Toto sú najlepšie cviky na brucho pre mužov

Aké sú tie najlepšie cviky na vysekané brucho pre mužov? Zhrnuli sme ich pre vás v tomto článku!

Poriadne namakané brucho, vysekané tehličky? To je sen mnohých mužov (ale aj žien), ktorí si makanie na takomto tele dávajú za cieľ najmä práve v tomto období pred blížiacim sa letom. Hoci máme stále za oknom studený február, pokiaľ chceš aj ty vyzerať v lete v Chorvátsku pri mori v plavkách ako sám Adonis, určite čítaj ďalej.

Máme v tomto smere totiž pre teba zopár užitočných rád a najmä cvikov, s ktorými sa ti to podarí dosiahnuť!

Tomuto sa určite vyhni

Na začiatok by sme ti radi najskôr takto veľmi zbežne zhrnuli to, čo v tej ceste za vymakaným bruchom určite nerobiť, aby všetky naše odporúčané cviky mohli pri tvojom snažení urobiť čo najväčšie výsledky.

-          snaž sa vyhýbať stresu

-          nepodceňuj pitný režim

-          nepovoľ v správnom stravovaní

-          netýraj sa zbytočnou hladovkou

-          nezabúdaj na pravidelné cvičenie

Najmä posledný z uvedených bodov súvisí práve s dnešným článkom. Aké sú teda tie najlepšie cviky na brucho pre mužov?

Nech už pôjdeš praktizovať ktorýkoľvek z nich, rozhodne nezabudni ani na kvalitnú podložku na cvičenie, aby si nemusel makať na studenej a tvrdej zemi. To je obzvlášť pri cvičení brušného svalstva pomerne dosť nepraktické. Veľký výber našich podložiek na cvičenie nájdeš po kliknutí SEM.

Skracovačky

V prípade skracovačiek sa bavíme v podstate o jednom z najzákladnejších cvikov na brucho vôbec. Aj ty ich môžeš aplikovať hneď na niekoľko rôznych spôsobov, pričom však ten najzákladnejší je s takýmto postupom:

-          ľahneš si na chrbát, nohy pokrčené, chodilá zostávajú na zemi

-          s otvorenými lakťami sa zľahka dotýkaš rukami hlavy

-          zdvihni vrchnú časť chrbta s výdychom z podložky

-          s nádychom sa vráť do pôvodnej polohy

Skracovačky vieš ďalej praktikovať aj so zdvihnutými nohami alebo aj s priťahovaním kolien k hrudníku. To ti to tvoje vysnívané mužské tehličky pomôže motivovať k tvarovaniu ešte o čosi viac!

Zdvíhanie nôh

Ďalším cvikom je veľmi účinné cvičenie zamerané najmä na spodné brucho. V ľahu na chrbte sa rukami za hlavou chytíš pevného bodu a s mierne pokrčenými nohami v kolenách ich zdvíhaš nohy približne do pravého uhla so zemou.

O čosi náročnejší level je bez záchytného bodu. Vtedy sa s vystretými rukami pozdĺž tela snažíš udržať rovnováhu iba zaprením dlaní do podložky. Určite skús obe variácie!

Cvičenie s posilňovacími kolieskami

V rámci vyššej náročnosti na tvoje brušné svaly isto odporúčame zaradiť do tréningu aj posilňovacie kolieska. Práve s nimi sa dá totiž posilňovanie celého trupu posunúť zase na úplne novú úroveň. Čím viac budeš svoje brucho zaťažovať, tým viac odolným sa stane. Práve preto skôr či neskôr odporúčame pritvrdiť aj v takejto podobe!

Kolieska aj s ukážkami cvičenia nájdeš na TEJTO STRÁNKE.

Využitie odporových gúm

Pri tej vyššej náročnosti môžeme v podstate i zostať, nakoľko na našom e-shope máme pre teba o hneď niekoľko ďalších skvelých pomôcok na to, ako dať svojmu bruchu poriadne zabrať.

Na mysli máme napríklad rôzne expandery alebo odporové gumy, ktoré môžeš využiť buď podľa odporúčaných rád na internete, alebo si s nimi “sťažiť” cvičenie podľa vlastných predstáv.

Plank

Na záver našich odporúčaných cvikov tu máme jednu klasiku. Veľmi dobre známy planking totiž určite netreba vo svojom cvičení vynechávať. Vymakané brucho totiž netvoria iba tehličky, ale oplatí sa myslieť aj na tzv. “core”, teda stred tela. Práve tieto vnútrobrušné svaly vieš trénovať plankom, ktorý ti zároveň pomôže aj k celkovému spevneniu brucha.

Plank je zároveň takisto cvičením, ktoré môže mať rôzne formy. Odporúčame ti do cvičenia zapojiť napríklad aj bočný plank, pri ktorom si na rozdiel od klasickej dosky bokom k zemi - Na vystretej ruke, pričom druhá ruka smeruje vystretá nahor.

Pre viac článkov s našimi odporúčaniami kvalitných cvičení, ale aj produktov z nášho e-shopu nás neváhaj sledovať aj naďalej!

Stanislav Fatul