Superpotravina – bobuľové ovocie. Toto o ňom určite nevieš!

Bobuľové ovocie je síce v našich končinách už snáď večnosť, no až nedávno sa začalo označovať aj za tzv. superpotravinu. A rozhodne to nie je len tak. Bobuľové ovocie má silné antioxidačné schopnosti, a to nad rámec akéhokoľvek iného ovocia alebo zeleniny.

Ak u teba doma bobuľové ovocie nie je bežnou záležitosťou, oberáš sa o množstvo benefitov, ktoré ponúkajú najsilnejšie antioxidanty, aké môžeš dostať do svojej stravy. 

Prečo jesť bobuľové ovocie?

Ak u teba doma bobuľové ovocie nie je bežnou záležitosťou, oberáš sa o množstvo benefitov, ktoré ponúkajú najsilnejšie antioxidanty, aké môžeš dostať do svojej stravy.

Bobuľoviny ťa môžu ochrániť napríklad pred rozličnými druhmi rakoviny. Sú bohaté nie len na antioxidanty, ale aj vitamíny C a E, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungujúci imunitný systém. Rovnako sú aj skvelým zdrojom vlákniny a minerálov, z ktorých za zmienku určite stojí vápnik, horčík, draslík či kyselina listové, ktoré nás udržujú pri zdraví a sile.

  

Bobuľové ovocie tiež obsahuje antioxidanty, ktoré pomáhajú redukovať poškodenia svalov vyvolané nadmernou záťažou a redukujú i zápalové procesy v tele.

Ďalšie štúdie navyše preukázali, že bobuľové ovocie môže zlepšovať pamäť, zvyšovať hustotu kostí, zabrániť zvýšeniu hladiny cukru v krvi a ochrániť ťa pred srdcovými príhodami. Treba pritom skonzumovať 4-5 porcií ovocia týždenne.

   

Ďalšie benefity bobuľového ovocia: 

1. Černice - Pomôžu ochrániť zuby a ďasná pred škodlivými baktériami v ústach.

2. Maliny – Obsahujú fytonutrient rheosmín, resp. malinový ketón, ktorý je známy svojimi schopnosťami zrýchľovať metabolizmus tukových buniek.

3. Jahody – Obsahujú špeciálny druh polyfenolov, ktoré pomáhajú regulovať hladinu cukru v krvi. Vďaka tomu sa ti zníži chuť na sladké a ľahšie schudneš alebo vyrysuješ.

Bobuľové ovocie sa skvele hodí do raňajkových kaší alebo zdravých koláčov. Keď rannú kašu ešte vytuninguješ lahodným proteínom, máš o zdravie aj prísun bielkovín kráľovsky postarané.

Zber jahôd aj ostatného bobuľového ovocia sa blíži, nezabudni si zaznačiť dátum v kalendári a nazbieraj si plný košík zdravia vlastnými rukami.  

  

Ak máš rád chuť bobuľového ovocia, určite si zamiluješ Weider Protein 80 Plus v príchuti Wildberry-Yoghurt, ktorý dokonale doladí raňajkovú kašu alebo ho zmixuješ len s vodou či mliekom .