🥦 Kvalitný a chutný VEGAN proteín? TU JE!

Fit vianočná kapustnica

  • Recepty

Vianoce sú každým dňom bližšie a okrem darčekov a času stráveného s blízkymi k nim neodmysliteľne patrí aj jedlo. Určite to poznáš, kapustnica, rezne či ryby, zemiakový šalát a kopec koláčov, zákuskov či sladkostí. Pár krát do roka si dopriať ti určite neuškodí, dokonca je to veľmi príjemné a zdravé. Problém však nastáva vtedy, keď takéto dopriavanie si rozumej prejedanie sa trvá až do Nového roku. Taká nálož sladkého a mastného jedla nielen že zamáva s celoročným režimom, ale môže ti spôsobiť aj zdravotné ťažkosti. My v redakcii Fit Plus sme sa rozhodli práve preto vytvoriť Vianočný špeciál, v ktorom Ti ponúkneme tri recepty vianočných klasík v trochu zdravšej – fit verzii, aby aj tvoje Vianoce boli šťastné a veselé, a k tomu ešte aj fit!

Fit vianočná kapustnica

Kapustnica je typická vianočná pochúťka. Kyslá kapusta je plná vitamínov a antioxidantov. V našej kapustnici nepoužijeme mastné údené či klobásku. Namiesto toho ju dochutíme sušenými slivkami a hubami. Nemusíš sa však báť, mäso v nej chýbať nebude. Proteíny totiž doplníme chudším morčacím mäskom a fit vianočná dobrota je na svete!

Čo budeš potrebovať na 4 porcie?

  • 2 PL olivového oleja
  • 1 väčšiu bielu cibuľu
  • 250 g morčacích pŕs
  • 1 hrsť sušených sliviek
  • 1 hrsť sušených hríbov (môžeš nahradiť aj čerstvými)
  • 500 g kyslej kapusty
  • Soľ, rascu, čierne korenie a bobkový list
vianocne varenie.jpg

Ako na to?

Na olivovom oleji si orestujeme na drobno nakrájanú cibuľu, na kocky nakrájané morčacie prsia, a ak používaš čerstvé hríby pridáme aj tie. Pridáme sušené slivky, čierne korenie, rascu a bobkový list. Pridáme aj kyslú kapustu a zalejeme vodou. Odporúčame ti vodu pridávať po  šálkach a postupne dopĺňať. Začni povedzme s dvomi šálkami (cca pol litra), a postupne dopĺňaj podľa toho, ako máš kapustnicu najradšej. Predídeš tak tomu aby bola kapustnica riedka. Pod pokrievkou varíme približne hodinu až hodinu a pol. Pred koncom dosolíme podľa chuti a prípadne môžeme dochutiť aj mletou červenou paprikou.

Tip redakcie

Ak by si chcel do kapustnice pridať aj sacharidy, skús namiesto klasicky v polievke varených zemiakov pridať pri servírovaní za veľkú lyžicu zemiakovej kaše. Možno to znie zvláštne, ale garantujeme ti maximálne a netradičné potešenie na tanieri!

Beáta Loffayová

Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Revolučný skupinový tréning prepájajúci hudbu, svetlá a senzory do interaktívnych a motivačných zážitkov.

Navštíviť

Súhlas so spracovaním cookies

Aby sme mohli zlepšovať naše webové stránky, musíme ukladať súbory cookie o našich návštevníkoch.
Zakázat všetky
Povoliť všetky