🔥 Už len do konca týždňa: BLACK FRIDAY tu 🔥

Masážna Fit lopta Alex 65 cm

Masážna Fit lopta Alex 65 cm

Vypredané / Na objednávku

9,50 € s DPH
Mám záujem
Hmotnosť 500 g
Doplňujúce info Patent Antiburst - fitlopty najlepšej kvality

Masážna Fit lopta Alex 65 cm

Masážna fitlopta je na rozdiel od bežnej "posiata" masážnymi výstupkami, ktoré zlepšujú pocit uvoľnenia, nakoľko výstupky akupresúrne  tlačia na body po tele. Ako už z názvu vyplýva, je určená hlavne na uvoľňujúce vičenie, naťahovacie a ukľudňujúce cviky. Výstupky nijako nebránia v bežnom cvičení, je možné fitloptu používať štandardne ako obyčajnú, hladkú.

 Fitlopty ALEX sú patentované (systém ANTIBURST) a vlastnia certifikát bezpečnosti: TÜV Süd

Fitlopty sú dnes súčasťou preventívnych cvičení i liečebnej rehabilitácie detí a dospelých.

Dynamické sedenie na fitloptách sa ukázalo ako skvelá alternatíva k statickému sedeniu na kancelárskych stoličkách. Na fitloptách sedia žiaci v triedach i manažéri trpiaci bolesťami chrbtice. Ženy v domácnosti cvičia preventívne metodické zostavy proti predčasnému vzniku osteoporózy.

Aerobic s fitloptou patrí k bežnému sortimentu každého moderného fitness centra. Cvičenia s fitloptou v tehotenstve sú stále populárnejšie. S pomocou fitlopty sa dá pôsobiť na hlboký stabilizačný svalový systém a dosiahnuť krásna a štíhla postava. Fitlopta ako nestabilná sférická plocha núti zapájať svaly v úplne nových a prekvapivých vzorcoch. Metodické zostavy s fitloptou sú integrálnou súčasťou každého kondičného plánu v tréningu vrcholových športovcov. S fitloptou dokážu cvičiť ľudia v každom veku, pretože prevažná väčšina cvikov nezaťažuje váhonosné kĺby a preto je prijateľná aj pre seniorov. Fitlopty sú vyrábané špeciálnou patentovanou technológiou. Protišmykový obal fitlopty tvorí niekoľko vrstiev mäkčeného polyvinylchloridu a produkt má ideálne dynamicko-elastické parametre. Tzv. teplý koeficient prospieva komfortu i špeciálnym rehabilitačným metodikám. Fitlopta lepšie sedí na podlahe a protišmykový povrch zabraňuje prílišnému kĺzaniu tela. Špecialitou výrobku je patent Anti Burst .Tento systém ponúka zvýšenú bezpečnosť proti náhlemu prasknutiu fitlopty. Aj v prípade náhleho prederavenia, či prepichnutia fitlopty táto nepraskne, iba pomaly vyfučí. Tento typ patrí medzi najvyhľadávanejšie moderné fitlopty pre alternatívne sedenie, domáce cvičenia, rehabilitáciu a aerobik. Disponuje európskym certifikátom CE 93/42 a dokonalými hygienickými parametrami, ktoré ju preferujú pre použitie v oblasti zdravotníckych aktivít. Je oficiálne doporučená napr. Asociáciou kanadských fyzioterapeutov. UPOZORNENIE Pokiaľ je fitlopta poškodená, prejaví sa to do 24 hodín po prvom nafúknutí. Vtedy je potrebné výrobok okamžite reklamovať. NAFÚKNUTIE Špeciálnou rýchlopumpou, nožnou žabkou alebo kompresorom. Fitloptu nenafukujte schladenú, aspoň 2 hodiny pred nafúknutím by mala byť uložená pri izbovej teplote 20°C. Častou chybou je príliš slabé nafúknutie fitlopty, je príliš mäkká a vtedy sa neprejavia naplno jej elasticko-dynamické parametre. Fitlopta sa nafukuje na dve etapy a doporučujeme veľmi jednoduchý postup. Príklad: Zakúpili ste si 65cm fitloptu. Označte si na stene, alebo na dverách značku 65 cm. Prvá etapa – nafúknite fitloptu asi 5 cm pod značku a nechajte aspoň 2 hodiny fitloptu odležať. Druhá etapa – dofúknite fitloptu po značku 65 cm. Fitlopta je pevná a zároveň pružná, optimálne vlastnosti získa až po niekoľkých dňoch. !!! Pri sedení na fitlopte musia byť kolená nižšie ako bedrový kĺb. !!!

AKO FÚKAŤ FIT LOPTU?

Existuje 7 spôsobov, ako nafúknuť fitloptu. Z praxe doporučujeme varianty 2 a 3. Fitloptu bude treba totiž občas dofúknuť a vtedy sa prítomnosť rýchlopumpy, alebo žabky ukáže mimoriadne užitočná. 1,Pumpou na bicykel - vzhľadom na objem fitlopty trvá tento spôsob neúmerne dlho. 2,Rýchlopumpou s objemom 0,5 litra nafúknete fitloptu asi za 2 minúty. 3,Nožnou žabkou dosiahnete podobný efekt 4,Veľkoobjemovou pumpou 5,Malým príručným kompresorom 6,Kompresorom na benzínovej pumpe - pozor na prefúknutie ! 7,Ústami - krajná možnosť - neodporúčame !

AKÚ HMOTNOSŤ DOKÁŽE FITLOPTA UNIESŤ?

Fitlopty ALEX vydržia zaťaženie o hmotnosti viac než 300kg, teda viac, ako je bežná záťaž pri sedení a cvičení. Zásluhou unikátnych vlastností chemickej molekuly odolávali v experimentoch výrobky z PVC dokonca oveľa vyšším tlakom.

Maximálna veľkosť sa týka fitlopty. Údaje o veľkosti v centimetroch uvádza výrobca na každej fitlopte. Tento údaj vyjadruje maximálnu povolenú veľkosť fitlopty po nafúknutí. Inými slovami, za touto hranicou sa už nedajú na 100% garantovať vlastnosti PVC, dochádza k nadmernému rozpínaniu materiálu a tým k jeho stenčovaniu. Dlhodobé zaťažovanie prefúknutého by mohlo ohroziť jeho elasticko-dynamické vlastnosti. To znamená sploštenie a zníženie odolnosti.

Tento produkt zatiaľ nikto nehodnotil.

Hmotnosť 500 g
Doplňujúce info Patent Antiburst - fitlopty najlepšej kvality

Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Revolučný skupinový tréning prepájajúci hudbu, svetlá a senzory do interaktívnych a motivačných zážitkov.

Navštíviť

Súhlas so spracovaním cookies

Aby sme mohli zlepšovať naše webové stránky, musíme ukladať súbory cookie o našich návštevníkoch.
Zakázat všetky
Povoliť všetky