8 vecí, ktorým muži nevedia na ženách odolať

Vedci tvrdia, že muži si na ženách podvedome všímajú najmä osem atribútov. Na základe prítomnosti alebo absencie týchto atribútov sa im potom žena javí alebo nejaví ako atraktívna. Farba vlasov alebo dĺžka nôh s tým naozaj nemá veľa spoločného. Ako muži vnímajú ženskú atraktivitu?

Toto si muži na ženách všímajú:

1. BOKY

Zo štúdie uverejnenej v Žurnále osobnosti a sociálnej psychológie vyplýva, že veľkému percentu mužov sa na ženách páči pomer medzi obvodom pása a obvodom bokov (tzv. index WHR – skratka Waist to Hip Ratio = pomer pása k bokom).

Inými slovami, väčšina mužov považuje za veľmi atraktívne, ak má žena štíhly pás a relatívne širšie boky. To neznamená držať hladovku alebo prísnu diétu. Príliš vyziabnuté ženy na mužov tiež nepôsobia atraktívne.

Ide tu o to, že muži si podvedome všímajú dobrý pomer medzi obvodom pásu a bokov. Pre mužské podvedomie je tento pomer znakom toho, že žena je zdravá a že má lepšie predpoklady na plodenie zdravého potomstva.

Ako vylepšiť tento pomer?

Cvičením. Pár minút denne s odporovou gumou. Pár drepov. Pár schodov. A okrem zlepšenia zdravia zlepšíš aj atraktivitu svojich bokov.

2. SYMETRIA

Ďalší atribút, ktorý muži na ženách vnímajú veľmi pozorne, hoci podvedome, je symetria ženského tela a najmä tváre. Symetria je znakom krásy a kvalitných génov. Keď má žena dobrú symetriu, muži ju potom aj vnímajú ako krajšiu, zdravšiu a prístupnejšiu. Symetrický vzhľad je tiež ukazovateľom pevného zdravia.

Zdá sa, že je univerzálne vyhľadávanou kvalitou. Ukazuje sa, že aj ženy, rovnako ako muži, považujú u opačného pohlavia symetriu za veľmi príťažlivý atribút.

Ako vylepšiť symetriu?

Cvičením. Pár minút denne. Jóga - tvárová, telová. Spevniť ochabnuté svaly, uvoľniť stiahnuté svaly. Disbalancia svalového rozvoja spôsobuje taktiež zhoršenie symetrie tela.

3. DLHÉ VLASY

Muži jednoznačne uprednostňujú ženy s dlhými vlasmi. Výskumom v roku 2004, uverejneným Human Nature, sa zistilo, že účastníci mužského pohlavia v priemere považovali dlhé vlasy na ženách za podstatne atraktívnejšie.

Možno je to kvôli tomu, že v prítomnosti ženy, ktorá nosí chlapčenský strih, sa muži zvyčajne cítia podvedome trochu neisto. Dlhé rozpustené, zdravé a žiarivé vlasy tiež hovoria o zdraví ženy.

Ako posilniť a rozžiariť vlasy?

Kolagénom, vitamínmi, omega 3 kyselinami, relaxom. Dopraj vlasom odpočinok, menej trvalej, viac olejových zábalov, prijímaj viac živín v strave.

4. TROCHU ČERVENEJ

Ženy si už odnepamäti zvýrazňujú pery červenou farbou a ako sa zdá, majú na to dobrý dôvod. Ako vysvetľuje veda, človek bol v priebehu dejín a vo všetkých častiach sveta vždy silno priťahovaný červenou farbou. Červená farba je symbolom lásky a súvisí s ňou všetkými možnými spôsobmi – okrem iného aj ako symbol pohlavných orgánov.

Ako očariť červenou?

Rúžom, lakom na nechty, oblečením, farbou vlasov. Otestuj to na sebe.

5. VÔŇA

Muži veľmi citlivo reagujú na to, ako žena „vonia“. Výskumy dávno potvrdili, že menštruačný cyklus má priamy vplyv na typ a množstvo feromónov, ktoré ženské telo vylučuje a „vysiela“ do prostredia. Muž potom tieto feromóny zachytí a jeho podvedomie na ne reaguje.

Každý vonia inak, každý má svoj špecifický telesný pach. Niektorí ľudia voňajú dobre, iní nie až tak. Je nutné ale dodať, že s telesným pachom je to trochu podobné ako s krásou – každému sa páči niečo iné. Ženy, ktoré mužom viac „voňajú“, sa im aj javia ako atraktívnejšie. Netreba si však nad tým príliš lámať hlavu, lebo ako sme už naznačili, každý má iný vkus a každému sa páči niečo iné.

Ako zmeniť vlastnú vôňu?

Stravou. Zdravšia strava produkuje menej "pachu" a viac "vône". Preto je trendom dopĺňať živiny srvátkovými proteínmi skôr než napríklad mäsitou stravou na rôzne spôsoby. Vegánska strava má v tejto oblasti rovnako opodstatnenie.

Pohybom. Športujúci človek má rýchlejší, lepší metabolizmus a má lepšiu tepelnú distribúciu. Zároveň pohybom zlepšuje odstraňovanie toxínov z tela, ktoré sa tiež podpisujú na pachu tela. Aby tvoj pot nemal ostrý zápach je dôležité veľa piť, ideálne čistej vody, čajov alebo nápojov bez cukru.

6. OČI

Zo všetkých atribútov sú to práve oči, ktoré všetci muži považujú na ženách za kritérium atraktívnosti. Muži zbožňujú ženy s veľkými, jasnými očami, pretože takéto oči muži považujú za znak zdravia a mladosti. Farba očí tu nie je podstatná. To na čom záleží je ich celková jasnosť a čistota. Muži majú jednoducho slabosť pre veľké, krásne oči!

Ako ich prirodzene zvýrazniť?

Zdravou stravou a odpočinkom. Očné bielka sú krásne biele, ak je organizmus zdravý. Očné vlásočnice sú zasa viditeľné po preťažovaní očí. Dopraj im dostatočný odpočinok. V krajinách tretieho sveta, ktoré trpia znečistením ťažkými kovmi majú ľudia bielka skôr svetložlté ako biele. Aj cvičenie je jedným z riešení. "Plnosť" tváre zmenšuje pomer očí k celkovej tvári. Chudšie líca teda uvoľnia viac priestoru očiam.

7. HLASOVÝ PREJAV

Podobne ako podľa telesnej vône, muži podvedome vyhodnocujú atraktívnosť ženy aj podľa jej hlasu. A samozrejme, za atraktívnu považujú takú, ktorá má príjemný, zvodný hlas, vyšších tónov.

Niet sa preto čo diviť, že v dobe telekomunikácií mužovi stačí len počuť zvuk ženského hlasu a ak ho považuje za zvodný a príjemný, v tele sa mu okamžite spustí lavína pocitov a produkcia hormónov.

Ako skrášliť svoj hlasový prejav?

Spevom, relaxom, zbavením sa zlozvykov ako fajčenie a alkohol. Predchádzaním zápalov dýchacích ciest. V tom je dobrý vápnik a vitamín D.

8. ZVODNÉ PERY

Hovorili sme už, že farba pier je dôležitá. Nie je to však jediný atribút, ktorý si muži na perách žien všímajú. Vo výskume, ktorý sa uskutočnil na Univerzite v Manchestri, sa potvrdilo, že muži sa pri akomkoľvek type konverzácie so ženami pozerajú celú polovicu času ženám na pery. Ženy s plnšími perami sú vo všeobecnosti považované za sexuálne príťažlivejšie.

Ako skrášliť pery zvnútra?

Napríklad dostatkom výživy, aby neboli popraskané a suché. Popraskanie pier môže súvisieť s nedostatkom vitamínu B12, vitamínu C, zinku či železa. CBD i CBG krémy môžu byť použité pre vyživovanie. Kozmetika by nemala obsahovať alkohol.