Objav svoj maximálny výkon s MAX MUSCLE

Top 3 prírodné „lieky“ proti bolesti

  • Výživa

Top 3 prírodné „lieky“ proti bolesti

Nie je žiadnym tajomstvom, že syntetické lieky proti bolesti, ak ich používate príliš často, alebo vo veľkom množstve, môžu byť nebezpečné. Napriek tomu ich beriete naďalej ako cukríky. Iste, všetci z času na čas potrebujeme aspirín, alebo iné antiflogistikum, ale existujú aj jednoduché prírodné liečivá, ktoré si môžete vziať na pomoc proti každodenným bolestiam, či akútnej bolesti.

Prírodná medicína

Tu sú tri z najpopulárnejšie a vedecky overené doplnky pre fyzické pohodlie:

DHA - sú Omega-3 mastné kyseliny, najčastejšie ich nájdete v rybom oleji. Bolo preukázané, že inhibujú zápalové mechanizmy, ktoré môžu viesť k fyzickej bolesti. Dokonca bolo preukázané v klinickej štúdii (spolu s EPA ako doplnok rybieho oleja), že pomáha ľuďom tlmiť bolesť v dlhšom časovom horizonte.

Kurkumín – to žiarivo žlté, voňavé korenie nájdené v kurkume, je predmetom tisícov vedeckých štúdií. Hovorí sa, že má vplyv na „hlavný vypínač“, ktorý riadi expresiu stoviek zápalových látok, ktoré interferujú s akciami pre-zápalové prostaglandíny enzýmov. Opäť bol potvrdený dlhodobo utišujúci a protizápalový účinok.

Boswellia - ďalší dar z Indie, Boswellia serrata je legendárna, telesný komfort podporujúca, bylina. Obsahuje biologicky aktívne fytochemikálie nazývané boswelliové kyseliny, u ktorých sa ukázalo, že inhibujú produkciu zápalových 5-LOX zlúčenín pri blokovaní expresie ďalších zápalových mediátorov. Ideálne je dokonca kombinovať boswelliu a kurkumín spoločne ako výživový doplnok.

V prípade ak pri jednoduchých denných aktivít ako je chôdza po schodoch, práca v záhrade, práca v stoji a ďalšie, trpíte nepríjemnými pocitmi je čas premýšľať nad komplexnejšou starostlivosťou o vaše fyzickú pohodu, ako je iba hltanie množstva liekov. Tieto 3 prírodné alternatívy, začlenené do denného príjmu živín, poskytujú vedecky overenú podporu pre fyzickú pohodu. Samozrejme, zdravá strava, aktívny životný štýl a správna doplnková výživa vám pomôže zvládnuť každodenné bolesti prirodzene. Pozitívum doplnkovej prírodnej výživy je to, že naopak od liekov dokonca podporujú funkcie pečene. Vy sa teda nemusíte obávať o zdravie.

Bol tento článok pre vás zaujímavý? Povedzte o ňom svojim priateľom

Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Revolučný skupinový tréning prepájajúci hudbu, svetlá a senzory do interaktívnych a motivačných zážitkov.

Navštíviť

Súhlas so spracovaním cookies

Aby sme mohli zlepšovať naše webové stránky, musíme ukladať súbory cookie o našich návštevníkoch.
Zakázat všetky
Povoliť všetky