Deň otcov sa blíži – týmito nápadmi ho určite potešíš!

Tento rok vyšiel dátum dňa otcov na naozaj skvelý deň. Nedeľa 19.jún, jeden z posledných jarných dní, ktorý však už zaváňa letnými dobrodružstvami. Prekvap otca niečím výnimočným a priprav mu deň, na ktorý nezabudne.

Čo robiť na deň otcov?

Každý toho svojho otca poznáme určite najlepšie a preto by sme mali vedieť, čím ho potešiť. No už tradične sa boríme s príležitosťami ako narodeniny, meniny, Vianoce, kedy vymýšľame čo kúpiť a ako otca najlepšie prekvapiť.

Niekedy však práve tie najobyčajnejšie veci potešia najviac. Ako stráviť deň otcov tak, aby ste si to všetci uchovali v spomienkach ešte dlho?

1. Rybárčenie s otcom

Je tvoj otec fanúšik rybárčenia a ty nie a nie sa odhodlať ísť s ním a vyčkávať dlhé hodiny až nastane ten moment? Ak s ním v tento deň pôjdeš dobrovoľne a navyše s radosťou, o pekne strávený čas, a možno aj o zaujímavý rozhovor, máš postarané.

2. Kemping pod holým nebom

Otec si určite spomenie na staré dobré časy, kedy túžil byť dobrodruhom, dobyvateľom, alebo jednoducho tým pravým chlapom, ktorý v prírode založí oheň a pripraví večeru. Vyberte sa spolu na menšiu stanovačku alebo večerný kemp pri ohni. Nezabudni vopred nakúpiť kopec dobrôt, aby ste už po oznámení tejto radostnej pozvánky mohli rovno vyraziť.

3. Famózne raňajky

Skús na deň otcov trochu vybočiť z každodennej rutiny. Aj keď s ním už možno nebývaš, jeden deň v roku ti naozaj neuberie na kráse, ak si privstaneš a pripravíš pre otca famózne raňajky s exkluzívnou donáškou až domov. Alebo ich môžeš pripraviť až keď dorazíš. Kto by chcel jesť studené vajíčka či palacinky, že?

Priprav otcovi jeho obľúbené raňajky alebo sa s rodinou dohodnite, že si môže dopriať tradične zakázané špecialitky, ktoré ho okamžite prilákajú k stolu. Ten úsmev na jeho tvári stojí za všetko.

Dobroty, ktoré sa hodia na raňajky:

4. Netradičná grilovačka – super darček pre otca

Je tatko zvyčajne ten, kto vyberá mäsko a stará sa o celý proces grilovania? Dopraj mu trochu pohody na lehátku a priprav grilovačku s otcom ako pravý šéfkuchár. Ak nemáte záhradu, vyberte sa do lesa, strávite zároveň čas príjemnou prechádzkou a na ohnisku môžete rozbaliť lahôdky od výmyslu sveta.

Na opekačke sa ti môže hodiť: 

Po ťažkých opekačkových dobrotách si treba dopriať aj niečo ľahšie a zdravé, toto sú naše tipy:

5. Postaraj sa o otcovo zdravie

Keď sme deti, rodičia sa o nás príkladne starajú, častokrát až natoľko, že napokon zabúdajú sami na seba. Navnaď otca na cvičenie či zdravú stravu a nezabudni mu zabezpečiť aj pár kúskov na vyskúšanie. Máme mnoho skúseností s tým, že ak deti prekvapujú rodičov výživovými doplnkami, po ktorých sa cítia lepšie, vždy ich to poteší.

6. Ochutnávka

Je tatko pôžitkár? Či už ide o pivo alebo víno, otec určite ocení starostlivo vybraný lokál, kde servírujú druhy, ktoré bežne nemá možnosť ochutnať, ani ho nečakajú doma pri pohľade do chladničky. Pohár oroseného do nálady a spoločné historky vám určite vykúzlia super atmosféru.

7. Aj muži chcú byť hýčkaní

Otcovia majú v dnešnom svete významnú a určite aj ťažkú úlohu. Je preto samozrejmé, že aj oni sa z času na čas cítia vyčerpaní. Dopraj mu pobyt vo wellness alebo pomôcky, ktoré jeho boľačky ošetria aj v pohodlí domova.

8. Turistika a cyklistika

Tento dátum už praje turistom aj v najvyšších horách. Jeden zo skvelých nápadov je určite aj parádna túra s otcom. Zbaľ sebe aj otcovi ruksak a vyberte sa na nové miesta. Milovníci bicyklov môžu vyraziť na kolesách. Nezabudni na nejaký ionťák, či omega kyseliny, aby sa mu šliapalo ľahšie.

9. Návrat do detských čias

Vieš ako sa hovorí? Všetci muži sú doživotne tak trochu deťmi. A to platí určite aj o tvojom otcovi! Dopraj mu jeho obľúbenú zábavku plnými priehrštiami. Spoločný súboj vo FIFE? Airsoft? Sparťanské preteky? Výber necháme na tebe. Nezabudni ocina vybaviť kvalitným oufitom.

10. Zdravé maškrtenie plné bielkovín

Všade bol a všetko zažil? :D To určite! Tieto maškrty ešte určite neochutnal! Vyber mu selekciu prémiových pochúťok plných bielkovín.

Využi špeciálnu akciu na najnovšie jednoručné nakladacie činky - NAKÚP ZA UVÁDZACIE CENY