8 dôvodov prečo piť kokosovú vodu

 

Kokosová voda je vhodnou záchranou v prípade smädu a ponúka chutnú alternatívu k obyčajnej vode. Táto čistá tekutina je plná živín, ktoré prinášajú rad zdravotných výhod. Tu je 8 výhod kokosovej vody, ktoré vysvetľujú, prečo sa stala tak populárnou:

 

1. Pomáha pri chudnutí

Obsah tuku v kokosovej vode je extrémne nízky, takže sa jej môže vypiť ohromné množstvo bez toho aby ste mali strach z okamžitého naberania tuku. Kokosová voda tiež potláča chuť do jedla a spôsobuje, že sa cítite plní.

 

2. Krásna pokožka

Pre tých, ktorí majú akné alebo iné pigmentové škvrny na povrchu kože, môže konzumácia kokosovej vody pomôcť dosiahnuť vyčistiť pleť a následne tonizovať pokožku. Kokosová voda zároveň zvlhčuje pokožku zvnútra, a eliminuje veľké množstvo oleja. To vysvetľuje, prečo sú výrobky ako krémy na tvár, šampóny, kondicionéry a pleťové vody, ktoré obsahujú stopy kokosového extraktu, efektívnejšie ako iné.

 

3. Ideálna po „opici“

Keď sa nabudúce budete predháňať kto vypije viac alkoholu, dajte si na druhý deň kokosovú vodu, aby ste utíšili žalúdok. Taktiež nahradí vyplavené elektrolyty, ktoré opúšťajú telo pri močení a vracaní.

4. Uľahčuje trávenie

Ak počas procesu trávenia narazíte na ťažkosti, kokosová voda môže byť zdrojom úľavy. Vzhľadom na vysokú koncentráciu vlákniny pomáha pri prevencii porúch trávenia a znižuje výskyt refluxu.

Kokos

5. Posilňuje hydratáciu

Zložky v kokosovej vode sú oveľa efektívnejšie pri hydratovaní ľudského organizmu ako športové a energetické nápoje. Počas intenzívneho cvičenia alebo dlhšej doby fyzickej aktivity, ľudské telo stráca tekutiny bohaté na minerály. Avšak kokosová voda slúži ako vynikajúca náhrada s 294 mg draslíka a 5 mg prírodného cukru na pohár.

 

6. Znižuje krvný tlak

 V mnohých prípadoch môže neprimeraná hladina elektrolytov viesť k vysokému krvnému tlaku. Pretože kokosová voda obsahuje dostatočné množstvo vody, môže byť použitá ako vyrovnávací mechanizmus. V niektorých prípadoch sa odporúča, aby sa kokosová voda pila na začiatku každého dňa na podporu rovnováhy elektrolytov.

 

7. Bohatá na živiny

Na rozdiel od akéhokoľvek iného nápoja na trhu obsahuje kokosová voda päť základných elektrolytov prítomných v ľudskom tele. Patria sem: vápnik, horčík, fosfor, draslík a sodík. Vďaka svojmu jedinečnému zloženiu môže kokosová voda pomôcť pri rôznych zdravotných problémoch.

 

8. Kompatibilná s ľudskou krvou

Vzhľadom na to, že kokosová voda je izotonická pre ľudskú plazmu, môže sa použiť v extrémnych prípadoch na rýchlu rehydratáciu ľudského tela, ak sa podá intravenózne.

 

 

Kokosová voda Weider

 

Koľko kokosovej vody by ste mali konzumovať?

Kokosovú vodu si môžete vychutnať ako samostatný nápoj alebo v kombinácii s iným tekutým produktom. Neexistuje žiadne pravidlo, pokiaľ ide o množstvo, ktoré by sa malo denne konzumovať.

 

Bol tento článok zaujímavý? Povedzte o ňom svojim priateľom