Ako objavovať svet mimo Slovenska počas koronavírusu?

Minulý týždeň, aj napriek globálnej pandémii koronavírusu som prvýkrát po rokoch vybehol otestovať beh za veľkou mlákou. Zdolal som časť turistického chodníka Bright Angel od Phantom Ranch v Grand Canyone po South Rim. Potom som prešiel na trasu, ktorou som sa vyšplhal na chatu v Rakúsku a počas nej som makal v 30-60 sekundových intervaloch. Samozrejme, v oboch prípadoch som vlastne ani neopustil svoj domov.

Ako na to?

Nedávno som totiž vyskúšal jeden z nových modelov bežeckých pásov od NordicTrack , aby som zistil, či by mohol byť pre bežcov užitočný ako tréningový nástroj a či by pomohol zlepšiť môj výkon. Vlastne nemusíš byť ani vášnivý bežec, no beh v takomto štýle si rozhodne obľúbiš.

Nedávno som totiž vyskúšal jeden z nových modelov bežeckých pásov od NordicTrack , aby som zistil, či by mohol byť pre bežcov užitočný ako tréningový nástroj a či by pomohol zlepšiť môj výkon. Vlastne nemusíš byť ani vášnivý bežec, no beh v takomto štýle si rozhodne obľúbiš.

Behanie po celom svete bez obmedzení a strachu z koronavírusu

Nové modely, ako napríklad model X7i, ktorý som skúšal ja, sa však správa inak, ako staršie modely bežeckých pásov. Jeho príťažlivou súčasťou je, že bez toho, aby si cestovaním strávil čo i len minútu, pohybuješ sa prakticky po celom svete. Oceníš ho tak nielen počas aktuálnej pandémie koronavírusu, ale aj v zimných mesiacoch, nepriaznivom počasí, či naopak v spaľujúcich horúcich dňoch, kedy budeš môcť brázdiť metropoly veľkomiest alebo hory v pohodlnej teplote domova.

Zamakaj si so mnou! Príklad 60-minútového bežeckého tréningu:

20 minút: rozcvička
6 minút: maratónske tempo
8 minút: 8 x (30 sekúnd v tempe 5K/30 sekúnd v odpočinkovom tempe)
6 minút: maratónske tempo
20 minút: vychladnutie

Dokonalý zážitok z nových tréningov nielen vizuálne, ale aj fyzicky

Bežecký pás na začiatku ponúka nespočetné množstvo interaktívnych tréningov pod vedením trénerov iFit. Je skvelé, že si môžeš vybrať z destinácií celého sveta (všetko zahrnuté v bezplatnom predplatnom na prvý rok). Niečo takéto som predtým nezažil, je zábavné sledovať trasu a zároveň ako sa bežecký pás prispôsobuje profilom chodníkov. Dokonalý zážitok z nových teréningov ako vizuálne, tak aj na pocit v nohách!

Nie je to iba o nezáživnom behu 

Videotréning pritom ponúka možnosti od behu, cez chôdzu, silový tréning, jogu, cross fit tréningu a tréningu HIIT. Tréningy trvajú približne 25-30 minút. Niektoré tréningy sú zoskupené do progresívnych sérií, ako napríklad Talianska intervalová séria vo Florencii, Ríme a Benátkach. K dispozícii je tiež séria Beh Thajskom, Maratónsky výcvik v Grécku a program Cesta okolo sveta za 30 dní. Ten zahŕňa behy na všetkých siedmich kontinentoch a neustále sa pridávajú nové tréningy a miesta.

Koronavírus sem, koronavírus tam, v behu doma ťa strach z neho nezastaví

Pri behu si môžem ľahko užiť vnímanie trasy, vďaka nárazuvzdornej bežeckej plošine, ktorá je skvele odpružená a tlmí nárazy. Výsledkom je pohodlný beh, bez zbytočného opotrebenia kĺbov, dokonca s menšími nárazmi ako je to pri reálnom behu vonku. A nejednou výhodou v aktuálnej situácii s koronavírusom  je, že nemusím plánovať trasu behu s ohľadom na vyhýbanie sa ľuďom. Za zmienku stojí určite aj plynulý prechod sklonov zo stúpania do klesania a naopak.

Tak ako? Už vieš, ktoré fitness zariadenie s programom iFit sa ti najviac zapáčilo?