10 posilňovacích strojov, ktoré môžeš vyskúšať s kamarátom, ak ste v posilňovni noví

Rozhodol si sa s kamošom začať chodiť do posilňovne, pretože sa chcete dostať do lepšej formy? Keď sa tam ale dostanete, je to pre vás zastrašujúce? Zložité cvičebné vybavenie, kulturisti a veľký výber pomôcok. To všetko môže byť trocha ohromujúce a preto by sme ti radi pomohli s týmto sprievodcom cvičebnými strojmi, ktoré môže každý začiatočník vyskúšať vo fitness centre. Aj keď sa cvičenie s voľnými váhami môže zdať jednoduchšou voľbou, na začiatku akejkoľvek fitness cesty sú častokrát bezpečnejšie cvičenia na strojoch. Strojové vybavenie umožňuje izoláciu špecifických svalových partií a zároveň poskytuje primerané množstvo odporu a podpory.

1. Life Fitness Leg Press pre G2/G4 Home Gym

Tento stroj je v podstate verziou drepov v sede, ktorá ti umožňuje zdvíhať ťažké váhy bez toho, aby si sa musel obávať, že budeš príliš zaťažovať kolená a spodnú časť chrbta. Nastav váhu na úroveň, ktorá je na prvý pokus trochu náročná, ale nie nemožná. Začiatočníci by mali vyskúšať asi 10 opakovaní v sérii. Dávaj pozor, aby si mal nohy od seba zhruba na šírku bokov, pričom platňu pomaly zdvíhaj a spúšťaj.

2. Body Solid Posilňovací stroj na chrbát Lat Pulldown GLM83

Lat Pulldown GLM83 uľahčuje ťahové pohyby pre tých, ktorí ešte nedokážu celkom zdvihnúť celú svoju telesnú hmotnosť. Náradie je možné nastaviť na množstvo rôznych nastavení hmotnosti, takže keď budeš silnejší, sťahovacia tyč bude aj naďalej tvojou výzvou v posilňovni. Opäť sa snaž o 10-12 opakovaní v sérii, aby si dosiahol optimálne výsledky.

3. Veslovací trenažér Life Fitness Row GX Trainer

Veslovací trenažér môže byť strašidelne vyzerajúci stroj, ale v skutočnosti sa veľmi ľahko používa a môže to byť skvelý tréning celého tela pre akúkoľvek úroveň skúseností. Trik spočíva v tom, že najprv musíš tlačiť nohami a potom sa nakloniť dozadu, aby ramená prechádzali cez panvu. Potiahni ruky k hrudníku, priamo k dolným rebrám.

4. Life Fitness AXIOM Series Dual Adjustable Pulley

Ak sa chceš s kamošom zamerať primárne na silový tréning, Dual Adjustable Pulleyod Life Fitness je pre teba tou správnou voľbou. Dvojitá nastaviteľná kladka, ktorá je súčasťou série Axiom, ponúka takmer neobmedzenú rozmanitosť silového tréningu. Spolu s dvomi 75 kg závažiami, ergonomickou zdvíhacou tyčou a 90-palcovým káblom je stredobodom malých skupinových tréningov a individuálnych tréningov.

5. Cybex ION Dip / Leg Raise

Závesné zdvíhanie je skvelým spôsob, ako si precvičiť základné svaly a zároveň použiť ruky ako oporu. Pomaly dvíhaj nohy hore a dole a cíť ako horia tvoje brušné svaly. Silné svalstvo vedie k lepšej rovnováhe a stabilite, ktorá sa ti bude hodiť, keď budeš postupovať k pokročilejším tréningom.

6. Bežecký pás Life Fitness F3 Track Connect

Bežecký pás je klasickým cvičebným strojom pre začiatočníkov, pretože prinajmenšom môžeš začať chôdzou v naklonení, aby si zvýšil tep. Dostaneš sa aj na kardio a precvičíš si nohy. Ak chceš skutočne posilniť nohy a spáliť kalórie, skús behať na bežeckom páse v päť alebo desaťminútových intervaloch.

7. Eliptický trenažér NordicTrack Commercial 14.9

Eliptický stroj precvičuje celé telo, zlepšuje rovnováhu a pohyblivosť. Vďaka širokej škále úrovní intenzity a odporu, z ktorých si môžeš vybrať, zostane tvoj tréning vždy zaujímavý. Ak ti prispôsobenie znie ohromujúco, vyskúšaj na stroji niekoľko rôznych prednastavených programov – je to ako mať pri sebe osobného trénera.

8. Posilňovacia veža NordicTrack Fusion CST

Fusion CST je špeciálne navrhnutý pre výnimočné kardio tréningy, ktoré sú vyvážené silovým tréningom a veslovaním, pre nárast svalovej hmoty. Celý stroj je postavený na iFit, pričom jedným z hlavných nástrojov je tréning iFit Live. Pre tých, ktorí ste ešte o ňom nepočuli, je iFit živé školenie poskytované online od svetových trénerov každý deň.

9. Body Solid Powerline Glute Master

Body Solid Powerline Glute Master je navrhnutý tak, aby úplne izoloval tvoje sedacie svaly a vytvaroval tak zaoblenú, tónovanú, zadnú časť tela. Kvalitné valčeky, pohodlné podložky a jednoduché nastavenia robia tento stroj jednoduchým a pohodlným pre každého užívateľa.

10. Hammer Strength Ground Base JAMMER (GB-J)

Hammer Strength je jedno z najodolnejších vybavení na trhu a je navrhnuté tak, aby vydržalo aj tie najintenzívnejšie tréningy. Disponuje efektívnymi nástrojmi, pričom je ideálny na atletické cvičenie, ktoré vyžaduje výbušnosť.

trening, zaciatocnik, fitko