Nadýchané fit lievance (ideálne na raňajky)

Zdravých receptov a tipov na raňajky nie je nikdy dosť. V pestrosti je krása, preto ti dnes opäť prinášame chutný a zdravý recept na raňajkové potešenie vhodné pre celú rodinu. Nadýchané fit lievance bez cukru si zamiluješ.

Potrebuješ:


✔3/4 hrnčeka pomletých ovsených vločiek (prípadne zmiešaj s pohánkovou múkou v pomere 1:1 - lievance budú jemnejšie)
✔1 ks banán
✔1ks vajce
✔1/2 PL medu (podľa chuti)
✔1/2 ČL mletej škorice
✔2 štipky sódy bikarbóny
✔na pečenie lievancov: pár kvapiek kokosového oleja na každú várku.

Postup: 


Pripravíme si banánovú zmes. Banán v miske rozmixujeme spolu s vajíčkom na kašu. Banánovú kašu dochutíme medom, mletou škoricou. Ovsené vločky rozmixujeme na múku. Kto chce dá len polovicu vločiek a zvyšok doplní pohánkovou múkou. Množstvo múky záleží od veľkosti banánov, vajec. Malo by nám vzniknúť hustejšie cestíčko, ak je teda redšie pridáme ešte trošku múky či mletých vločiek. Na záver dáme štipky sódy bikarbóny.  Cesto necháme postáť 5 minút. Potom pečieme malé lievančeky do zlatista, ktoré nám narastú. Na pečenie môžeme použiť buď klasickú panvicu a formičky na lievance alebo špeciálnu panvicu na lievance, kto nemá jednoducho z cesta lyžicou robíme 6 cm (priemer) lievančeky. Dochutíme ovocím, gréckym jogurtom, orieškovým maslom alebo ináč podľa chuti.

\t\"nadýchané","contentType":"image/png","data-remove-link":"/admin/blog/new?articleAddControl-id=1249&do=articleAddControl-removePhoto","filename":"nadýchané fit lievance fitplus.png","filesize":541130,"height":500,"previewable":false,"url":"/admin/files/gallery/1/1/1249/nad%C3%BDchan%C3%A9+fit+lievance+fitplus.png","width":500}" data-trix-content-type="image/png" data-trix-attributes="{"presentation":"gallery"}" class="attachment attachment--content attachment--png"> nadýchané fit lievance fitplus.png


Prajeme dobrú chuť.