Ktoré sú najlepšie spaľovače tukov a ako zistíš či fungujú?

Existujú dva hlavné druhy spaľovačov tukov: tie, ktoré obsahujú stimulanty, a tie, ktoré neobsahujú stimulanty. Väčšina (ale nie všetky) termogénne spaľovače tukov obsahujú stimulanty, zvyčajne vrátane kofeínu. Spaľovače tukov s kofeínom sú dobré pre ľudí, ktorí majú problém načerpať energiu na intenzívne cvičenie alebo dlhé kardio cvičenie.

„Kofeín pomáha spaľovať tuk a pomáha športovcom vydržať viac a po dlhšiu dobu cvičiť v posilňovni či pri športe,“ vysvetľuje Robert Wildman, Ph.D., RD.

Kofeín je tiež silným potláčateľom chuti do jedla pre tých, ktorí zistia, že ich vlčie chute bránia ich výsledkom. Takže áno, existuje veľmi dobrý dôvod, prečo je to taká populárna zložka v doplnkoch na spaľovanie tukov!

Kofeín však nie je ani zďaleka jedinou zložkou populárnych spaľovačov tukov. A stáva sa ešte efektívnejším, keď sa skombinuje s niektorými ďalšími.

Ale aby bolo jasné, len preto, že spaľovač tukov má viac prísad, neznamená to, že je lepší! Najmä ak si so spaľovačmi tukov práve začal, zamerať sa na niekoľko základných ingrediencií, ako sú tieto, je dobrým miestom, kde začať.

Existuje niekoľko základných látok, ktoré sa používajú ako spaľovač tukov samostatne, alebo zmiešané v rôznych pomeroch v účinných produktoch, buď kapsuliach, práškoch alebo shotoch. 

spalovac tukov, olimp, liporazor, l-carnitine, caffeine kick, kofein

SÚ TO TIETO:

1. Zelený čaj

Ukázalo sa, že zelený čaj a extrakty zo zeleného čaju aktivujú v tele termogénnu aktivitu spaľovania tukov. Štúdia publikovaná v časopise American Journal of Clinical Nutrition zistila, že muži, ktorí požívali účinnú látku v zelenom čaji (katechíny), výrazne znížili svoju celkovú tukovú plochu, obvod pása, hrúbku kožných rias a oblasť podkožného tuku. Ako vysvetľuje fyziológ Nick Coker: ukázalo sa, že užívanie tejto zložky spolu s kofeínom ešte viac zefektívnilo.

2. L-karnitín

Táto aminokyselina bez stimulantov je už desaťročia tajnou zbraňou športovcov. Užívaný raz alebo dvakrát denne s jedlom môže tiež pomôcť tvojmu telu premeniť uložený telesný tuk na energiu, takže budeš štíhlejší a vyrysovanejší.

Robí to rozkladom mastných kyselín, aby ich telo mohlo použiť ako palivo. Ako vysvetľuje Jim Stoppani, Ph.D. v štúdiách sa tiež preukázalo, že podporuje zotavenie sa po tréningu, znižuje poškodenie svalov a dokonca znižuje bolesť svalov spôsobenú cvičením.

Náš roky najobľúbenejší spaľovač tukov je ThermX v kombinácii s Cleanse&Lean (na očistu a detoxikáciu tela) 

3. CLA - Konjugovaná kyselina linolová

Konjugovaná kyselina linolová alebo CLA je prirodzene sa vyskytujúca mastná kyselina, podobná omega-6 mastnej kyseline. Aj keď je CLA tuk, štúdie ukazujú, že konzumácia 1,4-3,0 gramov denne môže viesť k celkovej strate telesného tuku.

Môže ti tiež pomôcť udržať si svaly počas obdobia chudnutia, ako hovorí kineziológ Ciaran Fairman, Ph.D.: "Pamätajte, že svaly sú vaším spojencom pre dlhodobý úspech!"

4. Garcínia kambodžská

Ako vysvetľuje odborník na výživu Jonny Bowden, Ph.D., tento kyslý ovocný extrakt bez kofeínu sa v posledných rokoch stal veľmi populárnym. Pokiaľ ho užívate správne, môže ponúknuť silné výhody pri kontrole chuti do jedla.

Na podporu chudnutia sa používajú aj doplňujúce zložky:

  • Chróm - minerál potrebný pri metabolizme živín, zmierňuje chuť na sladké a chuť do jedla
  • Kajenské korenie - pozitívne účinkuje na rýchlosť metabolizmu
  • Vitamín B6 - zohráva dôležitú úlohu pri energetických procesoch tela
  • L-tyrozín - prekurzor látok, ktoré regulujú náladu (adrenalín, dopamín) - viac chuti a energie do cvičenia
  • L-tryptofán - prekurzor serotonínu, ktorý podporuje pohodu a relaxáciu - keď si v diéte, pomôže zlepšiť náladu
  • Extrakt z čierneho korenia (Bioperín®) - zlepšuje vstrebateľnosť iných zložiek 

Na redukciu chuti do jedla sa našim zákazníkom osvedčil Body Attack Apetite Reducer

Ako zistím, či môj spaľovač tukov funguje?

Keď nájdeš spaľovač tukov pre tvoje ciele, daj mu 2-3 týždne na prácu, kým začneš hodnotiť pokrok alebo výsledky.

Po uplynutí tejto doby určite sleduj svoj pokrok, aby si videl, ako sa formujú tvoje ciele! Či už si dané pokroky fotíš, meriaš časti tela a ich obvod, meriaš telesný tuk pomocou špeciálnej váhy alebo body scan alebo len sleduješ svoju hmotnosť na váhe, nebudeš vedieť, či ti produkt pomáha prinášať výsledky, ak nepoznáš svoj východiskový bod. Nezabudni sa preto pred užívaním spaľovača tukov odvážiť a zmerať, prípadne si aj urobiť fotografiu v spodnej bielizni. 

Napriek tomu, čo si možno myslíš, častejšie váženie nevedie automaticky k lepším výsledkom pri chudnutí. Tvoja váha je len jedna časť príbehu – nie celý príbeh – takže sa na ňu príliš nefixuj. To, ako sa cítiš, ako vyzeráš a ako tvoje cvičenie napreduje, je tiež veľmi dôležité!

Ak hľadáš spaľovač na báze l-karnitínu a kajenského korenia, odporúčame WEIDER ULTRA BURNER obohatený o chróm a l-tryptofán 

Pamätaj, že niektorí ľudia reagujú lepšie na určité zložky v spaľovačoch tukov, takže to, čo funguje najlepšie pre jednu osobu, nemusí nutne fungovať najlepšie pre druhú. Ak po niekoľkých týždňoch zistíš, že nevidíš výsledky, v ktoré si dúfal, zváž použitie iného produktu.

Pozorne sleduj svoj pokrok v priebehu času, drž sa svojej výživy a tréningu a ak nevieš aký spaľovač si vybrať, pokojne nám napíš na sociálnych sieťach alebo do chatu na našom e-shope a radi ti s výberom pomôžeme.

Ktorý je teda najlepší spaľovač?

Pokiaľ môžeš je ideálnejšou voľbou vybrať si spaľovač tukov, ktorý obsahuje viacero účinných zložiek. Vďaka ich synergickému efektu dosiahneš výsledky efektívnejšie, ako iba pri využívaní jednotlivých produktov (kofeín, zelený čaj, garcínia). 

Ak sa chceš v spaľovačoch vyhnúť stimulantom, samozrejme, existujú aj varianty bez kofeínu, ktoré sú navyše skvelé v tom, že si ich môžeš dať aj pred večerným tréningom, alebo pred spaním, aby tak robili svoju prácu aj zatiaľ, čo ty spíš. V našom e-shope ich máme niekoľko.

Ak hľadáš výkonný spaľovač tukov bez kofeínu a stimulantov odporúčame BLACK BURN Stim Free od Stacker2