Vitaj v našom e-shope / osobný odber v showroome možný v pondelok až sobotu, predajne FIT PLUS v OC sú pre lockdown zatvorené.

Trénuj vonku s Fit Plus - zadok a nohy s trénerkou Emou

  • Tréning

Konečne tu máme počasie, ktoré nám umožňuje naplno si užiť tréning na čerstvom vzduchu, v prostredí lúk, lesov alebo len tak vo workout zóne tvojho mesta. Vybehni vyvetrať svoju podložku na cvičenie.

Trénuj vonku s Fit Plus - zadok a nohy s trénerkou Emou

Dnes si spolu dáme tréning zameraný na spodnú časť tela, na nohy a zadok. Všetko krásne zvládneš do 15 minút, takže tento tréning neobídeš žiadnymi výhovorkami. A ak ťa sklame počasie, môžeš si ho dať jednoducho kedykoľvek aj doma alebo na cestách. Všetky potrebné pomôcky na cvičenie naložíš do vaku.

Celý VIDEOTRÉNING nájdeš v závere článku.

Poďme na to!

Rozpis cvikov:

A1 Drepy s dlhou odporovou gumou cca 20 opakovaní

Jeden koniec gumy na cvičenie pristúpime nohami a druhý držíme na ramenách. Stojíme na šírku ramien, kolená smerujú von. Počas celej doby cviku sa pozeráme priamo pred seba. Držíme pevný stred tela a rovný chrbát. S nádychom sa dostaneme do drepu, s výdychom späť.

A2 Výpady do strán s kettlebellom (side lunges) cca 20 opakovaní

Kettlebell držíme pred prsiami. Spevníme chrbát, lopatky zatlačíme dole. Panva smeruje priamo vpred. S nádychom dáme jednu nohu šikmo dozadu a s výdychom sa dostaneme späť – zatlačením do prednej nohy.

Vďaka tomuto prevedeniu výpadu vieme lepšie posilňovať bočnú stranu sedacieho svalu. Nohy striedame. Sústredíme sa hlavne na prácu predných stehien a sedacích svalov.

B1 Rumunský mŕtvy ťah s odporovou gumou cca 15 opakovaní

Gumu na cvičenie pristúpime nohami a konce chytíme do rúk. Postavíme sa na šírku ramien, spevníme si trup. Ramená sú vzadu, lopatky zatlačíme dole. S nádychom prejdeme do dolnej polohy cviku a s výdychom späť. Sústredíme na prácu zadných stehien (hamstringov) a sedacích svalov.

B2 Úkroky do strán s odporovou gumou (monsker walk) cca 30 opakovaní

Kruhový expander navlečieme nad kolená, znížime sa do drepu. Pozor na to, aby sme nešli do úklonu! Striedavo robíme úkroky do strán s tým, že kolená tlačíme proti gumičke. Sústredíme sa na prácu predných stehien a sedacích svalov.

C1 Mostíky (glute bridge) cca 20 opakovaní

Ľahneme si na chrbát, pokrčíme kolená na šírku ramien. Celé chodidlá sa dotýkajú podložky. Nadýchneme sa a pohyb začíname zatlačením do piet. Následne s výdychom stiahneme sedacie svaly. Pozor na to, aby sme mali spevnený trup a cvik nerobili iba švihom panvy hore! Sústredíme sa na prácu zadných stehien (hamstringov) a sedacích svalov.

C2 Zakopávanie na štyroch (glute kickback) cca 20 opakovaní

Cvik začíname v polohe na štyroch. Na členky si dáme závažie na členok. Dlane sú pod ramenami a kolená pod panvou. Nadýchneme sa a s výdychom ťaháme jednu nohu za seba + hore. Pozor na to, aby sme sa vyhli švihovým pohybom a neprehýbali sa v drieku (v spodnom chrbte) ! Nohy striedame.

Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Každý rok motivujeme a vyhlasujeme súťaž Do formy s Muscle&Fitness

Navštíviť

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním / zobrazovaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies. Ďalšie informácie).

Rozumiem