vôli, aby sme sa dostali do vysnívaného cieľa. Toto úsilie môže byť po istej dobe vyčerpávajúce a ak nevidíme za krátky čas aspoň nejaký výsledok, tak občas i demotivujúce.

Obzvlášť v období lockdownu, keď nás navyše sprevádzajú rôzne pochybnosti a strachy z aktuálnej situácie a nejasnej budúcnosti je náročné udržať si stále iba optimistické naladenie. Covid- 19 nám už pred takmer rokom obrátil životy naruby a zmenil takmer všetko, čo sa dalo. Niečo k lepšiemu, no niečo žiaľ i k horšiemu.

Ale nemaj obavy, dnes pre teba máme niekoľko zaručených spôsobov, ako si svoj úsmev nevyzlečieš až kým nepôjdeš spať. 

Daj sa do pohybu


Možno by si tomu neveril/a, no cvičenie ťa dokáže urobiť šťastnejším aj ak mu neholduješ a neobľubuješ ho. Keď totiž cvičíš, tvoje telo uvoľňuje hormóny šťastia – endorfíny, ktoré spúšťajú celý rad  pozitívnych pocitov v našom tele. Už len tak málo, ako je napríklad pol hodinka cvičenia denne dokáže mať značný vplyv na tvoju celkovú náladu.
Nevieš ako začať s cvičením? Prečítaj si niektorý z našich článkov v sekcii tréning, kde nájdeš aj rady na cvičenie pre začiatočníkov alebo omrkni LIVE tréningy na našom Instagrame

Objavuj (z domu)


Cestovanie je skvelý nástroj na odbúranie stresu. Jedna štúdia dokonca preukázala, že až 90% ľudí uviedlo, že sa cítili podstatne menej v strese už po jednom alebo dvoch dňoch cestovania (výletu). Zatiaľ čo aktuálne nie je veľmi možné cestovať, stále existujú spôsoby ako sa pozrieť do rôznych kútov sveta virtuálne.

Môžeš sa vybrať na virtuálnu prehliadku rôznych ZOO či múzeí vďaka ich webom a live vysielaniu alebo dokonca VR zážitku prostredníctvom okuliarov. Nové miesta si môžeš obzerať aj počas športovania v rôznych kútoch sveta. Pomocou členstva v iFit, ktoré si vieš jednoducho dokúpiť k našim fitness zariadeniam NordicTrack brázdiš ulice, lesy, či vody po celom svete na svojom obľúbenom fitness bicykli, bežeckom páse alebo eliptickom či veslovacom trenažéri.


\t\"4","contentType":"image/png","data-remove-link":"/admin/blog/new?articleAddControl-id=1234&do=articleAddControl-removePhoto","filename":"4 zaručené spôsoby ako si zlepšiť náladu fitplus sk.png","filesize":616161,"height":500,"previewable":false,"url":"/admin/files/gallery/1/1/1234/4+zaru%C4%8Den%C3%A9+sp%C3%B4soby+ako+si+zlep%C5%A1i%C5%A5+n%C3%A1ladu+fitplus+sk.png","width":500}" data-trix-content-type="image/png" data-trix-attributes="{"presentation":"gallery"}" class="attachment attachment--content attachment--png"> 4 zaručené spôsoby ako si zlepšiť náladu fitplus sk.png

Vyskúšaj niečo nové


Prežívanie nových zážitkov je pre nás obohacujúce. Psychológ Rich Walker tiež súhlasí s týmto vyhlásením a uviedol, že ľudia, ktorí majú vo svojom živote pestrú škálu zážitkov sú zvyčajne podstatne šťastnejší.

To, že si zavretý/á doma neznamená, že nemôžeš niečo nové skúsiť, práve naopak. Lockdown je skvelá možnosť ako vyskúšať niečo, na čo si zvyčajne nemal/a čas a priestor. Čo tak vyskúšať ten recept, po ktorom si dávno pokukovala alebo začať skúšať jogovú pozíciu, ktorá ťa tak fascinuje? Nová kniha? Kurz pre domácich kutyliov, trénerov, finančných poradcov alebo jazykový kurz? Vyber si čo ťa najviac baví a užívaj si skvelý pocit z nového i z potenciálu, ktorý si možno v sebe ešte nestihol objaviť. 

Relaxuj


Možno je práve relax a vypnutie to, čo ti ku šťastiu naozaj chýba. A na tom nie je nič zlé. Po celom dni práce v domácom prostredí plnom ruchov, učenia sa s deťmi, počúvaním bábätka, ktoré neustále plače u susedov či nekončiacich videohovorov...doplň si čo chceš.

Každý z nás občas potrebuje len tak vypnúť a aj v momente, kedy sa to zdá najviac nevhodné ver, že hodinka alebo dve, ktorú venuješ len sebe ťa nakopnú jedna radosť. A to už stojí za to zorganizovať si veci tak, aby to šlo.

Už vieš ako využiješ svoje vzácne voľno? Šport? Nakupovanie? Príroda? Kvalitná masáž? Horúci voňavý kúpeľ? Dobré jedlo?

\t\"4","contentType":"image/png","data-remove-link":"/admin/blog/new?articleAddControl-id=1235&do=articleAddControl-removePhoto","filename":"4 zaručené spôsoby ako si vylepšiť náladu a deň triggerpoint.png","filesize":513546,"height":500,"previewable":false,"url":"/admin/files/gallery/1/1/1235/4+zaru%C4%8Den%C3%A9+sp%C3%B4soby+ako+si+vylep%C5%A1i%C5%A5+n%C3%A1ladu+a+de%C5%88+triggerpoint.png","width":500}" data-trix-content-type="image/png" data-trix-attributes="{"presentation":"gallery"}" class="attachment attachment--content attachment--png"> 4 zaručené spôsoby ako si vylepšiť náladu a deň triggerpoint.png


Prajeme ti za celý tím ten najúžasnejší deň!

Páčil sa ti tento článok? Daj nám LIKE na sociálnych sieťach Facebook a Instagram pre ešte viac inšpirácií.