Vitaj v našom e-shope / osobný odber v showroome možný v pondelok až sobotu, predajne FIT PLUS v OC sú pre lockdown zatvorené.

Lano ako tréningová pomôcka

  • Tréning

Lano ako tréningová pomôcka

Tréning s lanom je výborný pre mužov aj ženy. Okrem svalov chrbta sa posilňujú aj bicepsy a úchop.

S lanom sme sa stretli asi všetci na hodinách telesnej výchovy. Dnes naberajú na popularite hlavne pre ich využívanie pri kondičnom cvičení. Vlnenie s lanami sa využíva napríklad v bojových športoch na zvýšenie vytrvalosti stredu tela.

Existuje viacero spôsobov ako používať lano pri cvičení. Každý spôsob sa zameriava na inú svalovú partiu. Keď pohyb vychádza z panvy, precvičíte spodnú časť chrbta. Pri pevnom postavení a vlnení iba rukami zaberajú predovšetkým ramená.

Asi najčastejšie sa stretnete s vertikálnym vlnením lana, kedy stojíte čelom k lanám s mierne pokrčenými kolenami a spevneným trupom. Laná držte na úrovni pŕs. Zdvihnite laná do úrovne očí a výbušne nimi švihnite dole. Pridaním bokov zvýraznite vytvárané vlny.

Ďalšie cviky s lanami:

Dvojitá vlna s výpadmi, Striedavé vlnenie s úkrokmi do strany, Vlnenie lanom skrižmo.

Páčil sa vám tento článok? Povedzte o ňom svojim priateľom

Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Každý rok motivujeme a vyhlasujeme súťaž Do formy s Muscle&Fitness

Navštíviť

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním / zobrazovaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies. Ďalšie informácie).

Rozumiem