🛡️ Posilni svoju imunitu! Vyber si doplnky na imunitu TU.

Sveltus Elastiband červený 90 cm, odpor 10 kg

Sveltus Elastiband červený 90 cm, odpor 10 kg

Elastiband je ideálny na posilňovanie, naťahovanie, ale aj na rehabilitáciu.

VIP zákazníci nakupujú tento produkt za 17,10 €. Registruj sa a získaš VIP prístup .

19,00 € s DPH
Na sklade
 • Eshop
 • Bory Mall
 • City Arena
 • FIT PLUS Showroom
Hmotnosť 100 g
Odpor 10 kg

Guma na cvičenie: Elastiband (originálny patent)

Multi Elastiband® 10 kg je ideálny nielen na tónovanie a naťahovanie, ale aj na rehabilitáciu. Môžeš robiť celý rad rôznych cvikov. Používajú ho športovci najmä na zvýšenie svalovej sily po zranení alebo na zlepšenie držania tela.

Elastiband je elastický (patentovaný výrobok), ktorý umožňuje aktivovať silu hlavných svalových skupín: ruky, chrbát, zadok, hrudník, ramená, brúsne svaly, stehná ... Dodáva sa s cvičebným plagátom, môžeš ho ľahko nosiť v taške počas cestovania ... Ľahko použiteľný, trvanlivá umývateľná guma, polyester, polyamid. 

Technické údaje:

 • Šírka (cm) ~ 4.00
 • Dĺžka (cm) ~ 90.00
 • Hmotnosť (kg) ~ 0,07
 • Farba červená
 • Silá 10 kg

 Elastiband ® má celkom 8 slučiek.

Ako vybrať gumu na cvičenie (Gumový expandér, Powerband, Elastiband, Multiband, ...)?

 1. Gumy na cvičenie sú univerzálne pomôcky, ktoré slúžia na spevňovanie posturálneho svalstva celého tela. NIE JE TO POMÔCKA LEN PRE AKTÍVNYCH ŠPORTOVCOV. Je to obrovský pomocník pre ľudí, ktorí práve prechádzajú rehabilitáciou po ťažkom úraze a potrebujú dať svoje svaly dohromady, je to aj vhodná "hračka" pre deti, ktoré potrebujú posilniť svaly.
 2. Kategórie gúm: expandéry a gumy na cvičenie môžeme deliť do kategórií:Gumy na posilňovanieDelia sa podľa šírky a odporu, ktorý pri cvičení vyvíjajú. Odpor je udávaný v maximálnom ťahu v kg. Dôležité je si pri tomto type uvedomiť, na čo presne plánuješ gumu na posilňovanie používať. Gumy s malým odporom sú ideálne pre začiatočníkov, ktorí práve začínajú, pre ľudí, ktorí podstupujú rehabilitáciu a tiež pre deti, ktoré začínajú cvičiť. Gumy so silným odporom sú zas vhodné pre tých, ktorí sa cvičeniu venujú už dlhšiu dobu a pracujú na stavbe veľkých svalových partií, medzi ktoré patria napríklad chrbát či svaly nôh. Gumy s úchopomPoužívajú sa predovšetkým pri cvičení svalstva paží a to z veľmi praktického dôvodu.Úchop je stavaný tak, aby sa ti nezarezával do dlane a vďaka tomu vydržíš cvičiť dlhšie a tiež účinnejšie.
 3. Gumy na posilňovanieDelia sa podľa šírky a odporu, ktorý pri cvičení vyvíjajú. Odpor je udávaný v maximálnom ťahu v kg.
 4. Dôležité je si pri tomto type uvedomiť, na čo presne plánuješ gumu na posilňovanie používať.
 5. Gumy s malým odporom sú ideálne pre začiatočníkov, ktorí práve začínajú, pre ľudí, ktorí podstupujú rehabilitáciu a tiež pre deti, ktoré začínajú cvičiť.
 6. Gumy so silným odporom sú zas vhodné pre tých, ktorí sa cvičeniu venujú už dlhšiu dobu a pracujú na stavbe veľkých svalových partií, medzi ktoré patria napríklad chrbát či svaly nôh.
 7. Gumy s úchopomPoužívajú sa predovšetkým pri cvičení svalstva paží a to z veľmi praktického dôvodu.Úchop je stavaný tak, aby sa ti nezarezával do dlane a vďaka tomu vydržíš cvičiť dlhšie a tiež účinnejšie.
 8. Čo zohľadňovať pri výbere gumy, či expandera na cvičenie? ​Pri výbere vhodného expandéra by si sa ako začiatočník mal zamerať na štyri hlavné kategórie: Skupina svalov, ktorú plánuješ posilňovať Odpor expandéra Dĺžka expandéra Spôsob uchopenia
 9. ​Pri výbere vhodného expandéra by si sa ako začiatočník mal zamerať na štyri hlavné kategórie: Skupina svalov, ktorú plánuješ posilňovať Odpor expandéra Dĺžka expandéra Spôsob uchopenia
 10. Skupina svalov, ktorú plánuješ posilňovať
 11. Odpor expandéra
 12. Dĺžka expandéra
 13. Spôsob uchopenia
 14. S gumovými EXPANDÉROM sa dá výborne cvičiť a aj dostať do formy.Vyberaj na základe potrieb: Skupiny svalov, ktoré plánuješ posilňovať Ak cvičíš jogu alebo pilates, zvoľ radšej gumy s menším odporomAk si pokročilý cvičenec a zvládaš izochronické cvičenia s gumou, zvoľ ťažší odpor Výrobcovia premyslene menia farbu a rozvalcovanie gúm na cvičenie podľa ich zvyšujúceho sa odporu - vyberieš si ľahko Všeobecne platí, že svetlejšia farba znamená nižší odpor. Pre presnejšie určenie je odpor gúm na cvičenie tiež udávaný aj v kilogramoch. Dĺžka expandéruSpája sa tiež s cvikom, ktorý plánuješ pomocou expandéra cvičiť, a na ktoré partie sa budeš zameriavať. Po rokoch skuseností, odporúčame radšej dlhší expandér, ktorý je možné použiť variabilnejším spôsobom.
 15. Skupiny svalov, ktoré plánuješ posilňovať
 16. Ak cvičíš jogu alebo pilates, zvoľ radšej gumy s menším odporom
 17. Ak si pokročilý cvičenec a zvládaš izochronické cvičenia s gumou, zvoľ ťažší odpor
 18. Výrobcovia premyslene menia farbu a rozvalcovanie gúm na cvičenie podľa ich zvyšujúceho sa odporu - vyberieš si ľahko
 19. Všeobecne platí, že svetlejšia farba znamená nižší odpor. Pre presnejšie určenie je odpor gúm na cvičenie tiež udávaný aj v kilogramoch.
 20. Dĺžka expandéruSpája sa tiež s cvikom, ktorý plánuješ pomocou expandéra cvičiť, a na ktoré partie sa budeš zameriavať. Po rokoch skuseností, odporúčame radšej dlhší expandér, ktorý je možné použiť variabilnejším spôsobom.
Š

ŠtefanŽilina, 01. 08. 2022

P

PavolBobrov, 12. 01. 2021

S

SlavomírKošice, 13. 07. 2020

Hmotnosť 100 g
Odpor 10 kg

Naposledy prezerané

Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Revolučný skupinový tréning prepájajúci hudbu, svetlá a senzory do interaktívnych a motivačných zážitkov.

Navštíviť

Súhlas so spracovaním cookies

Aby sme mohli zlepšovať naše webové stránky, musíme ukladať súbory cookie o našich návštevníkoch.
Zakázat všetky
Povoliť všetky