Môže byť behanie na bežeckom páse zábavné?

 

Mnohým z vás keď počujú slovo "kardio" zmrzne úsmev na tvári a vyskočí husia koža. Automaticky si predstavíte, že do nekonečna bežíte na bežeckom páse a nenávidíte každú sekundu. Našťastie to nie je jediná cesta ako skrášliť vašu postavu a spáliť nežiaduci tuk. Spojením bežeckého pásu a vysoko intenzívneho tréningu, známeho ako HIIT, môžete využiť všetky výhody, ktoré vám váš bežecký pás ponúka a spraviť vaše kardio cvičenie oveľa zábevnejším.

Intervalový tréning

Intervalový tréning sa skladá zo 60-90 sekúnd práce striedanej s 30 sekundami odpočinku. Hlavným cieľom počas spomínanej práce (60 – 90 sekúnd) je bežať na 100% a počas odpočinku, znížiť rýchlosť alebo sklon a tým aj intenzitu zaťaženia. Garantujeme vám, že po 10 až 20 minútach sa budete určite poriadne potiť.

Tabata tréning

Cvičenie tabaty je veľmi populárne a skladá sa zo striedania 20 sekúnd práce s 10 sekúnd odpočinku v 8-10 sériách. Opäť platí, že na bežeckom páse si môžete nastaviť intenzitu, ako aj sklon pri behu, či chôdzi.

Turbulentný tréning

Turbulentný tréning sa skladá zo silového tréningu, ktorý striedate s vysokou intenzívnou prácou na kardio zariadení. Tréning sa skladá z 8-10 opakovaní silového zdvíhania činiek a následnom šprinte na bežeckom páse po dobu 2 minút. Celková doba cvičenia je minimálne 20 minút a garantujeme vám, že vaše telo, bude v jednom ohni.

 

Využite tréningové programy

 

Väčšina nových fitness zariadení  ponúka dostatočný počet programov pre zaujímavé cvičenie. Kardio programy sú tvorené tak, aby vyhovovali rôznym typom postáv, fyzickej kondície a cieľom, ktoré chcete dosiahnuť. Napríklad na novom bežeckom páse NordicTrack T23, máte prístup k 34 vstavaným programom, z ktorých niektoré sú zamerané na kontrolu srdcového tepu pri maximálnom výkone.

 

Ak chcete behať na akomkoľvek mieste sveta v pohodlí vašej obývačky a takýmto spôsobom si spríjemniť behanie, ani to už dnes nie je žiadny problém vďaka najmodernejšej technológii iFIT, ktorú nájdete vo všetkých kardio zariadeniach NordicTrack, alebo ProForm.  S integrovaným wifi modulom iFIT napríklad v bežeckom páse NordicTrack T23 sa váš bežecký pás premení na zariadenie, ktoré budete chcieť využívať bez prestávky. Navyše vám poskytne ďalšie funkcie, ako sledovanie vášho progresu, alebo jedálníček pre splnenie vašich cieľov. To samozrejme nie je všetko. Technológia iFIT spolupracuje s mapami od Google a vy sa už nikdy pri behaní nebudete nudiť.

 

 

Bol tento článok pre vás zaujímavý? Povedzte o ňom svojim priateľom