10 rád pre ploché brucho

 

Určite ste si už niekedy dali za cieľ zhodiť pneumatiku v oblasti pásu a mať brucho ako modelky, či kulturisti z časopisov. Vybudovať ploché brucho však nie je o sedení na gauči a používaní „zaručených prípravkov na chudnutie“.

 

Pripravili sme pre vás niekoľko cenných rád ako začať s budovaním plochého brucha.

 

Ako teda dosiahnuť reálne výsledky?

 

  1. Uistite sa, že budete jesť dostatok potravín, aby vaše telo udržiavalo hormonálnu rovnováhu. Jesť príliš málo (menej ako 1200 kalórií denne), alebo vôbec znižuje množstvo leptínu, tuk spalujúceho hormónu v tele, čo spomalí chudnutie!
  2. Správne držanie tela - každodenné správne držanie tela posilní vaše brušné svaly a okrem toho aj opticky vylepší vašu postavu. Nehrbiť sa! Neuvoľňujte brucho!
  3. Kombinujte činky a kardio - a ak je to možné, zaraďte činnosť, na ktorú telo nie je zvyknuté. "Nová" záťaž pomáha spaľovať tuk lepšie.
  4. Stres - viac stresu = vyššia úroveň stresového hormónu v tele = zvyšovanie ukladania tuku! Zbavte sa stresu aktívnym relaxom, napríklad prechádzkou v prírode.
  5. Začnite s vlákninou. Raňajkovať dostatok vlákniny znamená rozhýbať trávenie.
  6. Pite veľa tekutín (Detox) - pohár vody s citrónom vám každý deň pomáha alkalizovať telo. Okrem toho pomôže aj horké, čo naštartuje vašu pečeň.
  7. Vyhýbajte sa potravinám, ktoré vás nadúvajú, nafukujú.
  8. Venujte sa hlavne celotelovému cvičeniu - cvičením len jednej svalovej skupiny za rovnaký čas sa ochudobňujete o energetický výdaj, ktorý môže byť zapojením celého tela oveľa vyšší.
  9. Zapojte do práce všetky vrstvy svalov. To znamená cvičiť cvičenia posilňujúce aj vnútorné vrstvy svalov, napríklad stabilizačné.
  10. Pozorne si čítajte obsah potravín a nápojov, ktoré konzumujete. Cukrom ako napríklad glukózový sirup a trans tukom (nasýtené tuky) sa radšej vyhnite.