Proteinové nápoje pre výdatné raňajky

Veľa z nás si začiatok svojho dňa nevie predstaviť bez bohatých raňajok, ktoré sú mimoriadne cennou položkou denného menu. Jednoduchosť a rýchlosť prípravy, možnosť konzumácie kedykoľvek a predovšetkým solídna porcia kalórií v mimoriadne lahodnej podobe - to je len niekoľko výhod, ktoré proteínové nápoje ponúkajú. Nauč sa s nami 5 receptov na prípravu šejkov, ktoré jednoducho môžeš vyskúšať doma!

Jahodové smoothie na chudnutie

Jahody v porovnaní s iným ovocím neobsahujú príliš veľa kalórií, preto sú dobrou potravinou pre ľudí počas chudnutia. V tomto recepte sú jahody obohatené o proteínový doplnok Weider Isolate Whey 100 CFM, trochu Weider Peanut Butter Smooth arašidové masla, zázvor, kurkumu a štipku čierneho korenia - jemne korenistá chuť použitého korenia navyše povzbudí tráviaci systém, zvyšuje postprandiálnu termogenézu a zdôrazňujú jedinečnú chuť šejku. Pre ľudí s reštriktívnou diétou na chudnutie sa môže použiť Olimp Zero Sauce (jahoda), ktorá zníži kalorickú hodnotu jedla.

Kokteil s vysokým prírastkom kalórií

Niekomu porcia gaineru nestačí – preto všetkým nadšencom budovania svalovej hmoty ponúkame nápad na poriadnu kalorickú bombu! Zmiešaj porciu proteínového a sacharidového doplnku Olimp Gain Bolic 6000 s banánom, sultánkami, hrsťou ľanového semienka a porciou orieškového krému Weider Almond Butter Smooth. Namiesto vody použi 2% mlieko alebo polotučný tvaroh. Celé sa to dá ešte dodatočne ozdobiť orieškami. 

Ovsený proteínový kokteil

Ideálne pre milovníkov ovsených vločiek, ktorí chcú ušetriť ešte viac času. Je to skvelá voľba ako jedlo po tréningu alebo rýchle raňajky. Do mixéra vlož hrsť ovsených vločiek, porciu 100% proteínového doplnku Olimp Whey Protein Complex 100%, ovocie (napríklad mrazené maliny alebo čučoriedky) a orechy alebo porciu orechového krému Olimp Cashew Butter. K surovinám pridaj pohár vody, odstredené mlieko alebo zeleninový nápoj. Miešaj, kým nebude konzistencia hladká - pi ihneď po príprave alebo nechaj v chladničke na neskôr.

Keto shake

Netreba zabúdať na to, že mnohí športovci dodržiavajú diéty s vysokým obsahom tukov. Na svoje si prídu aj milovníci ketogénnej diéty. Zmiešaj časť proteínového doplnku Weider Isolate Whey 100 CFM s vodou, trochou 30% smotany, dávkou MCT oleja a trochou Weider Peanut Butter Smooth. Pre najnáročnejších ketomaniakov sme pripravili malé spestrenie - recept možno obohatiť o dávku espressa. Táto verzia nepriestrelnej kávy je ideálna pred ranným tréningom.

Osviežujúci proteínový kokteil pre vegánov

Časť proteínového doplnku s prírodnou príchuťou Olimp Veggie Protein Complex by sa mal kombinovať s pomarančom nakrájaným na kúsky, trochou čerstvo vylisovanej pomarančovej šťavy a vlašskými orechmi. Milovníci čokolády a pomarančov môžu shake obohatiť o prírodné kakao.

  • Olimp Veggie Protein Complex
  • pomaranč nakrájaný na kúsky
  • čerstvo vylisovaná pomarančová šťava
  • vlašské orechy
  • kakao (voliteľné)
  • voda/mlieko

proteinový shake, kokteil, ovocie

Daj nám vedieť o svojom osvedčenom recepte.