🖐 Kvalitné rukavice do fitka či na bicykel? Vyber si TU.

Crossfit – pomôcky pre maximálny zážitok z tréningu

  • Tréning

O crossfite si už určite počul. Jedná sa o mimoriadne efektívny tréning, ktorý kombinuje intenzívne a intervalové cvičenie spolu so silovým tréningom, vzpieraním, ale obsahuje aj prvky gymnastiky a ďalších cvičení. Crossfit sám o sebe je mimoriadne intenzívna aktivita. Vďaka kvalitným pomôckam si však dokážeš svoj tréning ešte viac vychutnať a maximalizovať svoj výkon. Poďme sa spolu pozrieť na najobľúbenejšie Crossfit pomôcky!

Crossfit – pomôcky pre maximálny zážitok z tréningu

1.     Fitness rukavice

Možno si ešte pamätáš na tie časy keď rukavice do fitka nenosil skoro nikto a ak sa náhodou na nejakom športovcovi vyskytli všetci iba krútili hlavami, čo je to za módny výstrelok. S rozmachom vysoko intenzívnych kruhových tréningov sa však fitness ochranné rukavice rýchlo dostali do povedomia a my sa vôbec nečudujeme. Nielen pri crossfite je pokožka na dlaniach namáhaná. Striedanie rôznych činiek a plôch pri klikoch či angličákoch dáva pokožke na rukách zabrať, a preto ak nechceš mať drsné a mozoľnaté ruky, rukavice určite stoja za zváženie. Ďalšou výhodou rukavíc je to, že ak sú vyrobené z kvalitného materiálu zabránia šmýkaniu sa pri úchope na hrazdách. Na rozdiel od tejpov rukavice chránia celé dlane a môžu tak slúžiť aj ako účinná pomôcka pri šplhaní. 

_KEYNOTE_BRANDING TEMPLATE 1200x1200 px .007.png

Pri výbere rukavíc odporúčame nešetriť a zamerať sa hlavne na kvalitu. Z dostupnej ponuky medzi najkvalitnejšie fitness rukavice patria určite rukavice od značky Harbinger!

2.     Opasok na cvičenie

Ďalšou populárnou a účinnou pomôckou na cvičenie crossfitu ocenia aj fanúšikovia silového tréningu, alebo vzpierania. Hovoríme o opaskoch na cvičenie. Opasky na cvičenie sú nápomocné hlavne pri zdvíhaní ťažkých bremien – pri mŕtvom ťahu či pri ťažkých drepoch. Tieto fitness opasky majú hlavne ochrannú funkciu a pri zdvíhaní záťaže chránia hlavne chrbticu a brucho. Podporujú aj správne držanie tela a prevedenie techniky. Opasky od Harbinger sú ergonomicky tvarované takže sa prispôsobia tvaru krížovej oblasti a pôsobia tak ako prirodzená opora pre namáhajúce sa svaly. Správny výber opasku ľahko sedí a v pohybe vôbec nebráni. Nosenie opaskov môže byť v niektorých prípadoch dokonca nevyhnutné. Pri športovcoch, ktorí v minulosti prekonali úraz či zranenie strednej časti tela – hlavne chrbta či brucha (napríklad hernie) sú fitness opasky úplnou nevyhnutnosťou. Harbinger opasky sú vyrábané z vysokokvalitných materiálov. Na výber sú opasky kožené, alebo nylonové v rôznych šírkach, zapínaniach a rozmeroch. Z ich ponuky, ktorú nájdeš na našom eshope fitplus.sk si každý správny fitnessák vyberie opasok presne pre neho.

_KEYNOTE_BRANDING TEMPLATE 1200x1200 px .004.png

3.     Bandáže na zápästie

Crossfit a kruhové tréningy celkovo patria k športom, pri ktorých zaťažuješ zápästia. Kliky, angličáky či cviky pri ktorých držíš hmotnosť svojho tela rukami dávajú zápästiam zabrať a preto určite oceníš kvalitné bandáže na zápästie. Bandáže od Harbinger sú vyrábané z kvalitných a pevných materiálov a tvojmu zápästiu tak poskytnú potrebnú stabilitu a ochránia ťa pred preťažením zápästia!

_KEYNOTE_BRANDING TEMPLATE 1200x1200 px .015.png

4.     Trhačky

Že si ešte o trhačkách nikdy nepočul? Trhačky sú populárne fitness pomôcky, ktoré uľahčujú dvíhanie ťažkých váh. Trhačky sú vlastne pásy vyrobené z látky, alebo kože. Tým, že sa trhačky správne upevnia sa svaly vzpierača napnú a dvíha tak činku s väčšou ľahkosťou. Kvalitné trhačky - ak sú správne používané efektívne pomôžu pri naberaní sily a svalovej hmoty. Značka Harbinger vyrába rôzne druhy trhačiek, pričom najobľúbenejšie sú trhačky so slučkou, hákmi a tzv. Olympíjske trhačky. Ak si fanúšik silového tréningu a dvíhania ťažkých váh trhačky ti určite odporúčame!

_KEYNOTE_BRANDING TEMPLATE 1200x1200 px .016.png

5.     Záťažová vesta

Záťažové vesty sú skôr záležitosťou skúsených športovcov. Pokročilým fitnessákom nemusí stačiť ich vlastná váha, a preto je pre nich záťažová vesta ako stvorená. Kvalitné vesty značky Harbinger obsahujú vyberateľné závažia aby si si mohol záťaž sám regulovať podľa potreby. Pomocou vesty môžeš svoj tréning maximalizovať hlavne pri cvikoch ako sú angličáky, zhyby, kliky, ale pomôže aj pri šprintoch. Tréning s vestou pomáha účinne a efektívne budovať silu, vytrvalosť a tiež hlboké vrstvy vnútorného svalstva. Ak trénuješ na súťaž, alebo na konkrétny výkon vestu ti určite odporúčame. Pri pravidelnom tréningu napríklad šprintov po zložení vesty predvedieš oveľa lepší výkon keďže sa budeš cítiť hladký ako pierko! Vesty od značky Harbinger sú navyše vyrobené z vysokokvalitných materiálov a vďaka svojmu unikátnemu tvaru padnú ako uliate na akúkoľvek postavu!

Značka Harbinger je v súčasnosti najuznávanejšou značkou vo svete fitness doplnkov. Na eshope fitplus.sk nájdeš široký sortiment od značky Harbinger!

Beáta Loffayová

Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Revolučný skupinový tréning prepájajúci hudbu, svetlá a senzory do interaktívnych a motivačných zážitkov.

Navštíviť

Súhlas so spracovaním cookies

Aby sme mohli zlepšovať naše webové stránky, musíme ukladať súbory cookie o našich návštevníkoch.
Zakázat všetky
Povoliť všetky