Nalož si poriadny tréning - najlepší tréning s bulharským vrecom

Veľmi efektívna, avšak v domácom prostredí ešte stále málo využívaná pomôcka na cvičenie - bulharské vrece, je skvelý doplnok tvojho pravidelného tréningu. Dnes by si našiel už len veľmi málo posilňovní, kde sa nenachádza, pretože tréneri ho taktiež radi používajú na rôznorodé zábavné a efektívne formy ako trénovať svojich cvičencov.

Ako si zacvičiť s bulharským vrecom v domácich podmienkach?

Tréningový program

V 1. a 2. týždni urob 2 série z každého cviku 2 x v týždni, medzi každou sériou si urob 90-sekundovú prestávku.

V 3. a 4. týždni urob 3 série z každého cviku 3 x v týždni, medzi každou sériou si urobte 45-sekundovú prestávku.

Horolezec

Tu platí pravidlo, že intenzita je najdôležitejšia. Zaujmi hornú pozíciu kľuku pridržiavajúc rukami bulharské vrece. Pritiahni pravé koleno k hrudníku, potom poskoč späť a pritiahni ľavé koleno k hrudníku. Urob 20 rýchlych opakovaní.

Chrbát zo železa

Vyskoč na nohy a zdvihni vrece na zadnú časť krku. Urob drep. Zostaň v tomto hlbokom drepe a vytlač bulharské vrece nad hlavu. Spusti ho späť na krk a postav sa. Toto je jedno opakovanie. Prácou celého tela urob ďalších 9.

bulharské vrece, záťažové vrece, zatazove vrece, trening so zatazou, bulgarian bag, bulharske vrece, trening, doma, fitko, fitness, kardio, posilnovanie

Kolíska

V stoji vzpriamenom uchop bulharské vrece na oboch koncoch vo výške pásu. Prenes ho vpravo vytočením v bedrách a využi pri tom momentum. Potom ho vráť k stredu tela. Opakuj 10 krát na každú stranu. Tento cvik buduje flexibilitu trupu a pridáva definíciu stredu tela.

Power snatch

Urob drep. Zdvihni bulharské vrece zo zeme, dopomôž si mierne kolenami. Pokrč plecia, aby si ho nadvihol a chytil do vystretých paží nad hlavu. Zlož ho a opakuj 10-krát aby sa ti zvýšil srdcový tep.

Výpady s výskokmi

Po poslednom power snatchi zdvihni vrece a urob krok pravou nohou vpred, zohni ľavé koleno až sa dotkne zeme. Teraz vyskoč a dopadni ľavou nohou vpred do výpadu. Urob 10 opakovaní pre vybudovanie výbušnej sily.

Žabáky s výskokmi

Ešte nie si unavený, však? Vylož si vrece za krk a urob hlboký drep. Vyskakuj niekoľko centimetrov nad zem bez prestávok medzi poskokmi. Dvadsať poskokov ti pomôže doskákať k tvojim fitness cieľom.