🛡️ Posilni svoju imunitu! Vyber si doplnky na imunitu TU.

Mandľovo škoricové bezlepkové sušienky

  • Recepty

V našom vianočnom špeciále sme si už ukázali recepty na fit verzie klasickej kapustnice a zemiakového šalátu. To posledné čo nesmie na sviatočnom stole chýbať za žiadnych okolností sú sladkosti. Zákusky, koláčiky či sušienky k Vianociam sedia rovnako ako stromček či darčeky. My ti ponúkame recept na jednoduché sušienky s rôznymi variantami náplní, na ktorých si pochutí celá rodina!

Mandľovo škoricové bezlepkové sušienky

Nie sú síce nízko kalorické, zato neobsahujú žiadnu múku či cukor. Sú prirodzene bezlepkové a nájdeš v nich plno orieškov a zdravých tukov. Ako bonus vydržia vo vzduchotesnej nádobe aj dva týždne, čiže môžeš mlsať bez výčitiek celé sviatky. Nech sa páči – to sú naše senzačné mandľové sušienky!

Čo budeš potrebovať?

  • 1 hrnček mandľovej múky
  • 1/3 hrnčeku mletých lieskovcov
  • 1 ČL škorice
  • Štipka soli
  • 1 hrnček masla izbovej teploty (pre vegan verziu môžeš nahradiť vegánskym tukom)
  • 1/2 hrnčeku medu, alebo javorového sirupu
  • Kvalitný džem, orieškový krém/maslo, alebo akákoľvek náplň podľa chuti

Ako na to?

Postup je jednoduchý, v jednej miske si zmiešame sypké ingrediencie. Pridáme maslo nakrájané na kocky, med, alebo javorový sirup a miesime ručne, alebo v kuchynskom robote kým sa nám nevytvorí kompaktná hmota. Vymiesené cesto zabalíme do potravinovej fólie a na pol hodiny dáme odpočinúť do chladničky. Medzi tým si rozohrejeme rúru na 170 stupňov a plech si vyložíme papierom na pečenie. Vychladené cesto rozdelíme na guličky s priemerom približne 3 cm. Poukladáme ich na plech s dostatočným rozostupom, lebo pri pečení zväčšia svoj objem. Prstom do stredu každej guličky urobíme jamku a naplníme polovicu sušienok obľúbeným džemom a druhú polovicu orieškovým maslom, na ktoré položíme pekanový oriešok, mandľu, alebo polovicu vlašského orecha. Pečieme približne 10 minút, kým sušienky nebudú zlaté a škorica nebude rozvoniavať po celej kuchyni. Po upečení necháme vychladnúť a skladujeme vo vzduchotesnej nádobe.

vianocne pecenie.jpg

Tip redakcie:

Pre doplnenie proteínov a extra sviatočnú chuť odporúčame ako náplň použiť orieškové krémy značky Weider, ktoré v rôznych príchutiach kúpiš na e-shope fitplus.sk!

Beáta Loffayová

Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Revolučný skupinový tréning prepájajúci hudbu, svetlá a senzory do interaktívnych a motivačných zážitkov.

Navštíviť

Súhlas so spracovaním cookies

Aby sme mohli zlepšovať naše webové stránky, musíme ukladať súbory cookie o našich návštevníkoch.
Zakázat všetky
Povoliť všetky